Prskalica!!!


Recommended Posts

Ne radi mi prskalica vetrobranskog stakla na kockici...od kada sam kupio auto...crevca su cista,nezapusena ali izgleda da ona pumpica ne radi,sta tu moze da bude problem i resava li se stavljanjem nove ili sa nekog drugog auta?!Bas me nervira,a i kako bi trebala da prska...povlacenjem rucice ka sebi,jel tako?!

Link to post
Share on other sites

Da nije crkao motorcic na posudi za vodu,a pumpica sto ide u unutrasnji deo haube(povezana sa tri creva) je 500din u Alone-u,i vidi da nisu zapusene brizgaljke na samoj haubi!

Link to post
Share on other sites

napred nazad mora da proradi, samo se ti Alek potrudi , mozes ti to ,ili nadji neku cicu da ti pomogne

Link to post
Share on other sites

Daj kontakt, povlaci to ka sebi, ako cujes zujanje pumpe onda provjeri dizne i crijeva, ako ne cujes nista provjeri osigurace, ako su svi osiguraci zdravi onda kupis novu pumpu.

Link to post
Share on other sites

Prikopcan je dzek,pumpa ne zuji...tako da predpostavljam da je ona!Ima li da se kupi nova,ili je moguce uzeti sa nekog auta?

Link to post
Share on other sites

Kako da utvrdim koji je osigurac u pitanju?!U slucaju da nema struje u dzeku,gde da trazim prekid,posto kabal ide u pravcu farova?!

Link to post
Share on other sites

ako hoces da proveris dali tu je pumpa za prskanje u redu , uzmi zicu povezi sa plusom na akomulatoru drugu zicu stavi negde na masu i povezi pumpu ,ti jest dzek, ako zuji dobra je , tada si siguran da imas negde prekid u kablu , ako ne zuji , kabal je dobar , pumpa ne valja

Link to post
Share on other sites

na mojoj kockici postoji jedna posuda podeljena na dva dela ( jedan veći a drugi manji zapreminski ) na manjem delu postoji jedna pumpica, a na većem dve. Od te dve , jedna mi je za vetrobran a druga za farove. kada povučem ručicu ka sebi radi pumpa sa većeg dela posude i šprica tečnost na vetrobran, a kada tu istu polugu pritisnem KA VOLANU ( kod nekih automobila to je sirena ) onda prvo šprica tečnost iz manje posude, pa tek onda iz veće.

nisam siguran da li ovo imaju sve kockice . - mada ti pominješ samo jednu pumpicu, pa sam malo zbunjen.

Link to post
Share on other sites

Ma 'cupaj sve sto ti stane ne put', pa cik nek' proba da ne proradi; a za pocetak sipaj tecnost u posudu! :diablo:

-Kolibarka ti je sve objasnio.

Link to post
Share on other sites

Upravo se to i desilo,okupa me celog...ha,ha!!!Povezao sam preko akumulatora i zuji i prsti na sve strane...dakle kabal,osigurac,sta moze biti?!Sad kad znam da sistem radi sta dalje,odakle potice ta instalacija?!Bedak...

Link to post
Share on other sites
Upravo se to i desilo,okupa me celog...ha,ha!!!Povezao sam preko akumulatora i zuji i prsti na sve strane...dakle kabal,osigurac,sta moze biti?!Sad kad znam da sistem radi sta dalje,odakle potice ta instalacija?!Bedak...

Jos nisi provjerio osigurace?

Link to post
Share on other sites

Bemu sunce, pa 5 minuta posla.

EDIT: aj, kad si toliki lazy, postrosio sam ja 2-3 minuta za tebe:

fuses.JPG

Po ovoj semi BMW e30 (ako vec vozis taj auto.....(eh, za to ja kazem, daj bre pisite o kojem modelu se radi i godiste proizvodnje)), brisaci i brizgaljke imaju zajednicki osigurac od 30A. Ako ti rade brisaci onda male su sanse da je problem u osiguracu, jedino ako je/su vlasnik/ci prije tebe povezali brisace direktno na akumulator.

Postoji mogucno da je problem u rucici brisaca - opcija: brizgaci.

Link to post
Share on other sites

S' obzirom da vidljivih prekida u instalaciji nema,sve je fabricki izolovano i zavrsava u kutiji sa osiguracima negde je tu problem!Nista nije prespajano,bar vizualno...brisaci rade bez greske u svim stepenima(brzinama)...odbacujes mogucnost osiguraca,hmmm...sta moze da bude sa rucicom,da se tu ne desava nesto?!

Link to post
Share on other sites