Recommended Posts

dakle, baterije su NiCad, 1.2V, ja sam danas kupio od 900mAh, 120 dinara komad, u Kondinoj ulici u Beogradu, u battery shopu!!

montirao sam ih, malo drugachije nego stho su bile, i tabla mi se oporavila, tj proradio je pokazivach temperature, ekonomer, obrtomer i servis interval light!!! sve to samo od baterija!

Link to post
Share on other sites

Posto mi je daleko da idem do Kondine, nasao sam na NBG-u te baterije ali od 2100mAh 200.0 din po komadu, mogu li da upotrebim njih ili moram te od 900mAh?

Lemi jel mozes da mi objasnis kako si ih to drugacije montirao, jer planiram da se igram s tim preko vikenda?

Link to post
Share on other sites

da, kao shto kaze wice, josh je bolje shto su veceg kapaciteta, bitan je samo napon, 1.2V!

poshto imash kontakte za baterije, koji su kod mene bili punktovani za baterije, ja sam to odlemio sa ploche, i na ta mesta zalemio parchice zica, i sproveo ih van table, naravno na krajeve zica stavio baterije, pa ako se to opet jednog dana bude menjalo, nece morati da se otvara tabla...

Link to post
Share on other sites

Znaci ti si to izveo van table, dobra ideja :o rasturicu neku staru baterisku lampu pa cu da uzmem gotove drzace za baterije i da ih nabudzim negde napolju...hvala na savetu, javicu kako je ispalo..

Link to post
Share on other sites

mislim da takve baterije mozes naci od bezicnih telefona,ili da iskoristis neku bateriju od mob telefona....

mada mislim da mu nebi smetalo ni da stavis 3 x 1.2 volta,nije mnogo veci napon,ali opet to je samo moje misljenje

Link to post
Share on other sites

pa nije, napon je samo malo vishe nego DUPLO veci :)

to su lithiumske baterije, kao shto vidish potpuno su drugachije od NiCad, verovatno zato shto je tabla drugachija ili shta vec, nebitno..

nadji iste takve baterije, trebalo bi da mnogo duze traju od ovih drugih!

Link to post
Share on other sites

I kod mene su iste takve baterije, dzabe sam rasturao tablu i kupovao ove ali...resim ja da ocistim one narandzaste kapice koje osvetljavaju tablu jer su bile bas crne i nagore i slomim je, bukvalno mi se raspala u ruci jedna, a druga je polu istopljena, zna li neko gde mogu da nadjem to da kupim? i ako je moguce sto pre jer ce ovo da sija ko zna kako...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...