Godisnji troskovi vaseg ljubimca


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja vam se divim kako ste sve uspeli popamtiti,jos se secate tacnih iznosa........ja ne mogu da se setim koliko sam pre 15 dana platio 2 nosaca motora,2 solje amortizera i filter klime........a gde da se setim sta je bilo od kad sam ga uzeo

Link to post
Share on other sites

drugi motor

menjach

alnaser

kardan

diferencijal

kompletan prednji trap

zadnji selen blokovi 2 puta

stabilizatori napred 3 puta

farovi

migavci

shtopovi

retrovizori

volan

tapacirunzi 2 puta

prednja shoferka

tepih u gepeq

plin

metan

3 xenon

sedishta

zadnja daska i zavesica

prednje plochice

zadnje plochice

vodena pumpa

klima

parking senzori

senzor na radilici i bregastoj

srednji

zadnji lonac 2 puta

carina motora

2 registracije

termostat

skidanje i obrada glave

alarm

farbanje nekih delova

zatamljivanje stakala

shalt tabla

lamela 2 puta

korpa

crni enterijer

mp3 player

elipse

2 woofera

pojachalo

gume

zimske gume

zimske felne

lajsne na vratima

...i kapiram da je ovo samo deo chega sam se setio trenutno :D

Link to post
Share on other sites

Kad nabavim neki auto razvalim ga i sredim i nema vise troskova sem redovnih servisa duze vreme :D

Link to post
Share on other sites
Kad nabavim neki auto razvalim ga i sredim i nema vise troskova sem redovnih servisa duze vreme :)

Eeee a koliko te izadje to sredjivanje da bi ga doveo do tog stanja da nema troskova osim red. servisa duze vreme?????

Link to post
Share on other sites

Auuu... Koja uzasna tema... Glasam da se zakljuca :)

Ove godine sam auto vozio nikad manje. Ali mogu da se setim od prilike ovako:

Lezajevi prednji 160e; creva serva i ulje 70e; ulje i filteri 100e; visko 150e; antifriz oko 70e smrdljivi plin oko 1100e; limarija oko 1200-1300e

To je ono cega mogu da se setim, oko 2800 bez ruku za mnoge stvari a toga je jos bilo.

A gde su predhodne godine eeeee.....

Lakse mi je kada malo razmisljam, onda mi je auto nekako stedljiv i malo trosi i sve taku super dok se ne dohvatim papira i olovke.

Link to post
Share on other sites

Mene do sada za 4 mjeseca od kako sam kupio auto bacio sam nekih 4000e motor,trebam popraviti sada kompjutere i to je jedno 700-800evra,plin,stopke,plocice,lajsne,kod kljuc,guma ajoj sta je njih otislo,metlice brisaca,svasta nesto ja sam baksuz prvo auto i da mi se tako kvari to je nemoguce nisam ukupno presao ni 1000km,ja mislim da je ovo najzalosniji post do sada....

Link to post
Share on other sites

Lakse mi da ne pamtim.manje patim :dance4:

E a najjace je kao sto neko pomenu najsitnije stvari gluposti

odnesu doooooosta para koje niko ne racuna .

Jednom moj drugar rece :Brate mene samo osvezivaci kostaju 100e :)

Link to post
Share on other sites

sta reci , a ostati pametan,ja sam moj e 21 kupio za 150 e,dobar uvod za jedan kvalitetam triler

novi amortizeri ,trap,menjac, auspuh,krila, rubovi sajtne,kompletna limarska vratolomija,generalna motora, alu felne , gume,hladnjak,nov enterijer ,skaj beli , tu sam se zajebao samo tako , ali nema veze,farbanje, zamena komplet creva za kocioni sistem,ne smem ni da pomislim koliko je sve izaslo,plus ruke nisam placao sve sam sam radio, i sto je najbitnija stvar jos nisam provozao ni metar , imao saam samo to zadovoljstvo da cujem kako motor radi posle generalne,danas sam poceo polako da sklapam delove enterijera ,do nove godine se nadam da ga pustim sa lanca

,zaboravih i registrovati ga treba heheh

Link to post
Share on other sites

jbg,nije lako biti entuzijasta!odnosno nije jeftino!

ja sam odmah ulozhio 8 glava(u to spada,veliki servis,registracija,prenos,auspuh,akumulator,neki delovi trapa,gume i ima josh nekih sitnica ali to je to) i josh 3 za plin(pod uslovom da ne mora sequent),pa sam optimista da je to otprilike to,medjutim kad se i ja saberem oticji cju daleko preko soma! jbg! to je cena jer je to poseban auto!

ali svi cjete se slozhiti da vredi svaki ulozheni dinar!!!

Link to post
Share on other sites
ima dosta toga komplet muzika sa zamenama koje kakvim 2000eura

pa pokusaj ubacivanja turba 2000eura

pa 2.8 alpina oko 400eura jer mi klinik izasao u susret pa smo samo podelili troskove delova

4 nove gume sa 24000,00 dinara registracija 350 eura

negde oko petice manje vise

P.S.

sledece godne opet ubacivanje TURBA ali mnogo ozbiljnija varijanta videcemo kolko ce izaci

komplet farbanje

nove felne gume

........................... mozda jos nesto!!!

mnogo je kume

NEMOJ VISE DA POKUSAVAS...

Link to post
Share on other sites
ja vam se divim kako ste sve uspeli popamtiti,jos se secate tacnih iznosa........ja ne mogu da se setim koliko sam pre 15 dana platio 2 nosaca motora,2 solje amortizera i filter klime........a gde da se setim sta je bilo od kad sam ga uzeo

MOJ COVEK! :e30:

Link to post
Share on other sites

auto kupljen za 1800e(tada 144.000 din.)4.11.2006 a ulozeno je sledece:1.akumulator 2.dihtunzi glave,dekle,remenica,lenjivac, kais zupcasti,ventili,hidropodizaci(jbga,prezubio) 3.plin sa atestom 4.zadnji kocioni cilindri,oba 5.dobosi,obrada + gurtne 6.termostat 7.tabla(baterije i neke sitnice) 8.zadnji lonac 9. lezaj tocka(prednji levi) i nova koc. creva+plochice kocione 10.jabuchice,selent blokovi,spone 11.drzaci motora 12.hladnjak(x2) 13.2 gume(polovne) 14.2 gume(nove) 15.limarija(sajtne,patos-suvozac,varenje-sitnice,farbanje,zastita) 16.kablovi+svecice(x2) 17.prenos 18.mp3 pioneer+zvucnici pioneer(nista spektakularno ali zavrsavaju posao hahaha) 19.kais klinasti 20.oprema za pandure(lanci,sajla,p.pomoc,sijalice,pp aparat,flo.prsluk) 21.filteri ulja,vazduha,ulje,antifriz i majstori(u vise navrata sve od navedenog),sto na kraju iznosi oko 1500e.ne racunam registraciju i gorivo.a gde su jos sredjivanje sedista (u ... materinu),zimske gume te novi z.lonac.vise dajem za njega nego za sebe,aaallllliiiiiiii.....cmok :e30: hehehe!kad vidim ove nase spiskove...covece, koji smo mi ludaci!ako!i treba!poz!!!

Link to post
Share on other sites
Nema sta da pamtis,jednu knjizicu u ruke i sve zapisujes,tako ja radim. :e30:

slazhem se,vodjenje knjige je zakon,prvenstveno da bi znao na chemu se vozish a sad kad vecj vodish knjigu,onda upisujesh i troshkove.

Link to post
Share on other sites