Sta nam smeta u vezi foruma


Recommended Posts

Primetio sam dosta negodovanja po forumu u poslednje vreme pa hajde da probamo da kazemo sta nam Vam smeta i da probamo da resimo sto vise stvari mozemo. Dajte vase sugestije i nadam se da ce uprava kluba izaci u susret i probati da nadje resenje i da koliko toliko svima bude bude po volji.

Link to post
Share on other sites

....opaaa proradio mi PM !!!

...jel to od deda mraza ili ce se neko javiti da mu zahvalim !?

...elem smeta mnooogo toga ali s' obzirom kakva je koncepcija foruma ne vidim razlog da se opet pravi neka rasprava i diskusija kad su rezultati poznati u napred !!!

...vidite i sami kolika je aktivnost clanova na forumu i kvalitet diskusija, raspravlja se o kojekakvim glupostima i kad se neki od moderatora nadje uvredjenim ili nije po njegovom tema se brise i ispravlja u njegovu korist !!!

...to mogu da shvatim posto je ceo forum koncipiran tako da ima ulogu reklame za odredjene ljude, ali mi nije jasno sto se brane oglasi za nove clanove ili ogranicava broj za starije ?! ...zar nije u interesu da se prvo clanovima ponudi nesto sto ih zanima i da se na taj nacin doprinese njihovom zadrzavanju na forumu ?!

...besplatnih oglasa ima na internetu gomila kao i foruma koji su mnogo poseceniji nego ovaj tako da se tim postupkom samo smanjue broj clanova i poseta a mislim da to nije cilj ?!

...nije ovo ni prvi ni poslednji forum na kom se 'steze kajs' al je steta da zavrsi ko i ostali, jednostavno niko ne tera ljude da provode vreme tamo gde im nije prijatno i gde osecaju nekakvu tenziju, i pravilo je da ce uvek otici tamo gde su slobodniji i gde mogu da kazu sta misle...

...limitom od 100 postova terate ljude da pisu gluposti da bi ispunili 'kvotu' a mozda bas neko od njih ima nesto sto nekom treba, ne znam kome trebaju postovi tipa lepe su ti felne, bruka ti je spoiler, odvratni su ti pragovi...

...treba pomoci ljudima da za sto manje para odrzavaju ispravnim svoje ljubimce i da odrade na njima sto vise mogu sami, a to ovde izgleda nije cilj !?

Link to post
Share on other sites

...a da sto se PM-a tice oce neko objasniti na kraju koji je razlog ?

...i ovi iz vlade s' vremena na vreme daju neku zvanicnu izjavu da nam zamazu oci, pa bi bio red da neko bjasni sto se tolika fama dize oko toga, i cemu toliko zalazenje u privatnost citanjem tudjih privatnih poruka !?

...mislim da se nista ne postize sa time posto svi imaju mail, msn i druge oblike komunikacije a novi nalog nije tesko otvoriti !

Link to post
Share on other sites

iskreno receno , mnogo toga mi se dopada na ovom forumu ali ima i pojedinih stvari koje me uznemiravaju,elem

- poruke tj PM,citanje istih od strane administratora,zalazenje u tudju privatnost ,ocigledno je da se to radi , a niko od ovlascenih predstavnika ne daje objasnjenje,niti negira iznetu pretpostavku

-problem oko oglasa,koliko ja vidim kud i kamo je manje oglasa ,nego bezveznih postova, sa druge strane tu smo da pomognemo jedno drugom,mozda neko od clanova koji ne ispunjava sadasnje uslove za postavljanje oglasa ,ima nesto da ponudi ili proda a nekom je od nas to potrebno , zasto bih istu stvar kupovao ili prodao dugom kad mogu to isto da odradim sa nekim od clanova ,svima dobro,

