750i E38 Ubacivanje 2.5tds iz e39


Recommended Posts

zanimaju me sva iskustva sa ovim da li se isplati ovo raditi i jel 2.5tds iz e39 kvarljiv motor i jel moze to dovoljno da ide u sedmici i tako sve sto imate za reci recite.....unaprijed hvala

Link to post
Share on other sites

Ja jedino mogu da kazem za 2.5tds kojeg vozim aktivno proteklih 6 meseci, da sam extra extra extra zadovoljan tim motorom definitivno odlican, do duse meni je u E34 i nosi je lagano bez po muke, e sad sedmica je teza kako ce se poonasati u sedmaji ne znam, bila je slicna tema vec pretrazi malo mozda ti pomogne dok se ne jave iskusniji pozz

Link to post
Share on other sites

3,0 manje trosi i mnogo je bolji

Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju E38 u zavidnom stanju isplati se itekako druga je stvar sto si u takvoj finasiskoj situaciji da ti je taj podvig skup...

ali polako ko zna sta sutra nosi tako da mozda ce i da padne neki 3.0d a onda.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stavljen je motor i upaljen i sad nesto cackaju oko instalacijesamo neznam sta kazu nesto oko leptir gasa???

stavljen je automatski mjenjac

i zanima me oce li moci to da ide???

i zanima me koliko staje ulja,antifriza,i sta jos trebam zamjeniti??

Link to post
Share on other sites

Ne, nema leptira.

Koja je automatika? Sa 4 ili 5 brzina?

Stavi sve nove filtere, ocisti protokomjer sa sprejom za el. kontakte, neka ti vide elektroniku u Bosch pumpi i td.

Ja mislim da idu 6 litara ulja, 6+5 litara antifriza/vode (za ulje nisam siguran ali imas sipku pa nije problem).

Ne bi bilo lose da mijenjas ulje i filter mjenjaca, samo nam reci koji mjenjac imas, mislim, koja je oznaka mjenjaca.

Link to post
Share on other sites

Da u autu je m51 sad je sve zavrseno auto je extra uradjeno i zavrseno i pre prezadovoljan sam kako ide ja nemogu da vjerujem :lol:

I zamjenio sam sve sto je potrebno od filtera i ulja,neznam koliko je brzina mjenjac....MOTOR JE 2.5tds....sad sredjujem polako sve sitnice ali zanima me sta je valjda neka centralna spona zbog tog valjda imam luft u volanu mislim da mi je majstor rekao da se to tako zove kad naprimjer stojim sa autom u mjestu mrdnem po par centimetara levo desno a ne pomjeraju se tockovi.....i zanima me posto imam one amortizere na sedmici oni kao sa nekim uljem sto se sam dize i spusta auto i to mi curi ulje i ocu sad da stavim obicne amortizere jel to moze??

Link to post
Share on other sites