Recommended Posts

Zanima me jel moguce prepraviti E39 sa volanom na desnoj strani u normalnog levaka(posto mislim da su englezi idioti),a da to bude sasvim dobro i bezbedno i koja je to novcana invasticija?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i ja sam u ovoj prichi ovih dana.

dajte majstori neki konkretniji odgovor

ja sam chuo da je to cifra za opele

koliko to moze da koshta za e39

hoche li posle toga uvek da shkripucka neshto i tome sl

shta moze da se iskoristi a shta sve treba novo?

otqd znam... deluje mi kao posao do jaja

Link to post
Share on other sites

Skoro sam gledao kod mog druga(meni odrzava auto),inace radi VW-AUDI,dakle, gledao sam A6 2.5tdi-2003.god, metalik-burgunjdac, sa zelenom kozom,englez,140000 milesa...fco Srbija 5200E...

Covek je vec bio pri kraju,nesto je skupio po otpadima, nesto novo...Kaze da ce da ga kosta oko 1200+rad, koji nije racunao.Iz analogije stvari bih zakljucio da i za E39 treba slicna svota novaca.

Link to post
Share on other sites

Instalacija kompletna, prednji tapacirunzi, prepravke na karoseriji ( otvaranje novih rupa za pusku i pedale ) kociona creva od cilindra do abs a, kompletna instrument tabla sa sve sistemom ventilacije, nosaci table sa osiguracima, kompletan sistem brisaca, letva volana, spoljne kvake na prednjim vratima. To su delovi, sad jos majstori sve to da zamene, tako da je cena za to sve PRAVA SITNICA! :vampire:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Andrija je zaboravio da napomene obadva fara mora da se zamene......Cena u Srbiji za to pod uslovom da se sve nadje na otpadima je najmanje 2.000 eura......O nestrucnosti ugradnje van servisa i mogucim problemima necu ni da govorim......Jos ako E39 dolazi u punoj opremi sa svom onom elektronikom to je igranka bez prestanka

Link to post
Share on other sites

Ma jos jedan volan i komande i sa leve strane i kako god udjes, vozaj...hehe

Mislim da je skoro revija sat+ pisala o tome, mozda da potrazis taj broj casopisa...Skoro nesto, ako neko kupuje sat+ neka potvrdi.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice farova, mislim da ne moraju da se menjaju : Na oba fara postoji mogucnost da se okrene usmerivac ( ne znam kako drugacije da ga nazovem ) za voznju levom ili desnom stranom puta. Sve se to nalazi na strani 156 uputstva za rukovanje vozilom.

Bar je tako kod restajlinga...

Link to post
Share on other sites
Ne znam tacno cene. Nista ti ne skripuca ili skrguce (naravno ako majstori odrade kako treba). Treba ti novi prednji panel i tapaciri na podu. Drugar radio kod nekog majstora u Valjevu.

Cena za audija A6 1300 evra.

Link to post
Share on other sites

Ma ljudi ima posla da se to nabudzi ali to nije nista posebno komplikovano kad oterate nekom ko zna. Cak i ne mora cela instalacija da se menja ali vam treba extra elektricar da to poveze ali ce se pojaviti nesto duplih dzekova. Skoro sam gledao jedan a6 2000 godiste. Mislim da cifra za Bmw-a ne bi smela preci 1300-1400 e.. ali posao nije jednostavan nimalo....

Link to post
Share on other sites
Instalacija kompletna, prednji tapacirunzi, prepravke na karoseriji ( otvaranje novih rupa za pusku i pedale ) kociona creva od cilindra do abs a, kompletna instrument tabla sa sve sistemom ventilacije, nosaci table sa osiguracima, kompletan sistem brisaca, letva volana, spoljne kvake na prednjim vratima. To su delovi, sad jos majstori sve to da zamene, tako da je cena za to sve PRAVA SITNICA! :)

+tepih

+brave

+farovi

+ruchna

+memorija u sedishtima ostaje na desnoj strani

Link to post
Share on other sites

Ok, Ovo i meni postaje interesantno...

Da li znate nekog ko radi ove stvari, neki kontakt - broj telefona?

Mislim da je ovo dobra prilika s obzirom da je sad izuzetno povoljan odnos eura i funte.

Cene vozila su ostale iste u funtama a euro je ojacao prema funti.

Nekada je odnos bio 1,5:1 a sada je 1,1:1 u korist funte...

Link to post
Share on other sites

Stvarno, ako neko ima broj telefona ljudi koji to rade neka ga ovde postavi. Ma ko hoce da se u taj poduhvat upusta ima koga da pita za sve.

Link to post
Share on other sites

Odgovor je jednostavan.

Auto koji je u Engleskoj kostao 10.000 funti pre 5-6 meseci i sada toliko kosta u funtama (mozda malo manje).

Medjutim, po tadasnjem kursu to je iznosilo 15.000 eura a po danasnjem iznosi 11.000 eura.

Razlika je jos veca za vozila ne starija od godinu dana.

Recimo, E60 530d sa m-sportpaketom moze da se nadje za 25000-30000 funti sto je 27500-33000 eura sa kilometrazom ne vecom od 10.000 milja.

To je vec mnogo povoljnije nego u Nemackoj...

Link to post
Share on other sites

Pazi, ako je cela zajebancija 1.500 eura za prebacivanje sa desne na levu stranu onda sam ja veoma zainteresovan da kupim takav auto jer u Nemackoj ne moze da se nadje godisnjak e60 530d sa 10.000-15.000 km za manje od 40.000 eura.

U Engleskoj ga ima za 30.000 eura...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...