-osionost pojedinih starijih clanova i elementarno ne postovanje misljenja novih clanova,pogotovo ako je ono suprotno,tipa ,,juce si dosao a sad solis pamet,moze to isto da se kaze na mnogo suptilniji nacin,

ne dopada mi se jos i prozivka ko je dolazio a ko ne na banjicu,ko ispratio pojedine manifestacije a ko ne,zar smo mi ovde zbog banjice ili raznih drugih drift manifestacija, elementarna je stvar da smo mi ovde zbog ljubavi prema bmw , sve ostalo je manje bitno,

do sad je clanstvo u ovom klubu bilo za dzabaka, samo zelja i nista vise,od januara clanstvo se placa,to samo po sebi obavezuje upravu na jedan drugaciji odnos prema clanstvu

ne svidja mi se sto nema obelodanjenog statuta kluba ,klub registrovan a statut u ilegali

to je otprilike to ,nadam se da ce kraj godine ostacviti probleme za nama i da cemo u novoj godini imati sto manje potrebe da pisemo ovakve postove,

srecan rad

Link to post
Share on other sites

Previse prepucavanja, koriscenje koliko-toliko strucnih tema kao tema za caskanje ili chat.......iskljucivo od moderatora zavisi stanje foruma. U pocetku ide tesko kad je ostrija kaznena politika, ali to kasnije vodi drasticnom unapredjenju foruma.

Link to post
Share on other sites

....a ko je to ovde zamo zbog oglasa !?

....jedini kome je to posao je Sandokan, on decko od toga zivi i resio je mnogima probleme oko nabavke egzoticnih delova ! tako da i u njegovom slucaju vecu korist su imali clanovi nego on sam !!!

....ne znam ko bi to jos mogao biti, posto neki tu svrstavaju i mene neka se raspitaju malo koliko je ljudi dobilo neki deo na probu bez ikakve nadoknade, a na moju mizernu stetu (recimo gorivo i vreme)...

....malo se pogresna slika stvara o nekome gledajuci SAMO njegove oglase !

...ovde nema nikog koga zanima samo prodaja delova, ovo je poslednje mesto gde ce prodati nesto sto nema veze sa BMW brendom, a ako je vezano za BMW onda je ovo prvo mesto na kome bi to trebalo da se pojavi, bez obzira na njegove interese NAS to JAKO zanima i MI imamo veliki interes u tome !!!!!

Link to post
Share on other sites

...nema ljuti, ko se ljuti upadne mu... :rolleyes:

...nisam mislio na tebe naravno, drugima je tesko da imenuju a stalno se to provlaci kroz teme !!!

Link to post
Share on other sites

Momci. Oruzje dole... Svima nam je u interesu da forum i klub funkcionisu kako treba. Statut i pravilnik foruma ce biti postavljen uskoro. Moderatori i admini ovo rade u slobodno vreme, treba ih razumeti ( mene konkretno surpruga hoce da skalpira, jer zbog ovih problema provodim 4-5 sati dnevno na forumu). Vezano za oglase, Isti ce biti ograniceni iz vise razloga, ima ljudi koji su ovde samo zbog toga, a mi to ne zelimo. Ni ukoga nismo uprli prstom i rekli da je ovde zbog oglasa, ali ima ljudi koji se registruju i pravo u oglase. To necemo dozvoliti.

Svaki clan foruma ce moci da postavi 1 oglas sedmicno, mislim da je to korektno. Ko hoce da se samo oglasava ima da plati za mesecno oglasavanje na racun kluba i to je to.

Juce je banovan Scorpion86, decka znam licno i znam da nije preprodavac, ali je napisao 25 postova za pola sata, samo da bi postavio oglas. I to nije u redu. Takve stvari moramo spreciti ovde. Vezano za rasprave. Moraju se poostriti pravila, da nam se ne desi kao u temi M5 e 34. I molim vas da vise nevodimo rasprave o glupim stvarima, tipa ko je gde? Ko je izasao sa foruma ili kluba i zasto? Vecina nas stalnih se ovde zna i imamo E-mail-ove, MSN-ove SKYPE i drugi nacin komunikacije. Nemojmo da odstupamo od tema i da krsimo pravila. Carke su sastavni deo svakog foruma, ali su pojedinci ovih dana preterali. Zato hajde da sve resimo kako treba i da funkcionisemo kao pravi forum i klub. Ja posle ovoga necu imati vise tolerancije da svakome neke stvari objasnjavam po na osob. Ako nekoga bilo sta interesuje, a nije vezano za temu neka mi pusti E-mail i dobice odgovor.

