Recommended Posts

kao sto bmwbata kaze radit ce svaki bez katalizatora jer taj koji ima sondu iza katalizatora ima i ispred još jednu koja pravi smjesu a ova druga je samo da još malo ispegla smjesu sto ju pravi prva ;)

Link to post
Share on other sites

To sto malo fali, to devojci srecu kvari....

Skini bilo kom Euro3/4 motoru katalizator, nevezano za marku automobila, pa ces da vidis bitnost te druge sonde......jednostavno, obe rade kao celina sa ECU-om, tako da kad jedna salje pogresne signale, motor ne radi kako treba.

Razni ljudi su pokusavali da prevare tu drugu sondu na razne nacine, ili da oblikuju signal koji ona daje, ali , koliko ja znam, bez uspeha.

Link to post
Share on other sites

Na mom BMW je skinut katalizator neposredno posle uvoza automobila, ima 2 sonde, jednu ispred drugu iza bivseg katalizatora.

Automobil najnormalnije radi i da kucnem u drvo extra ide i bez ikakvih problema.

Sad ste me naplasili sa ovim gore textom, i verujem da cu sad posle palenja auta vec primeti da mi lose radi. ;)

Link to post
Share on other sites
Nijedan koji ima O2 senzor iza katalizatora.

ovo je e36 i mislim da nema.

A i da ima misli da nece biti problema.

A i da bi bilo sigurno nebi od tako male kolicine 98-ce

Druze no sikiriki i daj ga malo po boku. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Imam bmw 320I direktno ubrizgavanje 125 kw. Pali mi dve greske i obe se odnose na NOX senzor odnosno O2 senzor. Greske su P114C i P2273. Osim zamene , sto je najbolje i najskuplje resenje, da li je moguce nekako islkuciti te senzore odnosno taj drugi kataliyator@ da li je neko imao slicna iskustva sa time odnosno da li je morao da menja ceo katalizator? moj auto je presao 166.000 km.

Link to post
Share on other sites