Recommended Posts

Tako je samo sto po mom dosadasnjem iskustvu Drinjak dere sa cenam , ali mozda i gresim...

Kod Drinjaka sam dobio najjeftiniju ponudu za delove motora S38B36...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponovo cete zvati ALONE !

ONDA SE SETITE STA STE SVE PISALI.

Drinjak.......Alone......Katalinic.......Lule........centar S.......itd SVI SU ISTI !

Izbacite subjektivna misljenja.

Svaki deo koji je kupljen u Aloneu je identican kao i u drugim radnjama.Ako pricamo o istom proizvodjacu delova.

Originalan deo trazite u DELTI a za cenu nepitajte.

A ako su vam bitne cene a ne kvalitet onda nadjite sve brojeve radnji koje prodaju delove za bmw i lagano telefon u ruke i informisite se o cenama.Ona radnja koja ima najeftiniji deo i potom je blizu vas VEROVATNO CE I BITI NAJBOLJA U SRBIJI

Bravo!

Link to post
Share on other sites
MNOGI OD VAS BI TREBALO DA SE ZAPITAJU DA LI UOPSTE TREBA DA VOZE BMW!! monroe amortizeri??? u BMW-a? stasno!! kvalitet im je ravan nuli!!! u toj varijanti su bolji i polovni originali nego TO!

Glupo je porediti cene razlicitih delova,razlicitih modela i godina autom.postoje razlike,ali kao u svemu npr. ulje za M3 je jeftinije u Delti nego za skoro bilo koji drugi model!!!! naglasavam TRENUTNO,nije pre ,ali sad je castrol TWS 10-60 980din!!!!! dok je obicna polu-sintetika skuplja i do 30%?????

A ko bi po tebi smeo da vozi BMW?

Link to post
Share on other sites
A ko bi po tebi smeo da vozi BMW?

Oni koji imaju to zadovoljstvo i da plate! Tu vazi ona pruzi se koliko si dugacak. I nemoj da se kurcis kada ne znas da letis!

Ovo nemoj pogresno i licno da shvatis. Ne odnosi se ninakoga licno vec ukupno na sve nas!

A ako neko nema para neka se nadje gde mu je mesto i ne trpa se gde ne moze. Surovo ali istinito.

A ona varijanta pa eto neko voli pa se krpi, je glupa. I ja volim puno toga pa od toga nema nista.

Link to post
Share on other sites
A ko bi po tebi smeo da vozi BMW?

pitanje bi trebalo da bude ko moze da vozi BMW-a.....jer BMW je prestizan auto,ma o kom se modelu radilo,ne samo kod nas nego svuda u svetu,pa su samim tim i "prestizne" cene delova i potr. materijala...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jutros sam radio amortizere kod Gorana...Kad smo skinuli levi točak videli smo da je stabilizator koji sam kupio pre 6 meseci u Alone-u totalno otišo u k...Ni kugle nisu bolje...tako da me čeka još jedna zamena :crazy:....Naravno za GORANA SVE POHVALE :crazy:

Link to post
Share on other sites
Bio sam juce u Alone-u da se raspitam za set filtera ulja za aut. menjac i dihtung aut. menjaca.

Cena u Alone-u je 7.200,00 dinara.

Ne bude mi tesko, odem jutros u Delta Motors i isti set kupim za 5.600 dinara i uz sve to dobijem i 20 novih zavrtnjeva za karter aut. menjaca...

Ja sam u Nisu kupio po nabavnoj ceni ( ispod zita), bez PDV-a, filter za automatski menjac Bilstein za moj 328 za 3500,00 dinara.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
sale.

kupis lepo polovne gume pa ih ne zalis.

Pogresio sam, 21.000 je jedna guma. Set kvacila nesto oko 40.000 dinara... Burnout - 4 x polovne gume i polovan set kvacila, plus plocice i ko zna sta sve jos. Isuvise zvuci bzvz, sorry!!

Ko voli neka uziva, skidam kapu, ovo je samo moje skromno misljenje. Ja sam ipak ljubitelj bmw-a :lol:

I da, jos jedna stvar - NE POSTOJI DOBAR POLOVAN DEO. Postoji samo POLOVAN DEO!!

Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji dobar polovan deo !!

To je kad neko kao ti recimo uzme sve novo i orginalno i onda taj auto nekim slucajem dodje kod nekoga ko ce ga rasturiti u delove u sto skorije vreme, ja kupim recimo kvacilo koje si ti platio 40.000din i presao recimo 3000km, za 50-100e znaci ja sam kupio nesto sto ne valja ??

