Recommended Posts

Sinoc se vracam iz grada i iz pravca zanjeg desnog tocka cujem blago lupkanje. Kad je na leru lupkanje se ne cuje, ali cim ga ubacim u neku brzinu ili rikverc, lupkanje pocinje da se cuje. Kako dajem gas, tako je i to lupkanje ucestalije. Danas je bas pocelo jace da se cuje i mnogo iritira. i Nije vise lupkanje, nego je bas LUPANJE.

Imao sam isti problem i letos. Odvezao sam auto na kanal kod dguga, pogledali smo odozdo i nista sumnjivo se nije videlo. Malo smo "cuknuli" nesto oko osovine i kad sam posle probao auto, nije se nista culo neko vreme.

Kad je to opet pocelo da se cuje, odvezao sam auto u servis i ostavio gao. Kad sam otisao po auto i pitao momke u servisu sta je bilo, kazu vozili auto malo i kod njih se bas jako culo. Onda su podigli auto na dizalicu da vide odakle tacno dopire to lupanje. Tad je prestalo da se cuje.

I eto, vozio sam tako auto 6 meseci i sve je bilo OK, i onda od juce opet.

Ima li neko predstavu sta bi to moglo da bude ili da opet oteram auto u servis i da ga podignu na dizalicu i opet budem miran 6 meseci ;)

Inace, trapovi su kompletno sredjeni tako da ne verujem da je nesto do njih. Takodje, nije ni lager jer se na leru uopste ne cuje nista.

Da li postoji mogucnost da negde upadne neki kamencic i on pravi problem jer stalno prolazim jednom ulicom koja je kompletno nasipana nekom krupnom rizlom? Prosto mi je neverovatno da se auto "popravi" tako sto se podigne na dizalicu.

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, mijenjao sam plivajuce caure (prekjuce) i sad je sve OK.

Stavis auto na dizalicu

jednu ruku stavis na 12 o'clock a drugu na 6 o'clock, i probas da li ima lufta, da li tocak ide gore dolje.

image003.jpg

Ako stvarno ima lufta (cca 1 cm) onda slobodno nadji ovo:

image004.jpg

image002.jpg

Ako je to u pitanju onda dajem ti kompletnu proceduru.

Link to post
Share on other sites

Provericu sutra pa javljam.

Da li si i ti imao ovakve simptome samo kad je auto u nekoj brzini ili se culo lupanje (kao udaranje metala o metal) i dok vozis auto izbacen iz brzine?

Meni je logicno da kad su lose plivajuce caure, onda treba da se cuje lupanje i dok se auto vozi izbacen iz brzine, a to kod mene nije slucaj.

Cim ga izbacim iz brzine, lupanje prestane.

Link to post
Share on other sites
Provericu sutra pa javljam.

Da li si i ti imao ovakve simptome samo kad je auto u nekoj brzini ili se culo lupanje (kao udaranje metala o metal) i dok vozis auto izbacen iz brzine?

Meni je logicno da kad su lose plivajuce caure, onda treba da se cuje lupanje i dok se auto vozi izbacen iz brzine, a to kod mene nije slucaj.

Cim ga izbacim iz brzine, lupanje prestane.

Ja sam cuo lupanje kad sam kocio i kad sam krenuo malo jace. Tockovi su putovali naprijed nazad cca 1 cm. Po kisi sve je bilo tiho.

U zadnje vrijeme lupanje sam cuo i kad sam presao preko rupa.

Link to post
Share on other sites

Proverio sam juce zadnji tocak. Nema lufta .

@528 Ja uopste nemam simptome koje si ti imao.

3-4 dana je bilo prestalo samo od sebe i juce je opet pocelo. Lupanje se cuje 50 metra ispred mene i 50 metra posle mene, tako da se ljudi okrecu da vide sta je u pitanju. Znaci, cuje se kao udaranje metala o metal, ali samo kad je auto u nekom stepenu prenosa. Kako dajem gas i ubrzavam tako je intenzitet lupanja ucestaliji. Kad oduzimam gas intenzitet lupanja opada. Cim ga izbacim iz brzine, sve prestaje. Takodje, kad pritisnem kvacilo pri promeni stepena presnosa, u tom trenutku prestane, i cim pustim kvacilo opet pocinje.

Skroz se isto ponasa i kad idem preko rupa i kad idem po auto-putu.

Link to post
Share on other sites
prijatelju proveri ti da ti nije otisla kardanska guma. kod mene se tako ponasao kad je to stradalo. aposto kazes da tocak nema lufta drugo tesko moze da bude.

Taj problem je imao i moj drug na 530d.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pre oko 7 dana sam stavio auto na kanal i malo "iscimao" rukom poluosovinu levo-desno. Kad sam probao auto posle toga, vise nije bilo lupanja tokom voznje. I to je trajalo do danas. Danas je opet pocelo.

Link to post
Share on other sites

Jutros sam odvezao auto u servis. Dok sam ga vozio do servisa, lupalo je toliko da su se ljudi na ulici okretali. Ostavim auto u servis, odem malopre po njega i momci iz servisa mi kazu da su ga podigli na dizalicu da vide sta je. Od kad su ga podigli, sve je bilo u redu i prestao je da lupa, i oni naravno nemaju pojma sta je u pitanju. Dovezao sam ga kuci i vise nema lupanja.

Ovo stvarno postaje smesno...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

da pitam i ja nesto?dali su ove chaure slicne kao i na e 36?

dali se na isti nacin menjaju ,i kako je najlakse da se provere dali su dobre,pretpostavljam da nebi trebale da imaju aksijalnog lufta?

dali se negde mogu naci dimenzije ovog alata?

hvala

Link to post
Share on other sites

Za alat ti ne znam a njihov luft se provjerava lako, dizes auto na dizalicu, stavis ruke na gumu, lijevu na 12 o'clock a drugu na 6 o'clock i probas da guras sa desnom rukom prema dolje/unutra. Ako guma ima lufta onda znaj da su ti ove caure lose.

Nikad nisam to radio na e36 pa ne znam kakve su tamo.

Link to post
Share on other sites