Recommended Posts

Ljudi,menjao sam cetkice na regleru,lager na alternatoru,nov akumulator i jutros sednem u auto za kljuc imam kontakt a on mrtav!Uzmem cekic i cuknem po alnaseru i on zavergla i upali...,dakle stigao je i alnaser na red pa jesu li to cetkice ili sta vec?!!

Link to post
Share on other sites

Nisam bas pomno pratio sve sta je radio...,ali iz prve proslajfa pa upali kao mina,na pola kljuca!Da li da vozim tako pa posle praznika opet da skidam alnaser ili da to regulisem...,danas mi je uzeo 1.500,00 din.,koliko li je bendiks ili sta vec?!

Link to post
Share on other sites

Ako te ne mrzi i imas gde, skini i ocisti automat i sve kontakte gde se kace kablovi (celicnom cetkicom). Pre nego sto bacis lovu, probaj samo da ga ocistis - naravno i kolektore (gde nalezu cetkice) polako ocisti vodenom smirglom. Podmazi planetarni zupcanik i mesta gde naleze osovina rotora. To ti je sve oko sat posla.

Srecno i javi sta si uradio! Ako ti ovo ne pomogne - menjaj bendiks.

Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kazem nesto mi se ne skida alnaser,zavukle su ga 'svabe' samo tako,pola sata ga je samo majtor skidao...,teracu ovako dok prodju praznici pa cu do majtora!Podmazivao ga je i cistio i on...,ali bendiks ne gine sigurno!Javicu...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nikako da izadjemo iz perioda ovih praznika,pa da posetim majstora...za sad ponekad proklize,ni u podsvesti mi nije da problem vise odlazem pa sam posetio radnje i cene novog bendiksa variraju u zavisnosti od proizvodjaca,od 1000-2500 din.!!!

Link to post
Share on other sites

Najzad sam danas zavrsio alnaser,ali me je poteralo!!!Dakle zamenjene cetkice,biksne,bendiks,rotor,automat...i sad krese kao mina!!!Bendiks nov 1000 dindzi,rotor je moj zbog losih biksni stradao pa mi je dao njegov polovan,dao mi je i automat i za sve sa skidanjem i montiranjem mi je uzeo 3000(svaka cast)!!!

Link to post
Share on other sites