Ili recimo ti kupis gume i das 1000e, istripujes se da su ti tvrde ili da ti auto nije kao pre i prodas ih (znamo da nas ima raznih, a oni koji imaju malo bolji standard takve ispade imaju cesto) posle recimo 5000km sa 80% sare, za duplo manje para (posto za vise ne mozes realno) i cija je teorija logicnija ?

Ja tvrdim da nisi u pravu :lol:

Link to post
Share on other sites

naravno da nisi u pravu. uvek gledam da uzmem nesto polovno, a da valja. a moze se naci dosta stvari koje su polovne, a da budu kao nove. mnogo dobre, a pritom dosta povoljne.

isto kupujes kola, ah, necu to to je polovno. novo je novo. glupost...

Link to post
Share on other sites

Ne jednom, sto puta sam kupovao polovan deo, bio svedok najstrasnijih zaklinjanja u decu...narocito kod pojedinih Beogradskih lopova po otpadima koji su do juce prodavali servo pumpu za 30e jer nisu znali koliko vredi a sada je vec 150, 200 :drinks::) Neki idu toliko daleko da su im pojedini polovni delovi toliko skupi da su skuplji nego Deltin originalan deo. Naravno, ovaj lezaj je u fullu...auto je vozio covek u Engleskoj, evo servisna knjizica, dece mi moje onaj gore sve gleda...evo, lezaj zamenjen u londonu u bmw-u pre mesec dana...jaoooooo pa to je nov lezaj, pa kazem ti ja da je extra!!! A dobijes shit od kojeg ne cujes da li si pustio Vladu Georgijeva ili Metallicu u kabini auta. Ovo je moje licno iskustvo i veruj mi, sta god da pisem ovde pisem osnovano :drinks:

Da ne pominjem odlicne polovne amortizere (i ostale delove trapa) - i bmw se ljuuljaooo, ljuuuljaoo, a cica maca je pozelenela!

Mozda nisam u pravu? :lol:

sorry za offtopic

Link to post
Share on other sites

Druze, nije to samo do njih, treba i onaj sto kupuje da zna nesto...

Evo ja sam kupio npr 6 bobina sa kablovima, znaci nove novcate, za 1500din, to nije dobra kupovina ?

Opruge za 40e, diskove orginalne za 2000din daj Boze da imaju 1000km sa sve novim plocicama Jurid...

To nista ne valja, jel ?

Link to post
Share on other sites

kad za e30 kupis cjelu zadnju lafetu sa dobrim lezajem duze traje nego da kupis nov lezaj...kosta kao pola lezaja i jos dobijes lafetu sa dobrim selenima.

Disk dobar polovan traje duze od novog sa imenom meyle ili neznam koji...

Kupio sam nov centar lezaj i crko mi nakon 10 000km..odem kupim polovan i trajao je dok nisam prodao auto.

Gume ne kupujem polovne ima vec 7god...

Link to post
Share on other sites

Govorim o delovima koji se dopremaju iz Minhena ili odakle vec (BMW), ne govorim o nekim anonimus firmama.

Transporter, ok je kada se razumes i okom vidis da je nesto kako treba, ali kako ces znati sta je u necemu nego na rec prodavca? Nismo svi bmw majstori, a u lagarije i to da se vecina pretvorila u dinar ne ti, nego me niko ne moze ubediti!! Ne moze znak (ovo je samo primer) za bmw kostati 2500 dinara nov u Delti npr. i 2000 dinara na otpadu, izakan znak kome je samo pitanje dana kada ce poceti da nezadrzivo propada, o cemu pricamo?? Svaki deo je extra, svaki deo je odlican, svaki ima cenu za 10e slabiju nego originalan, pa gde je tu realnost? Sta mislis da ja se... novac?? Da se... novac druze, vozio bih x6 ili m6 a ne bih vozio jbni e39. Ali dobro, vidim pojedini majstori (za par njih imam reci koliko volis) su okupili klanove oko sebe, pa se velicaju, pa su pojedini clanovi odavde i banovani na drugim forumima!!! Nazalost, dve stvari stoje,

1. Vozim bmw

2. Surovo sam iskren i realan.

Reci cu vam i ovo, za menjanje lezaja tocka su mi trazili majstori od 30 do 60 e, u zavisnosti da li ce posao trajati 3 ili 6 sati pa nije vredno za mali novac sedeti citav dan kraj auta. Zamenio sam ga, kod druga (koji radi u ovlascenom bmw servisu) u necemu sto se zove ambar ili polustala. Najduze je trajala procedura izbacivanja vode iz kanala, jer je nivo vode bio pola metra. Samo menjanje je trajalo oko sat ipo!! Alatom koji se vidi na slici, par dotrajalih gedora i srafcigera. Bez dizalica i tome slicno, auto stoji na fabrickoj dizalici iz auta + panj :dance3:

