Pitanje za bord moderatora


Recommended Posts

Dragi moderatore ( ovo je sad zvanicno, pa cu kao da budem zvanican)

Nedopustivo je da ovde moze da se dobije WARN I BAN zbog toga sto neko nije upisao prezime, ili hoce da postavi oglas, pa postuje na svakom mestu da bi zadovoljio minimalan broj postova……a lagano se tolerise prepucavanje I vredjanje na forumu, eventualno bude neke sugestije, ali nikada represivne mere. To je jako neozbiljno. Ovo jeste neozbiljan forum, ali ipak moze da se nauci ponesto. Ipak, I sam Kris Bengl da se pojavi na forumu I da pocne nekog da vredja ili da se pravi mnogo pametan, morao bi da zaradi makar privremeni BAN, cisto da se ohladi I dozove pameti.

Kada sam vec u kritizerskom fazonu, ima li neko smislen odgovor na sledeca pitanja:

1. Zbog cega svi moraju da se predstave?

2. Zasto forum mogu da citaju samo registrovani clanovi?

3. Zbog cega ogranicavati nekomercijalne oglase minimalnim brojem postova?

4. Zbog cega niko nece da kupi moj auto?

Ja na sva pitanja imam kontraodgovore, pa hajde da malo diskutujemo o tome.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tomo, kratak i jasan odgovor. Tako je odlucio mod i admin tim. I tako ce biti.

P.S. Kris Bengl nije vise u fazonu, napustio je mesto dizajnera BMW-a...

A za auto nebrini. Neki ljubitelj bimmera, ce ga sigurno kupiti, jer Ti je kocka jedna od najlepsih stock kocki koju sam ikada video. Samo lagano... Nego gde si Ti u nedelju? Sledeci put donesi opravdanje.

Od mene toliko. Za diskusiju nisam preko kompa, a i to je odluceno i tacka.

Link to post
Share on other sites

nema potrebe za razjashnjenjem jedino shto cu da ti kazem,idi malo na cannonball forum ili neki drugi pa vidi da li su mozda blazi!!!

Link to post
Share on other sites

Ja sam na cannonu duplo duze nego ovde i tamo je sve jasno, lepo se sve napise i obrazlozi a ne brisu se postovi kako se kome cefne ili kako neko od mooderatora odluci...

Kad si se vec uhvatio za cannon, tamo nema brisanja tema a da to niko i ne zna osim onoga ko je tu temu otvorio ili slucajno procitao dok se neki mudonja nije ulogovao i sve to obrisao !

Link to post
Share on other sites

4. pitanje je zezanje......

Mada ako je moderatorski tim odredio da ga ne prodam, povinovacu se naredbi :)

Nema glupih pitanja, ima glupih odgovora. I ja sam za elitisticki model vladavine, ali elita mora da dokaze da je s pravom na tom mestu tako sto ce povlascenim clanovima (kojih ipak ima) na manje ocigledan nacin omoguciti slobodnije ponasanje. Ako je moderatorski tim doneo odredjene odluke, i treba da stoji iza njih, ali i da saslusa razuman predlog, pa eventualno i da moderatorski tim izmedju sebe promeni nesto sto nije bas najbolje.

Ovo za prepucavanje i vredjanje je sramota ne za forum, vec za moderatore koji to odlucno moraju da saseku. Sto ja da pomazem nekom savetima ako postoji mogucnost da me neko izvredja zato sto se ne slaze sa mnom.

A za ova pitanja sto sam postavio, da kazem kontraargumente, i povlacim se. Vi odlucujete.

1. Nije dobro da se svi predstavljaju, sem onih koji bas hoce, iz prostog razloga sto se ovde objavljuju razni domaci snimci sa raznim ludorijama koje pravimo,pa sve to lako moze da se poveze.Ovo lako mogu da citaju i panduri, jeste li razmisljali o tome? Malo paranoicno zvuci, ali to je primer iz prakse. Na jednom drugom forumu dugo nisu mogli da se dosete kako se panduri zacas nacrtaju kad organizuju neki ilegalni drag, pa su cak i popisali i nakratko zaplenili sve automobile koji su tu bili. O onda im palo na pamet da je internet javna stvar, pa su postali malo oprezniji.

