Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo i mene,

Kao jedan od organizatora koristim ovu priliku da se zahvalim svim takmicarima, posetiocima, sponzorima kao i domacinu gradu Kragujevcu.

Takodje imam i moralnu obavezu da se izvinim svima koji su se osetili uvredjenim na komentare i neprimereno ponasanje nasih voditelja, trudicemo se da se u buducnosti ovakve stvari vise ne ponove.

Jos jednom Vam Hvala na razumevanju.

Link to post
Share on other sites

Bilo je Extra :lol: PO meni...organizacija samog takmicenja kao i staza a i takmicari su bili na nivou...ostale stvari tu i tamo,moglo je dosta bolje ali polako,na propustima se uci!!!!

Inace,vozen je jako kvalitetan DRIFT i jaki su takmicari bili u igri,pravo sportsko nadmetanje na stazi a i van nje!!!!

Ovo van nje sam namerno rekao,mozda neki nisu videli ali Adam je pokusavao da pomogne Oko Bojanovog auta pre finala A momci iz Hrvatske su ispali Dzekovi kada su Bojanu dali auto za finale!!!!

Sve u svemu ko je bio malo vise u toku znace zasto sam ovo napisao!!!

I da...Svaka cast Bojanu ne voznji i zalosno je sto ga je zadesio maler na kraju ali ipak,polufinale je bilo pakleno,nijanse su bile u pitanju,vozi i onaj Dunev j..beno dobro!!!

A svaka cast i Fabriju sto je imao Srca da vozi sa slabasnom Toyotom i izvuce max iz nje!!!!

BMW CLUB na nivou..ekipa sa juga dosla jos u subotu,u nedelju se prikljucila ekipa sa severa...sve u svemu vidjeni smo kao klub!!!

Mogu reci i da je staza fenomenalna za voznju,probali smo je KICK i ja malo mojim autom...doduse KICK nesto uspesnije od mene ali sve u svemu odlicna podloga!!!!

Toliko od mene :lol:

Link to post
Share on other sites
JA...kao dezurni Muppetovac imam da kazem nesto....:lol:

ORGANIZACIJA LOSA (da se ne lazemo)…ulaz 300 din…program vodjen katastrofalno (trebalo je iskljuciti struju na bini) …vrhunac duhovitosti voditelja (ko njih nadje????) je bilo nesto u fazonu “on voli mlade momke” ili…”push my car”…dok su grdni takmicari ponavljali “I don’t understand you” itd…od 20-tak takmicara organizatori se nisu potrudili da znaju ni ko-je-odakle pa je bilo ono…”on je madjar…ne, ne nego francuz, al nebitno, bitno je da voli mladje momke” a ovaj madjar I dalje ponavlja “I don’t understand” itd…..A da ne govorim o onome da je trebalo reci ko kakav auto vozi (performance) ili…kakav je nacin bodovanja itd…itd…Sve u svemu, svaka seoska zabava bi bila bolja, sto se organizacije tice...

Amin!!!

Voditelje necu komentarisati...

Sva sreca da sam se nasao sa HR ekipom posle drifta u gradu na klopi i uspeo da se izvinim u ima svih nas normalnih zbog onog kretenskog komentara sa zavrsetka tamicenja i prelepog gesta HR ekipe pozajmicom njihovog auta Bokiju...

Jos jednom VELIKI pozdrav za njih.......

Link to post
Share on other sites

1. Adam

2. Bojan

3. Norbert

4. Todor Dunev

Odakle su Adam i Norbert? Stavite slike ove cetvorice....

Sva sreca da sam se nasao sa HR ekipom posle drifta u gradu na klopi i uspeo da se izvinim u ima svih nas normalnih zbog onog kretenskog komentara sa zavrsetka tamicenja i prelepog gesta HR ekipe pozajmicom njihovog auta Bokiju...

Jos jednom VELIKI pozdrav za njih.......

SVAKA CAST za to sto si uradio...!!!

&

SVAKA CAST za BOJANA....sad mi je zao sto nisam ostala do kraja..

Link to post
Share on other sites

Drift-2009-Kragujevac-KOE-282.jpg

:lol:

i jos nesto sam zaboravio ... hvala Babicu za pozajmljeni xenon bas nam je dobro zavrsio posao :lol:

ps. 3.5 majke mi :lol:)))))))))))

Link to post
Share on other sites

Objasni ljudima, koji nisu bili, za foru 3.5 majkemi, da bi mogli i oni da se nasmeju. Kakav kralj.

