Brisaci za E39


Recommended Posts

Da li je neko od vas skoro kupovao brisace za E39?

Jedino sto sam nasao u Nisu su neki Bosch-ovi i kostaju 4600 din. Doduse, mogu se narociti i Champion, kostaju oko 10 eur, ali samo gumice. Champion ne pravi kompletne brisace za E39, vec samo gumice, bar je tako po katalogu koji sam zajedno sa prodavcem gledao u jednoj radnji.

Inace, oni univerzalni za 200-300 dinara kao i univerzalni Valeo ili Champion se ne pasuju na E39 i ni jedan adapter ne pomaze, znaci mora se bas kupiti namenski brisac za E39.

Nije mi zao da ulazem u auto, ali mi je malo bezveze za dam 4600 din za brisace.

Jedan prethodni auto sam hteo da "pocastim" tako nekim skupim brisacima (bosch) i nisam primetio neku razliku ni u kvalitetu a ni u trajanju u odnosu na one koji se mogu kupiti po hiper marketima za 200-300 din.

Izvinjavam se moderatorima sto sam temu postavio u ovom odeljku, ali znam da je on najcitaniji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam skoro menjao brisace, i morao sam da stavim bosch zato sto nisam nasao da i jedan drugi proizvodjac ima adaptere za e39. Uzeo sam u zemunu i bili su oko 2500, a sto se tice kvaliteta nisam zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Pa o tome i ja pricam, i oni od 200 din i oni od 4600 din (koliko kostaju u Nisu) se u praksi pokazu isto. Ali naravno, te od 200 din nikako ne mozes montirati jer ne postoji nikakav adapter za BMW E39 i moras kupiti bas namenski brisace za E39.

Link to post
Share on other sites

Meni je jos davno neko na parkingu digao brisace, original. Komsija kada bude dolazio na odmor iz svabije, donece mi odande original, a ja u medjuvremenu da se ne bi zezao da idem do BG-a zbog pisljivih brisaca (nisam ni znao da toliko kostaju), kupim neke champion za cini mi se 900 dindzi. Nisu pasovali, posto sam odmah ispred prodavnice menjao sa gazdom, on covek ode do njegovog auta donese mi neke plasticne adaptere i namesti. Kaze cuvaj tu plastiku, trebace ti. Ja mu trazio da mi da nove ali nije imao u prodaji. Ove mi poklonio.

Raspitaj se malo, verovatno neko ima te adaptere negde u prodaji, jer brat, bratu, stvarno je mnogo dati skoro 5.000 din, za da izvines pisljive brisace.

Za motor kada treba dati kintu, stvarno ne treba stedeti ali za ovu glupost, bar ja mislim, stvarno, zalost je dati toliko love, a koliko vidim ovi koje sad imam nisu nit bolji, nit gori, od onih originala, koje sam imao.

Da ne zaboravim, kod mene se radilo o e34 modelu i za njega su trebali adapteri, pa mislim ako postoje za njega, verovatno postoji i za e39.

Link to post
Share on other sites

Ovi Bosch-ovi od 4600 din koje sam nasao u Nisu su upravo kod ovlascenog BMW servisa i dilera, tako da za 10 eur nema nista.

Za E34 postoje adapteri i to sam licno video. A inace, ti adapteri nisu samo za E34, pasuju jos na mnoga vozila, dok za E39 ne postoji tako nesto (bar ja nisam video).

Drug je kupio neke univerzalne u Metro-u i imali su cak 6 razlicitih adaptera. Ni jedan nije pasovao na E39 (doduse nije ni pisalo da moze).

Link to post
Share on other sites
Ovi Bosch-ovi od 4600 din koje sam nasao u Nisu su upravo kod ovlascenog BMW servisa i dilera, tako da za 10 eur nema nista.

Za E34 postoje adapteri i to sam licno video. A inace, ti adapteri nisu samo za E34, pasuju jos na mnoga vozila, dok za E39 ne postoji tako nesto (bar ja nisam video).

Drug je kupio neke univerzalne u Metro-u i imali su cak 6 razlicitih adaptera. Ni jedan nije pasovao na E39 (doduse nije ni pisalo da moze).

Ne moras kupit brisace, samo metlice, a to imaju u diler.

