Recommended Posts

ja ih resetovao kod mene, al su mi nesto brzo "nestale" na 1500 km. su se sve izgasile... umjesto da se postepeno gase do 10.000 km

ne znam u cemu je problem

Link to post
Share on other sites

ja ih resetovao kod mene, al su mi nesto brzo "nestale" na 1500 km. su se sve izgasile... umjesto da se postepeno gase do 10.000 km

ne znam u cemu je problem

Kako ovi ljudi na tom sajtu kazu, problem ti je u dvema NiCd baterijama na satu. Prosvrljaj po tom sajtu pa ces naci kako se menjaju. Poz

Link to post
Share on other sites

hvala simo .....

Link to post
Share on other sites

hvala simo .....

Molim i drugi put. Ako se setim neceg tako interesantnog, okacicu, jer imam dosta podataka u kompu koje sam skinuo sa neta. Poz

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

A kako ja da na E34 promenim te baterije kad su baterije zalivene onom narandzastom plastikom sto daje boju instrument tabli?! Ako prosecem plastiku i skinem baterije, velika je verovatnoca da nece sijati dobro kasnije kad se ponovo stavi, ili mozda gresim?! I da, gde da nabavim te baterije?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
A kako ja da na E34 promenim te baterije kad su baterije zalivene onom narandzastom plastikom sto daje boju instrument tabli?! Ako prosecem plastiku i skinem baterije, velika je verovatnoca da nece sijati dobro kasnije kad se ponovo stavi, ili mozda gresim?! I da, gde da nabavim te baterije?

Pozzz...ma to su obicne NiCd baterije, sto idu sada naprimer u foto aparate i pune se.... ja sam ih isto zamenio, zalemio nove, posto su stare bile pertlovane i cudo da ne verujete, proradio mi je odmah i ekonomer kao i diode ( servis interval ). Kad skinete instrument tablu, treba je rastaviti sa zadnje strane ( mislim da ima 8 srfica ), pazljivo i tek onda se vide baterije....hrabro nije problem:)

Link to post
Share on other sites
Pozzz...ma to su obicne NiCd baterije, sto idu sada naprimer u foto aparate i pune se.... ja sam ih isto zamenio, zalemio nove, posto su stare bile pertlovane i cudo da ne verujete, proradio mi je odmah i ekonomer kao i diode ( servis interval ). Kad skinete instrument tablu, treba je rastaviti sa zadnje strane ( mislim da ima 8 srfica ), pazljivo i tek onda se vide baterije....hrabro nije problem:)

a to si menjao na kocki?

i proradio ti je ekonomer zbog baterija?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Znaci mogu da kupim dve najobicnije punjive baterije tipa AA 1.5V i da ih stavim u sat a one se dopunjuju preko el. instalacije u tabli?

Moze li mi reci neko ko je rastavljao tablu na kocki jesu baterije zalepljene i lemljene ili se samo stave u "drzace"?

Link to post
Share on other sites

kad sam kupio benjija(2005),menjao sam baterije jer nije radio obrtomer i ekonomer,menjao momak(za 5 evra)sto se razume u te stvari i stavio NiCd od starih uredjaja veze iz vojske ,rup-3 i li rup-33(ni sam vise ne znam),i do danas sve je o.k.!da cuju nemci za ovo............

Link to post
Share on other sites

i jos nesto!i kod mene svetli lampica:inspection......i boli me uvo!sad tamo da trazim one zajebancije pod brojem 7+masa itd.ma hocu,kako da ne.cutim i vozim!i ne cackam!

Link to post
Share on other sites