Link to post
Share on other sites

Da kazem i ja koju?

Posto je imao srece da se raskanta sa dosadasnjim vrsnim mehanicarem, koji je uspeo sebi ime da napravi na konto toga sto mu je ime na Bokijevim kolima videlo vise ljudi nego za sve godine pre nego sto ga je upoznao, Boki je na kraju spao na to da je ostao bez auta posto je ocigledno od pratece ekipe bilo previse traziti da se ulozi jedno 200E u sredjivanje auta pred Kragujevac, a i bilo je po njima sasvim OK sa prolupalim motorom ici na takmicenje, inace se ispada pi**a, je li...

Tako da je razumljivo bilo da i Bokiju pukne film pa makar vise nista ne vozio, jer da srafi sam auto ne zna, da plati nekog ne moze, a auto onakav kakav je bio izdahnuo bi u prvoj krivini da se njim doslo u Kragujevac. Meni licno je to bilo taman toliko neprihvatljivo koliko i njemu, a sreca pa mogu na svoj nacin da mu pomognem a da mu, za razliku od nekih, ne trazim nista nazad, pa je nas par resilo da mu malo pomogne kako bi konacno mogao da pokaze sta ZAISTA moze da napravi da ima solidan auto i kad ne trpi konstantan pritisak i pod**bavanja. A tvrdim da je u novi auto i ovaj drift vikend, utroseno najmanje 5x vise nego u proteklih 5 godina, pa vi vidite sta je covek ranije vozio, i kako...

Zoki, BMW KLINIK, je za celih 9 dana koje je imao na raspolaganju uspeo da pronadje V8 4.4 motor, isece pola karoserije i sve prevari i ofarba kako bi motor legao gde treba, odradi kompletnu motornu instalaciju, nabaci menjac, sredi kardan i diff, ubaci servo letvu, napravi auspuhe, sredi napajanje gorivom i jos jedno MILION drugih stvari - tako da smo za 9 dana dobili maltene zavrsen kompletan auto. Zoki je tako temeljno, pedantno i ekspresno odradio posao da ja zaista nemam sta drugo da kazem osim SVAKA CAST - ko je video kako to uredno izgleda ispod haube, a na sta lice neki drugi V8 koji su bili tamo, ne treba nista dalje reci...

Mi smo u Garazi par dana posle toga sredili trapove, uradili rollbar, napakovali Quaife sper u diff, i povadili jos par gremlina, tako da je ostalo otprilike jedno vece da se auto isproba i eventualno malo vezna s njim pre kretanja za Kg. Naravno, u celoj frci i trci desavaju se mali propusti, tako i ovde. Zbog onolike temperature u Kg i maltretiranja auta, pogotovo 7 krugova sa Bugarinom u polufinalu, servo letva je krenula da pusta ulje, koje je konstantno moralo biti dolivano. Nesto od tog ulja je zavrsilo na auspuhu, i upalilo se, a za minut koliko je gorelo uspelo je da istopi deo instalacije lambda sonde i pumpe goriva, i tu je bio kraj...Ali, auto je na kraju dana na tockovima dosao do kuce :lol: Zoki se toliko iznervirao da je to strasno, iako apsolutno nije bila njegova greska sto se desio ovakav kvar, jer postoji razlog zasto se automobili testiraju po mesec-dva, za sta mi jednostavno nismo imali vremena...uglavnom, par sitnica koje su ostale da se urade bice zavrsene za nedelju-dve i to je to, auto spreman za celu sezonu.

Sto se tice samog eventa, samo ukratko

- voditelji - dno dna, verovatno su se i oni najeli kobasica pa su morali da prde na mikrofon, ili su ih oni decaci od sinoc lose zabavili pa su morali negde da se istresu...

- publika - svaka cast i sram da ih bude. Svaka cast za navijanje za Bokija, skandiranje Madjarima koji su ispali maksimalno fer i korektni, i aplaudiranje Foleru koji je Bokiju pozajmio auto, kao i generalno odlicnu atmosferu. Sramota sto par primitivaca iz boga pitaj kojih razloga i dalje zivi u 90-tim, krajnje zalosno.