Pored ovog razloga, privatnost je nesto sto treba da se postuje. Ako neko nece da 1000 ljudi tacno zna ko je on, mozda i ima neke opravdane razloge za to.

2.Ovo nije tajno drustvo PGC, moze da se uclani ko hoce, ali vecina ljudi koja nije toliko zainteresovana za bmw nece da se uclani, i time smo i mi uskraceni. Novi citaoci, nova znanja, pa i oglasi bi bili citaniji.

Konkretno, postoji par foruma o automobilima gde sam rado citao sta pisu, ali od kad vode politiku kao mi, ni privirio nisam tamo, jer ne mogu. Meni je krivo, ali me jednostavno mrzi da se sad posebno uclanjujem da bih citao i pisao nesto. Uskracen sam ja za neke informacije, ali i oni.

3. Nek objavljuju ljudi oglase, jer NAMA znaci. Ja mogu da imam 90 pametnih postova, kao konkretan odgovor na temu, a neko 590 nekih odobravanja , konstatacija, odusevljenja i slicnih gluposti. I sad, taj moze, a ja ne, cvrc.

Eto, napisah sta napisah, ne morate da odobravate ili negirate ovo, samo razmislite kad se nadjete zajedno. I pratite iskustva drugih foruma, koji su stalnim uredjenjem i napredovanjem izasli i iz regionalnog okvira.

Pozdrav,

Toma

Link to post
Share on other sites

...Cek da uzmem vazduh..

Dragi Tomo (vidis kako to lepse zvuci nego da sam rekla Hermes), a i ostali koji misle slicno :)

Nisam povodljiva osoba, ne podnosim formu, ali nisam ni komplikator. Ispostovala sam taj zahtev "o profilu" koji je uveden jos pre 6 meseci (a vidim i velika vecina). Sam Forum i prica ima vecu tezinu i bolji efekat kada iza postoji neko ime. S druge strane, vecina ovde razmislja na sledeci nacin..."hmmm neka pravila postoje ALI vece su mi koristi od ovog Foruma ili, zanimljivije mi je da citam neke odgovore i fenomenalne provale nego da se prepucavam i komplikujem oko pravila....Vidim da je na hrvatskom forumu neophodna registracija i predstavljanje…..Kada meni, zeni od 45 godina nije problem da kazem ime i prezime, posao koji radim, okacim svoje slike na Forum itd..ne vidim problem za druge.. Moje pojava je dobronamerna te ne vidim razloga da cu neku glupost izvaliti ili nekog tako straaasno uvrediti da bi se krila iza nekog neutralnog nicka (tako mislim i za ostale koji su "popunili profil").

Ono oko pandura mi maaaloo deluje paranoicno (naravno da se sve ne iznosi na Forum)...

Prepucavanje mora da postoji - ovo je muski forum iskljucivo vozaca BMW-a koji su po pravilu impulsivni, energicni, cesto nadobudni i sujetni. A uz to postoje i razni ljudi sa razlicitom terminologijom, pa je nekome rec "ne lupaj" kao dobar dan, a tvoj odgovor na to je bio u tvom fazonu, odlican! 90% ljudi je to razumelo (a to je dovoljno). Na cannonball forumu postoje "sire narodne mase" pa ti mozda deluje da je "manje napeto"..

Vredjanje i neumesne izjave se koriguju, takvi ljudi se opominju i javno i privatno, neki su bili iskljuceni. Moj licni stav je da ostavim neumesnu izjavu uz svoj komentar i uz nadu da ce posle 2-3 puta tenzija i napetost proci...Sigurna sam da ima efekta, ljudi su impulsivni, odvale nesto..a posle i sami vide da su se izblamirali (jer to citaju i ostali).

