Recommended Posts

Imam razna "nebulozna" pitanja da postavim oko e34 2.0 24v..Pa ko ima zivaca i dobra volje, neka mi odgovori...

Naime, koje kontrolne lampice se nalaze na tabli?

Koliko lampica ima za kocnice i sta koja znaci? Kad sam isao da gledam jedan e34 2.0 24v, kaze mi vlasnik da posto gori jedna lampica, vezana je za kocnice, nije nista strasno, tako mu rekao majstor, a nema pojma sta to znaci npr...

Gde se nalazi akumulator na pomenutom modelu, negde je ispod haube na suvozackoj strani, a negde se ne vidi...Ne kontam...

Kad se pojavio "restajling" na e34 2.0? Znaci siri bubrezi, hauba..

Sad znam da ce biti odgovora da moze imati i lampicu za pojas ili hiljadu cuda, ali neka mi neko pojasni, podeli sa mnom sta, kade se ugradjivalo i u koje modele..

Jel e34 ima ono cekiranje kao kod kocke?

Link to post
Share on other sites

"Gde se nalazi akumulator na pomenutom modelu, negde je ispod haube na suvozackoj strani, a negde se ne vidi...Ne kontam...

"

-kod mene je akumulator u kabini, ispod zadnjeg sedista iza suvozaca. Ima i modela sa akumulatorom pod haubom.

Ne znam od cega to zavisi, verovatno od godine proizvodnje. Ako ti je akumulator u kabini, vodi racuna da bude "zatvorenog tipa" - nema dolivanja i ne otvaraju se celije, zbog isparenja. ..ili da ti cevcica za isparenja bude namestena i sprovedena kroz patos

Link to post
Share on other sites

"Koliko lampica ima za kocnice i sta koja znaci? Kad sam isao da gledam jedan e34 2.0 24v, kaze mi vlasnik da posto gori jedna lampica, vezana je za kocnice" - Ja imam e34 2.0 24V motor je M50TU B20 (tuning update sa VANOS sistemom- promenljiv ugao bregaste na usisnoj grani)

Kod mene ima cetiri (bar mislim da je tako, ne znam napamet) lampice vezane za kocnice-

1. Narandzasta (abs)

2. crvena (sa isprekidanim oblogama) - ta mi gori stalno, mislim da je ta za istrosenost obloga ali se taj senzor lako osteti pa je skinut prilikom zamene plocica.

3. crvena sa oblogama - mislim da je to za hidrauliku kada zvekne

4. crveni trougao - rucna podignuta

Mozda sam se i zajebao nesto, provericu pa cu korigovati ako sam nesto pogresio

Link to post
Share on other sites

na motore sa 4 cilindra je akumulator ispod haube, a sa 6 cilindara je u gepek... bar je tako kod E36, tako je vjerovatno i na e34 samo sto je umjesto gepeka ispod zadnjeg sjedista...

Link to post
Share on other sites
1. Narandzasta (abs)

2. crvena (sa isprekidanim oblogama) - ta mi gori stalno, mislim da je ta za istrosenost obloga ali se taj senzor lako osteti pa je skinut prilikom zamene plocica.

3. crvena sa oblogama - mislim da je to za hidrauliku kada zvekne

4. crveni trougao - rucna podignuta

rucna podignuta nije crveni trougao nego uzvicnik u krugu, i zameni taj senzor kocionih obloga...

Link to post
Share on other sites
da vam objasnim za akumulatore na modelima koji imaju klimu akumulator je ispod zadnjeg sedista a modeli koji nemaju klimu tj kompresor klima uredjaja akumulator je smesten u prostor ispod haube.

to pricas za e34??? ili uopsteno za svakog BMW-a?

Link to post
Share on other sites

zar nije za ruchnu slovo P u krugu, pa dve zagrade okolo?

ova sa znakom uzvika je za hidrauliku, tj ulje

a sa isprekidnam zagradama je za istroshenost plochica, i valjda se ti senzori menjaju kad se menjaju i plochice

za abs pishe abs, ne mozes da omashish :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

1 - service interval light - kompjuter prerachunava po rezimima voznje i josh nekim parametrima, kad treba da idesh na servis, zamenu ulja, i ne znam jel ima kao kocka, vremenski servis

2 - za pritisak ulja (pali se kad je nizak)

ovo ostalo ne vidim, nece da otvori veliku sliku, a i to smo ti uglavnom vec rekli..

a ono levo ti je REZERVA :preved:

Link to post
Share on other sites
na motore sa 4 cilindra je akumulator ispod haube, a sa 6 cilindara je u gepek... bar je tako kod E36, tako je vjerovatno i na e34 samo sto je umjesto gepeka ispod zadnjeg sjedista...

nisi u pravu........ neki e34 sa m20 i m50 motorom takodjer imaju aku ispod haube...što zavisi od godine i mjeseca proizvodnje :preved:

Link to post
Share on other sites

e ovako. moj bmw 525, 24ventila, 90 godiste, sa klimom, ima akumulator pod haubom. majstor je isto u bunilu gledao kada je htio nesto provjerit pa je automatski prvo otvorio gepek. tako da ove teorije 4 cilindra naprjed, 6 nazad, klima, ne klima, ništa to nije pravilo. naime, uvijek polemike oko toga.

Link to post
Share on other sites