- vatrogasci - gospodo organizatori, vatrogasci nemaju apsolutno sta da traze 200m od mesta na kojem moze biti potrebna njihova intervencija. Umesto da stoje makar na 2 suprotna dela staze, CEO drift su preblejali u hladu, a Bokiju auto umalo ozbiljno da se upali jer oni spavaju i POJMA nemaju da su nekome potrebni. A kada su konacno i dotrcali, jedno 3 minuta posto smo ugasili plamen, dolaze goloruki - pa cime ste mislili da gasite auto, da pisate ili da duvate na njega!? Zasto na celom poligonu postoji jedan jedini PP aparat? Sreca da je neko iz publike izneo svoj inace bi svasta bilo...Nemam reci.

- drift taxi - neko dade primedbu kako su takmicari trebali da se organizuju da svi treba da se provozaju, pa je bilo skupo, pa je bilo kratko, pa bila guzva, ovo ono...Drift taxi je po meni jako JEFTIN i ne pokriva ni osnovne troskove krugova koji se naprave. Primera radi, Bokijev komplet zadnjih guma kosta oko 90E, i napravi obicno ne vise od 9 krugova (6-7 u trci), sto znaci da samo troskovi guma iznose 10E po krugu. Ako se taxi vozi 3 kruga, to je 30E samo za gume. A zasto bi neko potrosio 30E guma da mu se plati 1000din, ja ne znam. Znaci, imajte razumevanja, drift taxi se isplati samo publici a svaki takmicar koji to radi izbija time sebi pare iz dzepa.

- organizacija - uprkos propustima, generalno JAKO dobra, za 3 klase bolje organizovana nego manifestacije do sada. Bez puno cekanja, satnica se manje-vise postovala, cene OK, redari OK, podrska u boksu solidna - nemam vecih primedbi, zaista.

- atmosfera - imajuci u vidu sve propuste, opet kazem da je ovo bio jedan od najboljih dogadjaja kod nas uopste. Kolegijalnost iznad svega - clan naseg tima u roku od pola sata pronasao Laky Boy-u PK kais kompresora i pomagali da mu se popravi kompresor koji je polivao ceo motor uljem, iako se znalo da vozi protiv Bokija sledecu trku; Foler ponudio auto iste sekunde kad je saznao za havariju Bokijevog (i decko sa E36 M3 iz FR je takodje ponudio, hvala i njemu!); Madjari pomagali nama da osposobimo auto posle pozara i maksimalno fer se poneli u finalu kad je Adam od srca cestitao Bokiju i pre trke jer zaista nije zeleo da finale onako izgleda; Bugarin Donev dao 20l goriva da probamo iako je izgubio u polufinalu, itd...za razliku od atmosfera na Dragu i kruznim trkama, gde 90% takmicara samo trazi razlog i jedva ceka da drugog vozaca sto je moguce vise unesreci - ovo je vrh.

Eto toliko, okacicu i par klipova, cisto da se vidi zasto i kako je Boki No. 1 :lol: Jedan od klipova je i twindrift sa Adamom, pobednikom, kojem sam u jednom trenutku drifta mogao maltene vrata da otvorim koliko smo bili blizu. Dakle, da je auto radio u finalu, pitanje je ko bi pobedio, ali bi bilo dramaticno, to garantujem.

Link to post
Share on other sites

Lepo si opisao ceo dogadjaj, stvarno svaka cast svima koji su Bokiju izasli u susret jer momak stvarno vredi, i nije zasluzio da ga neko jase kao magaraca zbog malo pomoci i stotinak evra. . .

Znaci neverovatna razlika u voznji, iz aviona se vidi koliko mu je trebao pravi auto i koliko je dobar vozac kada je onu staru krbulju onako muski vozio!!!

Prosto ne mogu da verujem da je klinik napravio toliki posao za tako kratko vreme, znaci strasno. . .

Link to post
Share on other sites

A da... fora za 3.5 MAJKE MI....

POsto je ekipa sa juga bila cele noci na parkingu(izmedju subote i nedelje)dolazi neki frajer sa 325 IX,kao da se vozimo gradom sa njim...naravno odcoolirali smo ga i pitali sta mu je ispod haube...kaze lik 3.5 spakovan u IX E30...naravno mi poskakali odma i otvorili mu haubu.....i......pa nabrukali smo ga propisno...nema veze sa 3.5....prosao pored njega...i tako u tom nasem napadanju i smejanju na njegov racun tip izvali to cuveno...3.5 MAJKE MI :lol: :lol: :lol:

Trebalo je doziveti ali dobro sad...decko je na pogresnu adresu pustio tu foru :) :) :)

Link to post
Share on other sites

Zelim i ja da da kazem da u potpunosti stojim uz to sto je 206 rekao,i naravno sve cestitke za Bokija i respect za 206 pravi je covek na prvom mestu!!!