Link to post
Share on other sites

Lepo sto je prebaceno na mesto :rolleyes:

A sto se tice oglasa... To sa 100 postova je glupo resenje ali tu nije lako naci dobro resenje... Ako mi padne na pamet neka ideja napisacu. Uopste je tesko oglase resiti nekim fixnim uslovom...

Link to post
Share on other sites

smeta mi sto su nekom dostupni svi nasi lični podaci 'ime,prezime,model auta,tablice,br-tel,mesto prebivanja,neka kretanja.poso itd.. nema diskrecije. leone smeta mi malo tvoje ponasanje u zadnje vreme,u skoro svakom postu ti nesto pretis i bahato se poasas ,izuzetno si ''podoban'' za ovaj posao moderatora ... nekad si bio kul tip.ima previse novih moderatora-odma nova pravila to mi se ne svidja .. svidja mi se ljilja kao moderasica jer deli svima profile i karakteristike a uzgred je kul ne prepire se i ne preti nego daje savete.mod tim iz CG je ok [svka cast momci] realni ,nezavisni,nepristrasni .kick realno najvise odradjuje korisne poslove na forumu dok osrali sviraju za male pare... voleo bih da se ukljuce u diskusijama kojim slovcem vise lenjivci dragance i dzoni turbe ,a o nekim pojedincima sa foruma imam stvarno ruzno misljenje ali to cu im sasuti u lice nekom prilikom a ne ovako javo sto savetujem vecini . zasto dirate oglase kad se primeti ko je tu zbog njih.ha''1 oglas ndeljno''naplacivati'' ccc... ajme.gde je tu malo postovanja za sve ljude koi su godinama radili i dopriosili ,podrzavali,ostajali verni forumu ...

rezime

- postovanje

-diskrecija

-sloboda izrazavanja

- kompetentna administracija

Link to post
Share on other sites

evo da se oglasim na ovu temu kao jedan od administratora:

gadafi pozdrav za tebe i evo da konkretno odgovorim na tvoj post.... Vezano za "licne podatke"... Ne vidim nista lose u tome sto je doneseno pravilo da u profilu moras upisati ime, prezime, godine, lokaciju i automobil koji vozis.... Sadrzaj foruma je vidljiv iskljucivo registrovanim clanovima, neki se znaju licno neki se ne znaju... Valjda je neka osnovna kultura kad se sa nekim upoznajes da mu se predstavis, jer svak bi od nas volio da zna sa kim prica a ne da sagovornik bude anoniman... Na svakom ozbiljnijem forumu naici ces na pravilo da se u profilu mora upisati ime i prezime... Vezano za model auta, pa ovdje smo svi zbog auta, tj. zbog BMW-a i ne vidim razlog zasto bi neko bio anoniman po pitanju "voznog parka" ako se vec registrovao na forum..... sto se tablica tice, svako ima pravo da ih zamuti u photoshop-u, to je vec licna stvar, broj telefona takodje niste duzni ostavljati na forumu, sve je stvar dobre volje, mada ona soba sa telefonima je pod passwordom tako daaaa.....

ekipa moderatora je morala bit povecana upravo zbog povecanog broja clanova u zadnje vrijeme, forum ima 1420 clanova i mora da postoje ljudi koji ce sve to da kontrolisu, jer iskreno na sta bi licio forum da ne postoje moderatori, ili da npr. postoji jedan ili dva moderatora???? Novi pravilnik ce biti postavljen veoma brzo, ukoliko sledecih dan/dva.... I bice malo stroziji od prethodnog, jer smo u pravilniku imali dosta "propusta"... Sve to radimo za dobrobit ovog foruma, u zadnje vrijeme je bilo dosta nesuglasica i prepirki i vrijeme je da se to polako ali sigurno rjesava a ne da se tapka u mjestu... eto toliko od mene za sad, ako imate jos neka pitanja odgovoricemo Vam sa zadovoljstvom... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

E ovo je sve tako lako i jasno.

