Konacno sam nasao malo vremena...


Recommended Posts

Konacno sam pronasao malo vremena, pa sam resio da ga utrosim na pravu stvar :D

Dugo sam clan NAJJACEG kluba na svetu u svakom pogledu, a to je klub ljubitelja najlepsih ljubimaca na cetiri tocka, skraceno BMW.

Moram da priznam da ranije nisam imao vremena da vise paznje posvetim ovom sajtu kako bih shvatio na koji nacin funkcionise,

mislim na pravljenje "profila" ubacivanja slicica svog ljubimca, koji su uslovi potrebni da se ispune kako bih mogao da se prikljucim raznim

diskusijama i naravno kako da dodjem do saveta velikih strucnjaka koji uzivaju ulicama nase lepe zemlje u najshmekerskijim "azdajama".

Jos kao klinac sam mastao da postanem vlasnik BMW i to kockice, znam da je po ceni u dnu lestvice BMW modela ali mi je prirasla uz srce jos prvog

dana kada sam je kao klinac gledao SIROM otvorenih ociju :dance3:

Taj san mi se ostvario u junu prosle godine kada sam postao srecni vlasnik jedne lepe crvene kockice, mozda nekom delujem kao skroman

decko, sto i nije daleko od istine, za mene ce kockica (E30) zauvek biti maskota i prvi model na koji pomislim kada mi neko spomene BMW.

Od trenutka kada sam je kupio, promenio sam MILION delova i proveo toliko dana "kockajuci" je da su me mnogi ortaci zezali zbog toga.

Sta da radim, zaljubljen sam u svoj auto, i svaki put kada imam nesto love gledam da ga osvezim na bilo koji nacin.

Ne volim previse "budzene" modele jer previse odstupaju od linije i shmeka kojom kockica sama po sebe zraci.

Ja sam samo zamenio felne i ubacio 15' i sanjam da ga vidim sa kratkim obrvama i repom ali jednim posebnim, slab sam sa tehnickim

izrazima, u pitanju je rep koji se ne odvaja mnogo u visinu od vrata gepeka a ima dva kao "noseca stuba"

Medjutim pre toga mi je ostalo da resim problem sa karburatorom. Ugradio sam plin, sto mnogi vlasnici BMW ne vole, da budem iskren ni ja,

ali da se ne lazemo vremena su teska, a ja zelim da vozim svog ljubimca maximalno koliko mogu, pa mi je za sada plin resenje. Iznenadio

sam se koliko mi dobro funkcionise na plinu, jeste da sam izmenio i kompletnu struju ali stvarno me je iznenadio. Oko Nove godine nisam ga palio

20-tak dana jer sam lezao na VMA i kod kuce posle operacije devijacije nosa, ali kad sam posle tih 20-tak dana, a svi znamo kakvo je vreme

bilo tih dana vecito pod nulom, sisao do kola oko ponoci takodje po VEOMA hladnom vremenu i sa dosta skepte kresnu auto....ostavio me je

bez reci i daha. Upalio je iz prve, i to na plin, a taj zvuk motora, koji mi je toliko dana nedostajao kao najsladja melodija ispunila me je u tom trenutku.

Napolju pada sneg i veoma je hladno, a ja sedim u svom ljubimcu i prosto sam ponesen i ispunjen trenutkom. Prelep trenutak koji se pamti...

E sad dolazim do tuznijeg dela koji kvari moju idilu i vraca me u stvarnost. Imam problem sa karburatorom i to VEOMA ozbiljan. Trosi malo vise

ali da budem iskren cak ni to mi ne smeta toliko koliko to sto mi neradi automatski saug na karburatoru. Inace imam BMW E30 M10 316 coupe iz 1987

sa dvogrlim Solex karburatorom. Bio sam kod mnogo "strucnjaka" za karburatore ali kada cuju da je u pitanju BMW kao da sam dosao spejs-shatlom.

Ne zele ni da pogledaju. Niti jedan od njih. SRAMOTA da ovoliki grad nema majstora za karburator BMW. SRAMOTA. Cak i mnogi momci koje sam upoznao "preko" BMW, koji su ljubitelji i vlasnici BMW nisu znali da mi pomognu. Cak ni decko kod koga sredjujem kola, a vlasnik dva predivna modela, E30 i E46.

Obisao sam sve "majstore" na koje su me upucivali i jednostavno sam ostao bez solucija. Mogu da odem na bilo koji od otpada i da, kakve sam srece, pazarim karburator u istom stanju, ako ne i gori :(

Imam jos dosta toga da sredim na svom ljubimcu, barem to su mi zelje, ali karburator mi stvarno stvara OGROMNE glavobolje i kada bih ga resio, bio bih

konacno spokojan jer bih na miru radio sve ostale sitnice koje planiram da uradim

OVIM PUTEM MOLIM SVE KOJI MOGU NA BILO KOJI NACIN DA MI POMOGNU DA MI IZADJU U SUSRET KAKO BIH UZIVAO U SVOM AUTO IZ SNOVA

NA DOSTOJAN NACIN.

Naravno ovim putem bih zeleo da se i zahvalim mnogim momcima sa ovog sajta koji su mi pomogli na mnogo nacina,

medju njima i Draganche, idejni tvorac ovog hrama kome mogu da pristupe samo odabrani :preved:

ZELIM VAM SA MALIM ZAKASNJENJEM SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI I SAMO NEK SE VOZI.....BMW :)

PS-Ako neko moze da mi pomogne, neka mi ostavi poruku ili kontaktira na 064/80-40-153 SALE :)

Unapred MAKSIMALNO zahvalan

Link to post
Share on other sites

Pozdrav Sale, dobro nam dosao. :D

Nema mesta panici, imam slican problem ovih dana,

moj jednogrli trosi oko 20l!!!

Skidam plin uskoro, pa cemo videti rezultate, mislim da i on 'po malo' zeza karburator.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.