Link to post
Share on other sites

Poruka za organizatore (Zoki i ko god cita ovo a ima veze sa organizacijom KG drifta)....:

Razmisliti o komentarisanju dogadjaja..Znaci, ne postavljati voditelje forme-radi vec komentatore. Nema sanse da bude dosadno posto je sam dogadjaj atraktivan a uz komentatore publika bi znala KOGA i STA gleda...

1. Predstavljanje: Ko je ko, odakle, sta ko vozi, performanse, nadogradnje, karakteristike.....

Svako - ko god da vozi neki atraktivniji auto (tipa BMW) vise od 2 meseca i ko god da je na nekom ovakvom forumu vise od 2 meseca znao bi da postavi takmicarima nekoliko strucnih pitanja vezana za auto, performanse itd....

2. Osnovna pravila drift takmicenja...Sta se i kako boduje, strucna i zargonska terminologija, sta nosi negativne poene...i slicno

Poruka za sponzore - FIAT

Kakav promasaj od prezentacije modela!!! Postavljeno je nekoliko automobila od toga nova Alfa i Fiat 500 (licno mi se svidja taj auto)...Auti postavljeni na drugoj strani ulice na nekih 30m, ogradjena ulica, nemoguc prilaz - glupo organizovano i bez svrhe...

Link to post
Share on other sites

Mogu reci da je nama iz Hr bilo odlicno,imam zamjerku na voditelje koji su se sprdali sa svim natjecateljima osim sa vasima...jer ih ostali ili nisu razumjeli ili ih je bolio k....,da se netko od voditelja kod nas ovako ponio ja bi prvi dosao i izveo ga van sa eventa za usi...;)kod vas bi to moglo biti kobno za mene :lol::lol:,sve u svemu dva odlicna dana zabave,odlicne hrane,odlicnih kola i jos boljih voznji,o zenama netrebam nista pricati,he,he...cestitke Kurbaliji na osvojenom trecem mjestu,kad je prosao protiv madara suza mi je krenula kad sam vidio koliko se covjek veseli...svaka cast:)sa Subote u Nedjelju smo se malo zarundali po vani sa kolegom iz vaseg kluba i njegove dvije drugarice i bilo nam je odlicno ali zato sam cijelu nedjelju crkavao po stazi od mamurluka...:lol:

jedva cekam iducu godinu KOE Kragujevac...;)pozdrav svima..Rogi

Link to post
Share on other sites
Mogu reci da je nama iz Hr bilo odlicno,imam zamjerku na voditelje koji su se sprdali sa svim natjecateljima osim sa vasima...jer ih ostali ili nisu razumjeli ili ih je bolio k....,da se netko od voditelja kod nas ovako ponio ja bi prvi dosao i izveo ga van sa eventa za usi...;)kod vas bi to moglo biti kobno za mene :lol::lol:,sve u svemu dva odlicna dana zabave,odlicne hrane,odlicnih kola i jos boljih voznji,o zenama netrebam nista pricati,he,he...cestitke Kurbaliji na osvojenom trecem mjestu,kad je prosao protiv madara suza mi je krenula kad sam vidio koliko se covjek veseli...svaka cast:)sa Subote u Nedjelju smo se malo zarundali po vani sa kolegom iz vaseg kluba i njegove dvije drugarice i bilo nam je odlicno ali zato sam cijelu nedjelju crkavao po stazi od mamurluka...:lol:

jedva cekam iducu godinu KOE Kragujevac...;)pozdrav svima..Rogi

Rogi, sledeci put vodim minimum 4-5 drugarica, jer su vam ove dve bile malo. Sreca da je Foler, kao iskusni iskusni stari lisac znao kada treba da krenemo ( pitao sam ga da narucim jos jednau flasu), inace, ko zna zna sta bi bilo u nedelju po stazi.

Link to post
Share on other sites
Mislis Kurbalijinom DRUGOM mestu :lol:

Uuuuuu moja isprika,nesto sam se zamislio dok sam tipkao,onaj bugar mi je u glavi;)...naravno cestitke na osvojenom drugome mjestu....:lol::lol:

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kao prateci mehanicar Piricu i Foleru...vozim i drift i drag,auto je momentalno na limariji i lakiranju,kad se zavrsi budem ga predstavio...rijec je o e30 izvorno 323i iz 84.god sa masinom M50B25 (2.5 24v),malo su financije problem(kao kod svih) pa se radi polako i temeljito....:preved:

Link to post
Share on other sites