Potrošnja plina


Recommended Posts

Pozdrav svima! Jedno pitanje za iskusne: koja je prosečna potrošnja plina BMW e30 316? Na otvorenom putu kod mene ne prelazi 9,5 l/100 km, ali zato po gradu nekad i do 17-18 l!

Link to post
Share on other sites

jbg kod mene je dosta manje....318i

po gradu tj lokal,ali nije voznja po bg gde bi verovatno bilo vise

znaci po obrenovcu do 12 l

na otvorenom oko 11

pre mi je po gradu trosio oko 14-15 ali sam zamenio membrane na isparivacu i nastelovao ponovo i potrosnja je manja....

Link to post
Share on other sites

koliko se sećam, kada sam pre 2,5 godine ugradio plin, po gradu mi je trošio oko 12-13 l. od tada ništa na uređaju nisam menjao. planiram da zamenim membrane pa će valjda i smanjiti potrošnju

Link to post
Share on other sites

mnogo je to.moj trenutno rastelovani 318(ovih dana i to ce se resiti) trosi 15-16 po gradu,a inace je trosio 11-12.na otvorenom se krece oko 10(npr.1100 km do mora i nazad 105 lit.,a vecina zna koliko je to "otvoreni put" do cg mora i nazad).

Link to post
Share on other sites

Moj 318i je super nastelovan i super ide i ostali parametri su mu super i..........trosi od 11-13 na otvorenom i 14-16 u gradu.

Zakljucak: potrosnja najvise zavisi od vozaca, odnosno koliko cesto pritiska kocnicu

i jos nesto: definicija gradske voznje je sarolika, jer u nekim gradovima mozes da meris potrosnju i na sat, ko na radnim masinama

Link to post
Share on other sites

To je tacno. Na primer danas mi je trebalo sat vremena da iz Zemuna stignem do terazija. To je nekih 10ak kilometara a imam dobar osecaj da sam sprzio 5 litara plina. To je gradska voznja i nije merodavna.

Link to post
Share on other sites

Potrosnja ne zavisi samo od vozaca, zavisi i od kvalieta gasa(TNG-a), koj je kod nas 0, tako da oce da pije ako je los gas...

Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima! Jedno pitanje za iskusne: koja je prosečna potrošnja plina BMW e30 316? Na otvorenom putu kod mene ne prelazi 9,5 l/100 km, ali zato po gradu nekad i do 17-18 l!

i moj 316 ubija po gradu.zimi prebaci i 20 litara dok mi predhodni BMW 318 trosio mnogo manje

Link to post
Share on other sites

Obzirom na sadasnje stanje cena to bi bilo neko resanje. Ali treba misliti dugorocnije i predlog je oteraj auto u neki servis za gas neka ti pretrkeljisu sve sto treba neka ti nasteluju sta treba i to je to.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

imam 318i e36 merio sam potrosnju na otvorenom pre petnestak dana,znaci mraz hladno vreme da ukljucim i zagrevanje par minuta i pre polaska i pre povratka. potrosnja na otvorenom 11,5-12l voznja oko 2500-3000obrtaja plafon ,znaci 90-110km/h,put leskovac-vranje i nazad,

resio sam da testiram gradsku voznju medjutim nisam mogao jer sam jos dva puta morao do vranja i nazad pa sam napravio neki presek merovito izracunao sam potrosnju posle predjenih 570km tj 290 na otvorenom i 220. u gradskoj na 16,8litara sto znaci da u gradu jede nesto preko 22litra ,ocigledno mndram pod hitno na stelovanje,datnapomenem da je prethodni vlasnik u potpunosti odstranio benzin,kupio sam pumpu cekam da dodjem do nekog dinara pa da uzmem i step motor kao i da resim problem sa dovodom struje do pumpe apa cu da vidim kakvo je stanje na benzinu

Link to post
Share on other sites

Ljudi sve je to jako puno,moj 320i e36 sa raskacenim sondama po gradu ne prelazi 15l na otvorenom puno manje,jel moguce da sekvent toliko smanji potrosnju?auto ide fenomenalno,sad kad sonde stignu ima jos da smanji,imao sam i kockicu 320 sa extra motorom i extra namestenim plinom i nisam mogao u gradu ispod 18l,pa sad...sekvent je po meni pravo resenje,mozda gresim ali....

Link to post
Share on other sites

jedan prijatelj mi je rekao posle probe mog auta da dobro vuce,ali da bi trebao da. vuce mnogo bolje .

do skoro sam vozio yugo tako da nemogu da ocenim niti znam kako bi stvarno trebao da se ponasa .

meni je i ovo ko grom za razliku od tugica :-) ,pokusacu sa stelovanjem pli!ma u servisu ili sta vec treba da se radi pa cu da vidim

Link to post
Share on other sites