Recommended Posts

Kupio sam BMW 320i pre mesec dana. Motor duva na iber (koji je izvucen) i na sipku za ulje, koliko je to opasno? Trosi mi 1/2 litra ulja na 1000 km, ne dimi na auspuh ni malo. Mogu li vratiti iber na usis jer me nervira dimi okolo? Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Druze, bez ljutnje, ali zreo je za generalnu. Moj 520i potrosi toliko ulja na 20.000 Km. a presao je 180.000 Km. Nisi rekao koji je motor u pitanju, koje godiste?

Link to post
Share on other sites

u pitanju je e-30 sto znaci da je motor 12 ventila, potrosnja ulja ti je prevelika , sto ga vise budes vozio bice sve gore , javi mi se na pm pa ako oces da dodjes na nase svakonedeljno okupljanje i da pogledamo o cemu se radi .......ako si iz bg ili okoline .....a i ako nisi uvek si dobrodosao ... ;-)

Link to post
Share on other sites

u pitanju je e-30 sto znaci da je motor 12 ventila, potrosnja ulja ti je prevelika , sto ga vise budes vozio bice sve gore , javi mi se na pm pa ako oces da dodjes na nase svakonedeljno okupljanje i da pogledamo o cemu se radi .......ako si iz bg ili okoline .....a i ako nisi uvek si dobrodosao ... ;-)

Ok. Motor je sa 12 ventila a tako sam nesto i sam naslutio. Razmisljam samo da li mi se isplati vise uzeti stranca pa cariniti motor ili raditi ovaj moj. Ima li iko predstavu koliko kosta generalna? Da ne zaboravim, interesuje me kako da znam imam li sper diferencijal ili ne? Po cemu to mogu prepoznati?

Link to post
Share on other sites

Za sper probaj da ga okrenes neki krug :D

Ovakav rezultat trebas da dobije ako nema sper

http://www.youtube.com/watch?v=BD6IDX4hAsg

Negde sam citao da kad nema sper vrti samo jedan tocak kad startujes pravo ali se ispostavilo da nije tako

http://www.youtube.com/watch?v=T8iV_gcZYe8

:)

p0z

Link to post
Share on other sites
' date='May 5 2007, 10:45 PM' post='2601']

Za sper probaj da ga okrenes neki krug :D

Ovakav rezultat trebas da dobije ako nema sper

http://www.youtube.com/watch?v=BD6IDX4hAsg

Negde sam citao da kad nema sper vrti samo jedan tocak kad startujes pravo ali se ispostavilo da nije tako

http://www.youtube.com/watch?v=T8iV_gcZYe8

:)

p0z

Ok. Hvala shvatio sam. Probacu pa cu znati.

Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju kupi stranca. Taj motor uz dobro odrzavanje moze da predje do 600.000 Km. (Znam coveka prvi vlasnik toliko presao, pa radio generalnu). Uzmes lepo stranca koji je presao 200.000 Km. Sa ugradnjom i carinom te kosta plafon 600 evra i moze da predje bar jos toliko. Generalnu sa divljim delovima ti nebih preporucio, em kosta vise, em nemozes da predjes koliko bi sa polovnim strancem. Najbolja je varijanta generalna sa originalnim delovima, ali bi te kostalo vise nego sto ti vredi auto.

Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju kupi stranca. Taj motor uz dobro odrzavanje moze da predje do 600.000 Km. (Znam coveka prvi vlasnik toliko presao, pa radio generalnu). Uzmes lepo stranca koji je presao 200.000 Km. Sa ugradnjom i carinom te kosta plafon 600 evra i moze da predje bar jos toliko. Generalnu sa divljim delovima ti nebih preporucio, em kosta vise, em nemozes da predjes koliko bi sa polovnim strancem. Najbolja je varijanta generalna sa originalnim delovima, ali bi te kostalo vise nego sto ti vredi auto.

Nasao sam jednog stranca. Zna li iko sta treba od papira za carinjenje i koliko kosta carina (otprilike) za taj motor?

Link to post
Share on other sites

Nasao sam jednog stranca. Zna li iko sta treba od papira za carinjenje i koliko kosta carina (otprilike) za taj motor?

kopija saobracajne, kopija l.k. vlasnika auta , 170 eur ne otprilike nego tacno

Link to post
Share on other sites

kopija saobracajne, kopija l.k. vlasnika auta , 170 eur ne otprilike nego tacno

Odakle mi kopija l.k. vlasnika ako je motor uvezen iz Nemacke npr.? P.S. hvala za informaciju o ceni i kupio sam jedan motor i ima brdo nekih papira, ali sigurno nema kopiju l.k. vlasnika.

Link to post
Share on other sites

Odakle mi kopija l.k. vlasnika ako je motor uvezen iz Nemacke npr.? P.S. hvala za informaciju o ceni i kupio sam jedan motor i ima brdo nekih papira, ali sigurno nema kopiju l.k. vlasnika.

kopija l.k. vlasnika vozila u koji se ubacuje motor i saobracajna dozvola vozila u koje se ubacuje motor.

sa stranog motora potrebno je samo procitati broj motora t.j. novi broj koji se ubacuje u saobracajnu

Link to post
Share on other sites

definitivno stranac , ne isplati se generalna a i delovi koje ovde kupujes su uglavnom falsh..... javi se pa cemo iskombinovati nesto ,carinjenje je izmedju 120 i 150e

Link to post
Share on other sites