Recommended Posts

@ nirvana

Kako ne bi doslo do proklizavanja,

a to znas tako sto ti pedala vibrira kad stisnes kocnicu do kraja... Mislim ne mora bas do kraja, ali bas jako....

Link to post
Share on other sites

IxINBG

Zavisi po kojoj podlozi se krece auto, kisa, led, pesak, shodno vremenskim prilikama koje uticu na putu.

Znaci ne moras do kraja stisnuti kocnicu da bi se aktivirao ABS

maf325i

Vidi, cini ti se da proklizavaju, takav je osecaj, a sve to da bi mogao da iskontrolises auto u krivini. Kada ti ABS ne bi radio, ukocio bi odjednom i u krivini ne bi mogao da skrenes.

E sad ne znam, jel tebi zasta proklizavaju tockovi ili je to samo ABS.

Jesi li siguran da to nije ABS

Link to post
Share on other sites

To znaci da ti ne radi ABS.

ABS pumpa uz pomoc WSS zna kad tockovi blokiraju i onda vibrira pedala, to znaci da ventili otvaraju/zatvaraju.

Moze biti da imas slab kontakt, mozda su ti ostetili zice senzora koji setaju kroz motorni prostor, provjeri osigurace, provjeri ide li ti struja u ABS module...

Link to post
Share on other sites
nirvana, abs se pali i na suvom

pali se kad tockovi pocnu da proklizavaju, a to moze da se desi i na suvom

Naravno, nisam ja ni rekao da se ne ABS pali na suvom.

Link to post
Share on other sites

Aj ne lupetajte gluposti covek lepo napisao da mu ne radi ABS i da mu auto kliza kad koci. Kao neko zna neka odgovori a ne samo offtopic.

Link to post
Share on other sites

Ae nirvana ko da si pao s marsa pa da ne znas kako radi ABS :dance3:

Ocigledno je coveku ABS u kvaru i s obzirom da je menjao motor instalacija verovatno nije uradjena kako treba...

edit: napisao je covek da tocak proklizava sto znaci da kocnica ne popusta tocak vec ga drzi i auto bi na ledu "dobio sanke"

Link to post
Share on other sites

chim ti svetli lampica na tabli, znachi da ne radi ABS!

ja sam imao isti problem, i to samo iz razloga shto mi nije valjao regler, i alternator je punio oko 18! chim sam to sredio, ugasila se lampica, i ABS radi normalno! jedan od razloga, zashto ABS ne bi radio, a ima ih dosta..

Link to post
Share on other sites

Au citava gomila objasnjenja ,ajd lepo odmori pa me sutra nazovi 063 348 085 i objasnicu ti koje zice se ne poklapaju da to prevezes i resen problem ovde je samo vracara sa pasuljem falila :dance3: :dance3: a konkretnog odgovora nigde :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ljudi dok mi je motor bio 2.O sve je bilo OK znaci ABS je radio i mogao sam da ga prikljucim na komp a bas kad su ubacili 2.5i lampica ABS gori,kad stisnem punu kocnicu tockovi blokiraju,skripe gume i kad sam ga prikljucio na komp>NE MOZE DA GA PREPOZNA isto tako auto ima neke trzaje motornim kocenjem znici kad mu pustim gas sa nekih 1800 obrtaja pa na nize i sve mi se to desava od onoga trenutka kad su mi zamijenili motor......ETO HAOSA :dance3:

Link to post
Share on other sites