Link to post
Share on other sites

To sto tvrdis da isto brisu i traju ovi od 200 i od 4500 nije istina,ja sam uvek kupovao extra kvalitetne,tj samo bosh ili champion,jednom sam probao sa tim brisacima od 200 kupljenim na omv i veruj mi vozio sam ih 2km i bacio,ali bukvalno 2km,e sad ako tebi ne znace ti stavi te od 200,samo ne mogu da verujem da ko vozi e39 tvrdi da je puno 4500 za brisace.Jos nesto moj drug kada je jurio brisace za e39 nista nije nasao pa smo samo gume zamenili,skinuli stare sa njegovih i stavili championove.I moj drugarski savet...ako mnogo vozis i putujes bolje uzmi dobre brisace,nisu skupe samo gume,uzmi njih i resi problem,nemoj kupovati te budjave od 200

Link to post
Share on other sites

Verovatno cu kupiti Champion gumice jer je to jedino sto mogu da nadjem za E39. Stvarno mi je cudno da i Champion pravi samo gumice a ne i kompletnu metlicu za E39.

Jednostavno, NIGDE nisam uspeo da nadjem brisace a da pasuju na E39.

Ja iskreno nisam primetio neku drasticnu razliku u kvalitetu ovih od 200 din i onih 10-15 puta skupljih, a na prethodnim autima sam koristio i te jeftine a i ove skupe. Uvek sam kupovao brisace 2 puta godisnje, bez obzira da li su bili jeftini ili skuplji ( pod uslovom da mi ih nisu krali).

A stvarno mi se ne daje skoro 5000 din za brisace koje neko moze da mi skine posle 2 dana, a zivim u takvom kraju. Za godinu dana sam kupio 5 (pet) BMW znakova za haubu i gepek.

Link to post
Share on other sites

Meni ukrali original na parkinga i sad na autu champion. Stvarno nisam primetio neku razliku, isti mi kur.c brisu ovi kao sto su brisali i oni. Sigurno da su original bolji, ali stvarno ja nisam primetio nikakvu razliku. Lepo klize, lepo ciste, ne cuju se, jbm li ga sta jos trebam gledati. Iskreno, bas i ne obracam paznju na njih, kad mi za sad ovi rade kako treba.

Link to post
Share on other sites

ja sam se isto dugo jebavao sa vrisacima,dok nisam presekao da uzmem origibalne,jesu 50 eur,ali vrede svaki eur.....uvek bilo i ostalo-koliko para toliko i muzike

Link to post
Share on other sites

Champion SIGURNO ne pravi kompletnu metlicu brisaca za E39, vec samo gumice. Proverio sam licno i u njihovom stampanom katalogu u prodavnici. Takodje mozes i da odes na njihov sajt i uverices se sam. Oznaka je Champion R65C i to su samo gumice.

Ako tvom drugu stignu kompletne metlice, to sigurno nije original!

Link to post
Share on other sites

ja isto sam do sad stalno imao bosch a nisam bas nesto zadovoljan,sad sam narucio valeo i to one silencio,slicne kao bosch aerotwin,kostaju oko 40evra

baki kakvi su ti grafitni

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Levi brisac je brljao pa sam resio da kupim novi, kupio original, oko 4000 din ako se dobro secam, dosao je u original BMW kutiji, mislim da sam kupio kod Alone-a.

Posle zamene, levi brisac brlja jos vise a poceo je i desni, kao da ostavlja masne tragove, ostavlja visetruke linije u pravcu kretanaj brisaca, vrlo neprijatno, ometa vidljivost.

Ista stvar se desava bilo da je kisa ili pranje sofereke suvim danima.

Ima li neko ideju, fals roba, nedovoljan pritisak brisaca na staklo ?

Link to post
Share on other sites

Ma jbm ti ja brisače kad za 3000 din i kao NISU LOŠI, imas bošove za oko 700 din po komadu a dodju onako kao za novije automobile bez metalne konstrukcije,samo guma i nosac, ja sam ih uzo i odlicni su.

Link to post
Share on other sites

Ti milis na aero twin brisace.

Sve je to lepo ali vec smo diskutovali o brisacima za E39 (ima na prethodnoj strani) dakle postoji samo jedan model koji proizvodi BOSCH i oni kostaju toliko, a recimo za X5 mozes da kupis za 700din.Imas jos jednu opciju a to je kupovina samo gumica i to te izadje nesto malo jeftinije.

Link to post
Share on other sites