Recommended Posts

kao sto u naslovu pise radi se o e46 320d(100kw)zanima me gde se nalaze grejaci,na koliko km se menjaju i koliko je tesko sam zamenuti,i kako najlakse proveriti da li su u redu

Link to post
Share on other sites

Za kafu.....Koliko se secam trebalo bi sa leve strane motora,znaci kad otvoris haubu sa desne,poskidas one plastike i sa bocne strane glave bi trebalo da ih vidis ako znas kako izgledaju,e sad ako gresim nek neko ispravi

Link to post
Share on other sites

Jer su to oni grejaci, sto kad se da kontakt, kod dizelasa, ceka se da se ugase, pa da se motor upali? I ako jesu sta oni greju, to mi nikad nije bilo jasno...

Link to post
Share on other sites

Grejaci greju naftu i omogucuju naftna isparenja u motoru i tako je pripreme za lakse paljenje,kod novijih modela ja mislim da su to neki brzi grejaci i nema potrebe za dugim cekanjem.

Link to post
Share on other sites

grejaci kod 320d 100kw ili 136 ks se nalaze jspod usisne grane

i nemoguce ih je zameniti bez skidanja iste

da bi se proverili koristi bilo koji diag. uredjaj koji ima opciju aktuator test

kod 320d tacno ti napise koji grejac ne valja

Link to post
Share on other sites

jeste to su ti grejaci mada se kod mene gasi ta lampica odmah nemoram da cekam.

batabmw hvala za odgovor,znaci nista dok ne oteram u bmw.

Link to post
Share on other sites
jeste to su ti grejaci mada se kod mene gasi ta lampica odmah nemoram da cekam.

batabmw hvala za odgovor,znaci nista dok ne oteram u bmw.

bolje tj najbolje

grejaci kao sto sam naziv kaze greju vazduh u kompresionom prostoru da bi omogucili lakse paljenje nafte kad je dizna ubrizga u cilindar ili komp.prostor

Link to post
Share on other sites

Ma znam kako rade dizel motori, nego nisam znao sta tacno greju grejaci.... Dizelasi nemaju svecice jer dizel nije zapaljiv, kao benzin( ako ubacite sibicu, u casu sa dizelom, sibica ce se ugasiti, dok je sa benzinom drugacije, pa zato svecice pale benzin) i zato se pali, na sabijanje u cilindru,i tako dolazi do eksplozije, zato i jeste takav zvuk....

Link to post
Share on other sites
Ne, zvuk zavisi od necega drugoga, ono roktanje dolazi od Bosch pumpe ili pumpe visokog pritiska.

A grijac mora da grije prostor za sagorijevanje jer tako olaksava zapaljenje smjese.

Sve ima svoji udeo u stvaranju zvuka{pa i nacin sagorevanja diesela}. Mada u ovom slučaju predpoznatljivi zvuk kod starijih diesel motora stvara pumpa visokog pritiska. :vampire:

Link to post
Share on other sites
Sve ima svoji udeo u stvaranju zvuka{pa i nacin sagorevanja diesela}. Mada u ovom slučaju predpoznatljivi zvuk kod starijih diesel motora stvara pumpa visokog pritiska. :vampire:

i zavisi od polozaja pumpe sto je ranije paljenje on vise klapara

Link to post
Share on other sites