U nadi da cemo uspesno saradjivati, hvala na paznji i dovidjenja :)

Link to post
Share on other sites

Nije vecina nista ispostovala vec im je nametnuto. I zato nemoj da pricas kako smo eto mi to svi radosno prihvatili. Mislim na komentar oko toga kako smo eto svi sa ""prihvatili"" to oko profili. Jos samo da uvedete i da vam damo broj licne karte i jedinstveni maticni broj i onda sigurno mozete da krenete da pratite kako naglo opada broj drugova clanova.

I covek je sve u pravu, ali nema veze. Prica je vec bila i necu da je potezem ponovo i izvinjavam se na potezanju. Ali me je samo iznervirao predhodni komentar.

Link to post
Share on other sites
nema potrebe za razjashnjenjem jedino shto cu da ti kazem,idi malo na cannonball forum ili neki drugi pa vidi da li su mozda blazi!!!

Ovakav stav nije u redu...

Ja sam kad mi je Baki poslao PM odmah popunio profil jer nisam imao zivaca da otvaram pandorinu kutiju ali da je bilo glasanje, glasao bih za NE.

Predstavljanje ovog tipa nije cesta praksa na forumima. Da je to dobro resenje verovatno bi bilo masovnije. A i ovako se niko ne sprecava da upise lazne podatke ako ima neke zadnje namere, tako da s te strane prednosti nema....

Link to post
Share on other sites
Nije vecina nista ispostovala vec im je nametnuto. I zato nemoj da pricas kako smo eto mi to svi radosno prihvatili.

Rec ISPOSTOVATI ne znaci RADOSNO PRIHVATITI...Radosno prihvatam poziv na izlet ili jagnjetinu...il nesto slicno...

U svom tekstu nisam pomenula rec "Radosno prihvatiti"...Molim vas, citajte pazljivo i strpljivo sta se pise, kao sto i ja citam strpljivo sta VI pisete :)

Link to post
Share on other sites
Ja sam kad mi je Baki poslao PM odmah popunio profil jer nisam imao zivaca da otvaram pandorinu kutiju ....

A sad imas zivaca da otvaras to pitanje ???? Nije to vezano za zivce VEC za ovo: Da si onda pokrenuo tu temu isti taj Baki bi ti odmah ukinuo temu i rekao "ej bre...ne zezaj"

Link to post
Share on other sites

ja ne znam shta kome nije jasno i shta se kome treba nacrtati!!daj onda da crtamo!! pravilo je doneto da svi popunjavamo profil ni ja ga nisam doneo al cu ga poshtovati!!!to vazi i za sve koji su na ovom forumu!!ko nece hvala dovidjenja!! moj posao nije da molim ljude da popune kao shto sam to par puta uradio lepo ih zamolio,ako vidim da se prave mutavi ili nece? ajd zdravo!!!

Link to post
Share on other sites

Najmanji je problem popuniti profil i ne vidim zasto to ljudi ne bi uradili ali vi toliko puta podsecate i dramite kad se neko predstavi da je to show, pored poruke koja stoji cim se ulogujete na forum dovoljno je troje, cetvoro krene da te smara da prosto pozelis da ne popunis profil, posaljite clanu pp umesto sto cete svaku dobrodoslicu poceti sa "popuni profil", za pocetak... Onda moze da se prica o drugim stvarima....

Link to post
Share on other sites

Dzabe se bunite za sve to, neko je smislio pravila kojima mozes ili ne moras da se povinujes ili sa njima da se slozis, taj mod admin tim je odlucio da reg. clanovi imaju uvid u 95% foruma a ne registrovanima da se zagolica znatizelja... E sad vaganje je da li si toliko znatizeljan pa ces se registrovati na taj odredjeni nacin i videti sve sto je u toj opciji ponudjeno ili nisi toliko radoznao pa onda ces i zaobici forum...

