Potrošnja plina


Recommended Posts

imam isti problem. imam bmw e30 318i m10, lovato plin je u njemu. leti mi je trosio oko 14-15 kombinovane voznje i gradska i otvorena a sad kako je zima verovali ili ne trosi mi 21 litar na 100 kilometara. molim nekog za savet pomoc itd. :) mislim da je nastelovan lepo jer stvarno nema razlike plin i benzin. prvom kuca 60 drugom 110 treca do 140-150 cetvrtu nisam probao (mjenjac je sa 4 brzine) ako je neko imao slican problem neka se javi pozz

Link to post
Share on other sites

meni 735i automatik,bogami od 17,,pa do 20 u gradu,,na otvoreno nesto nisam probao u cugu,ali kombinovano tu banovci indjija,malo grad oko 14...bez da patosiram gas...laganeze...

ali strogo grad,,sad dok je hladno bogme,,17do 20,obican je plin nije sekvent,al i to ce uskoro da resimo...

Link to post
Share on other sites

Meni m10b18 trosi sad po ovoj hladnoci izmedju 10 i 12l plina obicnog gradske voznje... Pre 3 dana sam sipao 2200 na benzinu sam dosao do pumpe, i presao 250km po gradu a uopste nisam vozio kao penzioner, prezadovoljan sam...

Link to post
Share on other sites

meni 735i automatik,bogami od 17,,pa do 20 u gradu,,na otvoreno nesto nisam probao u cugu,ali kombinovano tu banovci indjija,malo grad oko 14...bez da patosiram gas...laganeze...

ali strogo grad,,sad dok je hladno bogme,,17do 20,obican je plin nije sekvent,al i to ce uskoro da resimo...

To je odlicna potrosnja za 3,5

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

drugari ja ne znam vise sta da radim ima da iscupam plim, trosi mi 25litara na 100...i to ultra lagane voznje znaci ako bi ga stisnuo trosio bi koliko oces :D ima li neko neki savet? auto je E36 320 kupe 150ks ...plin je sekvent...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

drugari ja ne znam vise sta da radim ima da iscupam plim, trosi mi 25litara na 100...i to ultra lagane voznje znaci ako bi ga stisnuo trosio bi koliko oces :D ima li neko neki savet? auto je E36 320 kupe 150ks ...plin je sekvent...

Idi negde na servis nek ti stave novi ispraivac i zamene ventil i lepo nasteluju mora da smanji potrosnju na 10-14 litara normalne voznje.

Link to post
Share on other sites

drugari ja ne znam vise sta da radim ima da iscupam plim, trosi mi 25litara na 100...i to ultra lagane voznje znaci ako bi ga stisnuo trosio bi koliko oces :D ima li neko neki savet? auto je E36 320 kupe 150ks ...plin je sekvent...

PRVO NA STELOVANJE,MOJ AUTO TROSI MAX 15 PO GRADU ISTO M52B20

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moj 523 na ac stag trosi 8 l na 120km/h, gradska voznja od mirijeva do zemuna gde ima i uzbrdica i nizbrdica i semafora i autoputa 13 l. Jednom mi je 7 l trosio na otvorenom 100 km/h a maximum 18 uzbrdo kada sam menjao brzine na 5500...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moj 518i od 115ks mi na otvorenom trosi od 8-11l sa brzinom do 130, a po gradu sa laganom voznjom oko 13l a sa ostrijom oko 15-16l sto ja mislim je i za pohvaliti s obzirom da je auto skoro 1,5t tezak. Inace plin je obican Lovato sistem ali sa novim membranama i svim filterima.

Link to post
Share on other sites

Nisam ranije video ovu temu,sad savim slucajno....Kada pogledam koliko vam srce plina ja nemam racuna da ga ugradjujem...cale je jednom priliko vozio Uzice-lazarevac i potrosnju je na bordu spustio ispod 6,bio mi je natocen do cepa kad sam krenuo! Cim smo stigli sunem ga punog i potrosnja mi je bila 6,3 tako neki prosek! Ja sam u povratku cepao ga do ludila na nekim pravinama terao i do 140 i 150(uvece nema nikoga na Ibarskoj) i opet natocim do cepa potrosnja malo preko 7! Po gradu 11 kad ga cepam 12...mada ja retko se vozam po gradu,Uzice je mali grad sve se zavrsi ako se kola ostave na jednom mestu,ko je bio nekada razumece!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kada je karburator u pitanju onda je sve moguce,ako ti auto lepo ide,dobro vuce i ne gusi se onda je to to,nema druge,mozda mi malko mogao da se ustroji ali te gume i karburator kada se saberu popiju toliko plina

Link to post
Share on other sites

Kada je karburator u pitanju onda je sve moguce,ako ti auto lepo ide,dobro vuce i ne gusi se onda je to to,nema druge,mozda mi malko mogao da se ustroji ali te gume i karburator kada se saberu popiju toliko plina

+1

Link to post
Share on other sites