Cemu tolika drama oko oglasa. Pa neka ih bude. Popunice forum malo. Neka se brisu posle odredjenog vremena. Ako je vec nekom zinulo dupe neka trazi procenat od prodaje i gotovo.

A ta fora sa jednim oglasom nedeljno je smesna. Ja sam na forumu od 2007 i dao sam od prilike 3-5 oglasa ali sam dao u danu. I sad treba da cekam i razvlacim to nedeljama. :rolleyes: Super.. Sve ostalo ima da legne samo od sebe na mesto.

I sto neko rece da ti ""iskusni - stari"" slanovi manje spustaju nove. To sto si dosao pre 2-3god ne znaci da imas mozga!! I sada dodje neko nov i zna bruka mnogo o kolima i nadju se ovi pametni stari i spuste ih i naravno da se ljudi smore i vise se i ne trude. A licno i znam ljude koji su tog misljenja.

Za PM smo i onako svi znali da ga citate a nije da je neko glup pa valja gudru preko toga. Tako da i tu malo drame clanovi al ajde.

Sve ostalo su sitnice.

Link to post
Share on other sites

@Sale

nikad nije previse ovakvih tema...treba raspraviti sve sto smeta ili sto je nejasno...kao i u svakodnevom zivotu...najgluplje je kad nesto "visi u vazduhu" a kao druzimo se.

Napisite sta vam smeta u vezi foruma....ima ovde jako korisnih predloga! Neko to pazljivo cita !

Link to post
Share on other sites

Kada ste vec kod toga, da li ste primetili, da se najvise postova zadnjih dana pise o samom forumu. Do pre 10 dana kao sve je bilo OK. A sada sve svima smeta, pardon ne svima nego onima koji u novim pravilima vide da nece moci da pisu svasta. Ljudi koji su vodili ovaj forum su zakljucili da je tako najbolje i takva ce pravila vaziti za sve. Pojedinci su sebi davali u poslednje vreme mnogo za pravo da pisu svakakve stvari, a to se nece dopustiti. Ovde se nece raspravljati o politici klubaa, a za to se zna ko ce biti odgovoran. Isti ti bi ocigledno voleli da oni budu vlast, ali ne ide. Uprava je izabrana od strane osnivaca kluba i foruma i to je to. Vi i ne znate da je desetak ljudi sa ovog foruma i kluba snosila sve finansije oko odrzavanja foruma i predstavljanja kluba na manifestacijama i to su radili vrlo uspesno. A najveci deo njih nije ni dinar zaradio od foruma i kluba.

Za Gadafija

To sto sam bio kul tip, nista se nije promenilo, veruj mi. Ulogu moderatora koju sam dobio ( nisam je Ja trazio, vec su uprava i Predsednik doneli odluku o tome), cu raditi najbolje sto mogu. Pravila ce biti ista za sve, ko ih bude postovao nece imati nikakvih problema, a ko ne prema istom ce se preduzimati sankcije.

Vezano za podatke objasnio ti motorsport, a za oglase tako ce biti i gotovo. Ovo nije forum kupujem prodajem, vec forum ljubitelja Bavarske industrije motora i to ce i ostati nadam se uz veliki doprinos svih nas.

Link to post
Share on other sites

Ma Lemi sve je OK. Nego sticem utisak da pojedini ovde provociraju. Samo im procitaj postove. Nista normalno ne predlazu, vec samo nalaze mane i nedostatke, a argumenata za to nigde. Ali to pokazuje jednu veoma bitnu osobinu coveka. Ovaj topik je otvoren da pisemo o nesuglasicama na forumu kojih ce uvek biti, a ne da se medjusobno provociramo. Sto se ocigledno radi.

Link to post
Share on other sites

ima ljudi koji samo podjebavaju druge ljude koji npr imaju problem sa autom a drugi se sprdaju na njihov racun necu nikoga da imenujem i nije se meni to licno desilo vec kod drugih ljudi sam citao....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.