Brisaci za E39


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Kupio sam bio slične, flat i na njima je pisalo da je za e39 ali nisu mogli da se zakace.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 11/26/2013 at 4:31 PM, crni82 said:

jedan savet od mene u vezi brisača za e39, da vam sacuvamminimum 3000din...

brisaci e39 imaju malo ne svakidasnje kacenje, tako da kad se metlice istroše i počnu da mažu i prave linije, zrele su za menjanje.

svi obicno jure da kupe ceo brisac(metalni deo sa metlicom. ne to je mnogo skupa opcija za nas balkance, koji ocemo da vozimo bmw.

resenje je sledece.

kupite metlice brisaca proizvođač ALCA-VALEO(njih sam rekao jer su dobri a jeftini, ne cvile i ne čuju se, oba prednja 700-800din) skinete sa njih samo gumu i namontirate na vase brisace koji su bili na e39. samim tim ste ustedeli nekoliko hiljada dinara. kod mene na karavanu su dimenzije 65 i 55 napred, nazad je 45.

u slucaju da u radnji nema recimo 65cm uzmete od 70cm pa gumiu skratite na 65cm recimo .

ako nekome treba pomoc oko ovoga neka pita.

jos nesto ja sam ih zameni skoro tako da sam za zimu preman sto se toga tice.

inače najjeftinije sto sam nasao prednja 2 brisaca za bmw su bila između 4500din - 5000din, ne secam se i samo su u paru mogla da se pazare.

ovu varijantu sa zamenim same gume na brisacima preporučio bih svima ko vozi e39

ako ima bilo kakvih pitanj rad sam da pomognem kolegama

pozrav

posto vidim da eksperimentisete, ima predlog kupite obicne brisace koje zelite, doneite kod mene za 10min i 500din ce te imati nove brisace na e39 :)

kupite bre obicen brisace i premntirajte gumu na vase, kao sto pise lepo iznad, ne bacajte pare na flet i gluposti

Link to post
Share on other sites

Druže, i ta zamena gumica nije najsrećnije rešenje. Na e34 sam tako menjao par puta, i neko pre mene, pa su se odlomile kukice što drže gumu.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

vidim da nemate gde pare da potrosite, kupi onda nove i ne boli te glava od kukica

ja do sad menjao 4x kod mene kukice iste, ako ne znas sta treba da radis onda ce ti sve kukice ostati u ruci

cisto da znas samo posledja kukica drzi brisac okroz ostale samo prolazi :)

za 500din dajem garanciju na kukice

Link to post
Share on other sites

Jel mogu ja poštom da ti pošaljem brisač i gumu, ali da mi skineš od cene za poštarinu?

PS. Nadam se da će garancija i dalje da mi važi, mislim ovo za kukice...

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Sicko said:

Jel mogu ja poštom da ti pošaljem brisač i gumu, ali da mi skineš od cene za poštarinu?

PS. Nadam se da će garancija i dalje da mi važi, mislim ovo za kukice...

ti si zasluzio i brisace da ti kupim :)

 

Link to post
Share on other sites

Danas uhvatio lep dan, pa reko da probam. Kupio obicne Alca brisace u dimenzijama koje odgovaraju za e39.

Izvukao orginalne gumice i uvukao sa ovih sto sam kupio. Nekih 10 minuta posla, treba biti pazljiv ali se sve zavrsi brzo. Ja recimo nisam imao potrebu da krivim kukice nesto posebno, mozda jednu ili dve sam ukupno morao malo da pomerim, ostalo sve lagano.

Sad cekam kisu da vidim kako brisu, nadam se da nece uskoro, dosadila kisa svaki dan :)

 

Hvala Crni ;)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Ja sam kod sebe za E39 radio ovo isto sto i crni82.

Imam fabricke metlice i u Kit Komercu kupim samo gume, bukvalno za oba brisaca izadje 400 din. Imaju samo gume da se kupe, a moze i da se skine sa Alce ili Valeo metlica.

Skinem svoje metlice sa auta, izvucem one zice, zatim skinem gumu, zamenim gumu i vratim zice. Kukice ne diram nista, ionako su strasno jake, a taman su razmaknute da moze da se stavi nova guma, a da istovremeno drze dobro. Krajnje jednostavno. I trajalo je pristojno vreme, zadovoljan sam. Od alata samo klesta sa tankim krajevima i gotovo za 15 min.

Link to post
Share on other sites