Recommended Posts

znash moguca dva mesta gde moze da bude, tako da ako nije na jednom, na drugom je, kad kupish auto, vidish gde je, da ne morash posle da ga trazish, i miran si :hi:

Link to post
Share on other sites
znash moguca dva mesta gde moze da bude, tako da ako nije na jednom, na drugom je, kad kupish auto, vidish gde je, da ne morash posle da ga trazish, i miran si :hi:

mislis na 3 mjesta :cray:

Link to post
Share on other sites

Upravo to dacho...Ja mislim da sam skontao gde je akumulator...hehe

Nije bitno, mislio sam da je vezano za godiste i sve sto s tim ide, ali eto koliko se cini nema pravila...

Pre desetak godina kad je jedan ortak vozio stojadina, onog starog, iz sedamdesetih, ulazimo u auto, a izmedju vozaca i suvozaca na podu stoji ogroman traktorski ( pre bih rekao kamionski) akumulator, a kablovi idu kroz vozacev leptir prozor ispod haube..Kaze nece sa malim da pali...To je bila smejurija..Kao u emisiji SAT kad je bilo Raletove majstorije..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na automobilima koji imaju podizace stakala je aku pozadi,a na onim klot varijantama je napred pod haubom.Na ovo sam ja nailazio.Posto sam rasturao kompletno stranca, uvideo sam da postoji dva tipa instalacije.Kada je aku pozadi, tada postoje elektronski podizaci,instalacija za ele. sedista i grejaci(mada grejaci ne moraju da postoje,ali postoji instalacija). U varijanti bez podizaca ne postoji instalacija za sedista i jos ponesto, a acu je napred pod haubom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i ja dakle uz sve ono sta sam napisao, imam i podizace, pa je aku i dalje ostao pod haubom. kazem da nema pravila, ko da su se ovi u munchenu zajebavali.. :preved:

Link to post
Share on other sites

Ma znali su oni da ce neki ovamo forumovci da lupaju glavu i gluposti vezano za to ...

A oni citaju i smeju se ..... :preved: :preved: :preved: :lol2: :king:

Koliko mi se cini nema pravila...

Bitno je da uopste ima akumulator...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

sto se akumilatora tice meni je ispod haube imao sam 2.0 12v, ubacio sam 2.5 12v i ostao je ispod haube a moj ortak vozi 2.0 24v i ispod zadnje sedista mu je.....izostavio sam da imam klimu i jos svasta neszo i hladanjak mnogo veci nego standarni....a sto se tice onih lampica na instrument tabli meni cim se upale ja mu dam kratki kontakt,imam sliku na kompu tacno gde i sta se radi i vise mi ne svetle....ehehehehehehe...poz...

Link to post
Share on other sites

A mozda na odredjenim modelima akumulator moze sam po svojoj volji da menja lokacije. I misteriozno se skriva, i nikad ne znas na cemu si. Dignes haubu kad on eto ga ispod zadnjeg sedista. :dance3: Malo sale naravno. A moze i neku peticiju da potpisemo da nam se razjasni ta misterija. Ja znam za e34 modele 524td '91+klima je pozadi, 535i+klima '92 je pozadi, 520i '91 nema klima napred (ispod haube), 525tds '94+klima takodje pozadi. Imadoh prilike da ih vozim pa sam siguran u ovo.

Link to post
Share on other sites