Recommended Posts

U najboljem slucaju moze da bude da si ga sad preko zime vozio stalno na kracim relacijama pa da nije postizao radnu temperaturu, desava se da se taj kondenz stvori u takvim uslovima. Malo da te ohrabrim :D .

Ali kako ti kazes izgleda da je veca kolicina u pitanju.

Dali gubi vodu?

Link to post
Share on other sites

Ali ti prvo reci desava li se ista cudno sa autom? Jel trosi ulje, vodu, ide li normalno....

Link to post
Share on other sites

Mozda si ga vozio na kracim relacijama kad motor je dobije radnu temeperaturu. Ocisti sve to i vozi ga negdje autoputem, produvaj ga malo.

Koje ulje koristis? Trosi li ti vodu?

Link to post
Share on other sites

U najboljem slucaju moze da bude da si ga sad preko zime vozio stalno na kracim relacijama pa da nije postizao radnu temperaturu, desava se da se taj kondenz stvori u takvim uslovima. Malo da te ohrabrim :D .

slazem se!!!tako sam se i ja usrao pre neki dan!!!!

Link to post
Share on other sites

Izvadi sipku za merenje ulja, ako na njoj IMA majoneza jbg, spremi se da dizes glavu najcesce je dihtug glave progoreo, ali ako NEMA i ako imas vode normalno u posudi tj. njen nivo ne opada (naravno da nije busan hladnjak i tome slicno) onda nista ne brini cist kondenz. Samo normalno zagrej motor na radnun temperaturu isteraj negde i upri gas o pod :(

Link to post
Share on other sites

Jutros sam odlučio malo da očistim motor i primetio sam na čepu za ulje neku belu emulziju,pa sad čitao sam da je to najverovatnije počeo da meša ulje i vodu...Ulje je na normalnom nivou i voda isto...Ponekad ima manje vode ali pretpostavljam da je to zbog plina...E sad ako je onaj drugi problem da meša ulje i vodu koliko bi me koštalo otprilike da se to sredi?

Link to post
Share on other sites

ali ga vozim već 5 meseci na kratkim relacijama...Ne izađe iz plavog ja sam tu...Prva,druga..baš kad mi treba ja ga uzmem na duže inače svaki dan je ta nmala relacija...Očistio sam pa ćemo videti...

Link to post
Share on other sites

To Ti je 100% od kondenzacije. Ako netrosi ulje i vodu i ako nema tatve stvari na meracu nemoj se brinuti. Ponavljam 100% kondenzacija.

Link to post
Share on other sites