Grejanje u kabini


Recommended Posts

Interesuje me zasto mi je grejanje u kabini u poslednje vreme skroz slabo, auto treba da radi minimum 15min da bi izasao iz plavog i da nabija temperaturu, i kada postigne temperaturu ne prelazi crtu pre polovine pokazivaca, a grejanje je slabo ako vozim normalno maltene i ne greje, kada ga malo odcepim u trecoj, cetvrtoj oseti se malo jace grejanje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne fali mi tecnost, gledao sam, i nikada nisam dosipao, znaci ne gubi nigde tecnost, reci mi gde se nalazi ta slavina da vidim mozda je stvarno ona... bas me cud sto mi kasno nabija temperaturu kada se svaki bmw jako brzo zagreva

Link to post
Share on other sites

nema on slavinu,postoje ti kao ventili koji otvaraju/zatvaraju protok antifriza,...ja sam ranije imao problema jer su mi ventili glavili!kod kutije gde su osiguraci je ta pumpa,bosch 2 metalna kruga i djek za struju,prikljucak sa 3 zice!blago ih udari gumenim/plasticnim delom shravcigera dok ne otvore!!provalices da rade ako su ugrejani!!slikovito??!!

Link to post
Share on other sites
nema on slavinu,postoje ti kao ventili koji otvaraju/zatvaraju protok antifriza,...ja sam ranije imao problema jer su mi ventili glavili!kod kutije gde su osiguraci je ta pumpa,bosch 2 metalna kruga i djek za struju,prikljucak sa 3 zice!blago ih udari gumenim/plasticnim delom shravcigera dok ne otvore!!provalices da rade ako su ugrejani!!slikovito??!!

to moram ujutru probati

Link to post
Share on other sites
nema on slavinu,postoje ti kao ventili koji otvaraju/zatvaraju protok antifriza,...ja sam ranije imao problema jer su mi ventili glavili!kod kutije gde su osiguraci je ta pumpa,bosch 2 metalna kruga i djek za struju,prikljucak sa 3 zice!blago ih udari gumenim/plasticnim delom shravcigera dok ne otvore!!provalices da rade ako su ugrejani!!slikovito??!!

pa na to sam mislio ventil ili el ventil dodje mu na isto :pleasantry:

opipaj creva pre i posle ventila kada je zagrejan motor i kada je grejanje pusteno trebalo bi da budu isto zagrejana

Link to post
Share on other sites

nisam ni shvatio tvoj post kao prozivku,samo sam se nadovezao,a opet daleko sam od toga da sam laik ,ali nebitno....

treba pokusati pomoci coveku dok se ne jave pravi majstori :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Nema imas one tri sajle po redu odozgo na dole 1. da duva gore 2. da duva napred 3. da duva dole i svaka ima poziciju levo ili ti zatvoreno ili desno tj. otvoreno. tri tocka za podesavanje temperature levi i desni za temp. a srednji za brzinu ventilatora.

Link to post
Share on other sites

waice nisam mislio na tebe da si laik nego na sebe,mada niko od nas nije neki strucnjak,svi smo priuceni!!

nemam ni ja regulator na sredini,centralna dva na tabli koji duvaju pravo!!pa sam cackao onaj djek kod pumpe pa sad normalno radi!ranije mi je duvalo toplo svugde sem na desnoj strani,noge ok,leva ok,soferka ok pa sam zatvarao samo desnu stranu!!

Link to post
Share on other sites
Da li neko moze da mi kaze zasto kada ukljucim grejanje u kolima prema soferci i nogama duva toplo a na centralnom delu i prema prozorima duva hladno???

Kod mene ista situacija..

Link to post
Share on other sites

odrsrafis tablu, podignes je toliko da mozes da izvadis ventilacionu kutiju, otkacis mali hladnjak, odsrafis kutiju iz motornog prostora, izvadis kutiju, sve klapne vratis na mesto, zalepis nove sundjere na sastavima i onda sve to nazad. Velika zajebancija...

Link to post
Share on other sites
Ako ne pomaze onaj tockic plavo crveno onda sigurno imas problema sa upravljackom jedinicom te funkcije.

Baki, ja bih stavio drugi termostat i odzracivanje.

Nejasno mi je, ipak..

Imam na soferki i dole, na nogama, a napred nista..

To gore-dole, levo-desno.. Ide preko sajle, valjda..

Nesto mi tu ne stima.

Link to post
Share on other sites