Recommended Posts

Problem je sledeci...Kada upalim auto,ostaje na instrument tabli da mi bledunjavo svetli akumulator,parkirna,i sta se vec sve nalazi,nakon par turiranja se izgubi!!!Testirao sam alternator i trebalo bi da u toku rada auta mozes da skines kleme i auto bi trebao da nastavi daradi bez akumulatora,tako da sumnjam na alternator,ali on lepo pali!Sta moze da bude problem ako je alternator u pitanju...?Da napomenem da mi se to pocelo pojavljivati nakon zamene klinastog,kao i da akumulator nije bas sjajan!!!

Link to post
Share on other sites

Nista nisam dirao,sve stoji na svom mestu...,da napomenem da s'obzirom da je bio dan pa nisam lepo video,lampice konstantno svetle u toku voznje(pojacaju intenzitet pa smanje,ali se ne gase)!

Link to post
Share on other sites

Drugari uradio sam test...,jeste da je akumulator malo slabiji ali je jos dobar,no...pri davanju gasa na voltaza ne skace tako da alternator ne puni,licno mislim da je dioda...moze li mi neko reci kolika bi to odokativno bila investicija?!

Link to post
Share on other sites

ili stradaju cetkice ili rekler dobro ne regulise struju punjenja....u slab je napon punjenja,regler najbolje zameniti nije bas skup.koliko ti je napon punjenja?trebalo bi kada je auto upaljen da bude oko 14-14,2v

kada su upaljena svetla i potrosaci da ne pada ispod 13,8 na leru i pod gasom nebi trebalo da bude velikog odstupanja

Link to post
Share on other sites

Napon punjenja je u leru oko 12v,kada dam gas ne mrda uopste,a kada upalim svetla,muziku ili ventilator padne na oko 11v!Ako su cetkice ne verujem da je neka investicija ali koliko moze da iznese regler za kockicu?!

Link to post
Share on other sites

Cetkice su na regleru i ne mejaju se tesko....kad budes skinuo alternator proveri kakav je kolektor jer ako je ukopan dzaba ces menjati cetkice!!!!

Moj ti je savet da uradis kompletan remont alternatora kad vec sve skidas,znaci lageri,kolektor i cetkice...to sve bi trebalo da izdje oko 20-25e ako radis sam.

Ja sam svoj odradio i ako je punio odlicno jer sam ga skidao da proverim i video da je kolektor ukopan....tako da nema glavobolje oko toga!

Link to post
Share on other sites

ako je taj napon onda ne puni uopste,,,u stvari cak ti je i akumulator prazan,jer akumulator kada je ugasen auto treba da ima oko 12.4v kada je pun....najbolje da skines altelnator i da ga servisiras....

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije cu ako nije prezauzet "Lukic" kod Lukoilove pumpe,ili mozda do elektricara kod "Auto-moto-a",ili pak "Speed" centar na Petrijecskom putu...,komso,sta mislis?!

Link to post
Share on other sites

Nemoj kod Lukica, jbt. Mene za alternator zezao mesec dana i na kraju nije on bio u pitanju. Prvo oni njegovi ucenici, pa kad nisu oni uradili, onda on sam. Sramota brate da pricam, al iskreno, osisao me kao ovcu a nije mi zavrsio posao. Jeste on na glasu, ali bre najeo se para i sad ga boli. Ja imam ne lose nego uzasno lose iskustvo sa njim. Jbg, covek se uci na greskama.

Brate, Mile Struja ti je ubedljivo najjaci kod nas. Uostalom raspitaj se, svako ce ti reci. Jedina mana kod njega je sto je skup, al, jbg.

Moja preporuka bi ti bila ili Mile ili na sredini Musicke. Od svih sam cuo da je i on extra majstor a da nije skup. Par prijatelja koji su kod njega radili, kazu da covek, bas ono stvarno ti uradi.

Link to post
Share on other sites

Iskrsao mi je danas neki put za Kragujevac,tako da ce untervencija sacekati za sutra...,samo se molim da me negde ne ostavi!!! :dance3:

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti slucaj na e34 na leru se pale lampice a na vecim obrtajima se gube tj tinjaju i bio je regler u pitanju ( sredjeno za 700 dinara kod elektricara) ali idi sredi to da ti se ne desi kao kod mene da ti auto samo stane tj umre u svakom pogledu hahahaa

Link to post
Share on other sites

Drugari,sredio sam autic...zamena cetkica na regleru i zamena lagera na alternatoru za novim delovima me je iznelo 1500din.,a ujedno mi je dao i zamenio 2 sijalicice za osvetljenje tablice(pozadi)!!!Sad puni ko lud,a akumulator je dobar!!! :dance3:

Link to post
Share on other sites

Pogasile se iz fundamenta,haha....bio sam kod 'Djenke'-'Bosh' servis kod 'Auto-motoa",mogu ti reci da su momci fenomenalni,primili me odmah iako su bili zauzeti ,isli do grada po delove i zavrsili za pola sata!!!Preporuka...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.