zadnja vuca na snegu i ledu?


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za praznike sam krenuo na Taru, presao Debelo Brdo i izasao na Taru, vozao se, bez problema.

Jednom je samo krenulo dupe, ali vrlo malo, i to zato sto sam dao gas na serpentini (ku*cio sam se jer sam pretekao nekog bolida u Porshe Cayene-u, koji je gnjavio kao da vozi zapregu :) ).

Gume su nove (letnje), auto je bio natovaren, pa pretpostavljam da je i to uticalo na ponasanje, ali i u povratku nisam imao problema iako je auto bio puno laksi.

Dok prosle godine, kad sam krenuo sam, po najgorem snegu, nisam dosao ni do pola Debelog brda. Okrenuo se i nazad kuci. Jedva sam se dovukao i do Valjeva kad sam krenuo nazad. Ali je stvarno bila mecava neopevana. Ne vidi se 30 metara ispred auta, smetovi, prazan auto, samo plese. Kao valcer.

Link to post
Share on other sites

Juce sam stavio gume sa spajkovima pozadi, i mnogo se manje kliza, bolje receno, proklizava samo kad ja to hocu, a i tada se vrlo lako kontrolise:)

Link to post
Share on other sites

Spajkovi su gume sa metalnim siljcima

A danas sam vozio neku robu u gepeku i bas se oseca razlika na bolje.... Znaci svi po Dzak necega u gepek i teraj :-)))

Link to post
Share on other sites

ljudi samo sper, dobre gume i polako

pun rezervoar i neki teret su extra dodatak

a bez lanaca na kop je van pameti

gde sam ja sve proso prosle zime ne smem ni da vam pricam

bez spera, sa letnjim celavim gumama vraco se precicom iz CG

jer je glavni put bio zatvoren, koza pase pod rucnom, vuk domaca zivotinja

a lisica nosi postu

al sve je to za ljude

Link to post
Share on other sites

@ugi

Mislicu o tome kad me zaustave :)

A, ne da nisu "bas" dozvoljeni, nego uopste nisu. Posto je auto iz Rusije, vadicu se da nisam znao da nisu dozvoljene, jer su tamo obavezne, mada tamo uopste nema leda, jer se ulice greju (toplovodne cevi su smestene plitko). Kao ostecuju asfalt, a on k'o svajcarski sir!!! Koliko sam samo puta menjao soljice u proteklih godinu dana...

Link to post
Share on other sites

Ne obavezno, ko ima zivaca da se zeza sa sudijom za prekrsaje! Sve na finjaka, pismena odbrana, odlaganje, suceljavanje, opet odlaganje, dok ne zastari... :) (izvinjavam se za off)

Link to post
Share on other sites

LJudi...jebeno je dok krene iz mesta ali posle nema frke...kad ja hocu baca se ali kad necu nece ni on!Samo lagano sa gasom i bez brige!Dobre gume...sta je to???Ja ih nikada nisam imao,pogotovo zimske,na proslim gumama nije hteo bez tereta(2 dzaka cementa) ali na ovim ide,mada nemam neke uspone,samo nesto sitno sto ne pretstavlja problem! Ali omiljena stvar u tome je KONTRA i samo udri! :) :)

Link to post
Share on other sites

gume imaju veliku vaznost,ali nekad ni to ne pomaze.ja npr.nikad nisam nista stavljao u gepek,cak ni u tristaca(i on je zadnja vuca naravno,ali sam tada imao wintere i nije normalno gde je izlazio,likovi sa jugicima me gledaju u chudu).dve zime na kocki sam ima odlicne zimske esa-tecar super grip5 gume i nisam ni pomisljao na lance,iako u ovdasnjem kraju ima podosta brda i dolina.i sam sam se cudio kako dobro gaze 195/60 15.jeste da nisam glumio jeep-a po tamo nekim seoskim putevima,ali se po gradu sa dobrim gumama odlicno gazi(uzevsi u obzir zadnju vucu koja je po mnogo cemu teza za voznju od prednje).ove godine je situacija drugacija jer su mi letnje mishelinke pozadi i ovih dana sam se malo borio sa njim po nasim ne bas dobro ociscenim ulicama,ali u principu ide,gura,2-a mali gas,kontre,kontre,kontre,saltanje,saltanje,izbegavanje onih nasipa sa strane(prilikom parkiranja) koje su ostale nakon sto je prosao kamion za ciscenje,"hvatanje" zaleta na uzbrdicama,prva-rikverc,rikverc-prva da se iscupas iz snega,itd.itd.lance ne mogu da stavim,zakacinju za krilo pa ih vozim u gepeku cisto rekreativno,za organe.imam u podrumu 185/60 14 i jedne zime sam ih stavio na 5 dana,imao sam neke obaveze kod dede na selu,sneg oko 25cm,stavim lance i ide uz breg kao zmaj ali me ove godine nesto mrzi da se cimam sa tim 14-ma a i gume su stare,ispucale.a sad imam barem 100kg leda oko tockova,sve je umrzlo,tezak je kao tenk tako da mi ne treba nikakav teret u gepeku koji i ne pomisljam da stavim,da bi "bolje" gazio.prosli put kada sam bio na besnoj kobili(ako neko ne zna-planina blizu vranja),pun gepek sira,krompira,mleka i ostalih djakonija za poneti od ljubaznih zeninih rodjaka,nas 4-o u kolima,znaci fino natovaren pa nisam mogao da izadjem na prvoj vecoj uzbrdici sa letnjim gumama na 10cm snega,tako da po meni filozofije djakovi ovoga onoga pozadi i ne pomaze bogzna sta.samo dobra guma.u vecini slucajeva.

Link to post
Share on other sites

i da dodam,da je uz dobru gumu po ovakvom vremenu sa zadnjom vucom potrebno jos i iskustvo i znanje ali i sreca u nekim slucajevima.

Link to post
Share on other sites

Da ste me videli jutros sa ekserima, pici kocka k'o luda, pozadi prsti voda, sneg, asfalt:) Uzbrdo, nizbrdo, nema veze! Napunio sam rezervoar, i eto ti opterecenje zadnjeg dela - 55kg. :hi:

Link to post
Share on other sites

uh, meni od jutros uske ulice.

Sa Vracara i nekako, ali kad je pocelo ludilo po dusanovcu uzbrdo i nizbrdo, nisu ociscene ulice pa je skretanja prava atrakcija.

Link to post
Share on other sites

jutros borba prvom nikako, drugom nekako, trecom boze pomozi

sve poprecke, molim boga na autoputu da neko ne stane

letnje celave gume, jedva sam se dovuko do Danka i trazio

neke polovne zimske, mrka kapa a nazad nece da moze

reko daj cetiri nove nece da se bace, pa nek ide zivot

sad samo po gasu malo kontre i teraj

Link to post
Share on other sites

danas opet zajebancije sa snegom i letnjim pneumaticima.celo jutro pichi sneg+onaj stari a ja se 20 min. borim da izadjem na glavni put.volan se ponasa kao da se otkacio neki qc,lakse se mota nego onaj sa servom a zadnji kraj se seta da i ne pricam kako,to svi znamo.

Link to post
Share on other sites