A supruga je ta koja je vracala poluosovinu nazad jer sam ja bio zaduzen za druge stvari :e30: I? 60 eur za sta? Da bi se neko obogatio taj dan? Ili mozda jer sam stigao pre nekog 760 il, pa daj na meni da se zaradi da se ne gubi od dana??? Mozda opet nisam u pravu, a mozda i lazem, m? Evo slika:

lezaj2.jpg

lezaj1.jpg

lezaj.jpg

Da ne postoje Ostoja i Cacak i city express mozda bih ikada u zivotu vise kupio polovan deo u Bgd. :2u4pvecna8: a da mi nije ove postenjacine od druga mozda bih ikada i otisao kod Bgd majstora (koji ne zna se ko koga vise ogovara). Ako se iskombinujem sa njim i otvori se servis u Bgd znacete...

Zavrsio sam sa svojim ucescem u ovom offtopic-u, izvinjavam se svima, nista licno, odoh da uzivam u tisini svoga auta :):):) a vi nastavite sa burnout-om!

Ako neko smatra da treba da se obrise offtopic, slobodno ih obrisite ili premestite. Pozz

Link to post
Share on other sites

@salemaki...ako si ti bio u kanalu ko je onda slikao suprugu sa cekicem u cistim rukama i a nokat joj niti jedan nije poplavio :2u4pvecna8:

To za cijene si u pravu 100%.

Link to post
Share on other sites

Mnogo volim kad je bilo koja popravka skupa. Mnogo. A to da se neko obogati sa 60eura to mi je full smešno. Reci mi druže, kako ti naplaćuješ ono od čega živiš? Skromno? Kolika je tebi dnevnica? 20e?

Jeste tih 60e puno, al kako vidim tebi je i 30e zvučalo previše.

Iscimaš čoveka, sam budžiš, a imaš onaj stav "polovan deo nije deo". E da ti kažem taj deo u delti ima garanciju samo ako ti ga oni zamene!

M3 3.2 e36 termostat 5500din, zamena 5700din. Ajde da vidim jel bi ga sam menjao, to ti je sat vremena posla...

Link to post
Share on other sites

Za ocekivati je bilo da se javi neko koga ce pogoditi prica. Ja ne kazem da su svi ovakvi, ali Misicu, dranje je po Beogradu!!!

Ajmo redom, potrudicu se da ti odgovorim na svako pitanje, po redu...

Ono od cega ja zivim ne naplacujem nikome, zivim od 1000e mesecno. Ako ima dnevnica onda je to jos nekih dodatnih 300e :2u4pvecna8:

Ne iscimam nikoga, vec pozovem druga.Ako je njemu cimanje onda to i nije drug! 30e me je kostao benzin i klopa, putarina, cokoladice, koka kole itd. Dakle nisi merodavan da odredjujes kome je sta previse, bez uvrede!!

Ne budzim ja nista, vec odradi on, dakle momak koji radi u ovlascenom bmw servisu.

I vidi, zaista se ne trudi da mi prodajes price o m3 termostatima i bilo kakvoj mehanici jer me interesuje koliko i privreda u Bangladesu!

Pozz

Link to post
Share on other sites

Ti si slučaj za posmatranje... Ti si jedan od onih što stiže u servis sa koka kolom...

Nema veze, ne obaziri se šta ko priča, idi popravljaj auto sa čokoladicama, a to što neko neće da te odbije da ti zameni ležaj ne znači da ga nisi odvojio od deteta, žene, porodice ili bilo čega za šta jedva i ima slobodnog vremena...

Takvi ljudi kao ti imaju ogromnu kursnu razliku u glavi. Kad je evro njihov onda vredi 200 dinara, a kad je tuđ onda je i 50dinara mnogo...

Link to post
Share on other sites

Volim beli Lion i Snickers pa me ubi. Koka kola jer nije imalo hydroactive vode na pumpi, a bio sam zedan jer sam prethodno jeo neki rostilj pa sam morao popiti nesto usput pa makar me 100 lekara okarakterisalo kao slucaj za posmatranje!! A slucaj za posmatranje bih bio definitivno kada bih za odvijanje centralnog srafa, skidanje klesta (2 srafa) i odvijanje 4 srafa glavcine lezaja dao 60e. Ili eventualno kada bih kao ti vredjao ljude jer koliko vidim, ne samo u mom postu vec i u drugim, tebi to bas ide od ruke :2u4pvecna8:

Ni jednog momenta nisam vredjao nikoga, pa ne vidim razlog zasto ti mene vredjas?? Kao ni zasto tebe ovo toliko pogadja, osim ako ne zelis da mi prodas lajsnu za suvozaceva vrata po tricavoj ceni od 150e :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...