Na kraju krajeva svi smo ovde da bi se druzili i razmenjivali razna saznanja na svima nam zajednicku temu i u cemu je onda problem i da znamo imena i odakle je ko ... Mislim ja sam ovde iz tih razloga mozda neko i nije... :)

Link to post
Share on other sites
...posaljite clanu pp umesto sto cete svaku dobrodoslicu poceti sa "popuni profil", za pocetak...

Licno se slazem sa ovim...

Tema OGLASI : Ranije je bilo obaveznih 50 postova, a sada je 100 postova. Ne vidim problem u tih dodatnih 50 recenica koje su vezane za temu. Ovde dolaze BMW fanovi - ljudi koje nesto interesuje, imaju sta da pitaju, posavetuju itd....Ne razumem se u mehaniku ali vrlo brzo sam ispunila tu kvotu od 100 postova za koje ne mislim da su preterano glupi ili neumesni ili u offu.....Naravno da su iskljuceni clanovi koji su pisali nepotrebne postove u cilju oglasa.

S druge strane, u temi Zanimljivi oglasi prenose se razni oglasi za auta, felne...itd..sta se kome cini interesantno.

Stalno isto pitanje: HOCETE OGLASE. Pun je internet oglasa. Nije ovde cilj praviti oglase po svaku cenu.

Link to post
Share on other sites

JOS JEDNA NAPOMENA: Sve sto pisem pisem u I licu jednine (ja - pa - ja) sto VAS sigurno iritira. Namerno to radim, recimo iz fazona....ako ONA moze 100 postova, ako ONA moze ime i prezime....ako je ONA opusten lik i zna da iskulira....a sto ne bih i JA :)

Link to post
Share on other sites

meni je malo glupo ovo oko oglasa i ovih 100 postova.Ako dodje novi clan i ima sta da ponudi normalno vezano za bmw a nekome bas to treba ne vidim razlog zasto da ne ostavi oglas.U principu svi smo ovde zbog BMW-a i svako pokusava da na ovaj ili onaj nacin svog ljubimca ulepsa i poboljsa.Sto se tice ostalih oglasa koji postoje a postoje nezna im se broja zar nije bolje da BMW oglasi budu na jednom mestu da kad trazis znas da je to tu i naravno zar nije bolje da medjusobno razmenjujemo delove i opremu bez obzira koliko ko postova ima.

Eto to je moje misljenje sto se tice tih 100 postova i ne zelim da ulazim u neku polemiku sa nekim oko toga.

Samo misljenje moje.

Link to post
Share on other sites

velika polemika ovde. Moje licno misljenje je da je ovako bolje, s vremena na vreme posetim "pikec forum" a tamo kad otvoris opciju View new post - izadje 15 stranica od poslednje posete koja je bila pre 3 dana, i od toga samo 5-6 tema - sve ostalo oglasi - i ja odma dignem ruke od toga. bas je bezveze - pa mi sad u bukmarku stoji pikec oglasi a ne forum.

ja ipak ovaj forum dozivljavam drugacije i oglase smatram kao poslednju stavku.

i kao sto kazu u pravilima:

Posto je ovo ipak forum, znaci da bi ovde trebali da se obavljaju razgovori, pomoc, nekad i neka raspava i neki vid oglasa je naravno dozvoljen, ali ako ste ovde dosli da bi se samo tim i bavili onda ste na pogresnom mestu.

Ipak je ovo forum fanova Bavarske indrustije motora i nadamo se, da ce uz Vas i nas doprinos to i u buduce ostati.

Link to post
Share on other sites

Jeste pravila su doneta ali se ona ne odnose na papire i krompire vec na zive ljude! A to znaci da pravila ako se ne pokazu kao najbolja treba korigovati i biti otvoren za konstruktivne predloge a ne samo reci to je tako i tacka kome se ne svidja nek ide...

Link to post
Share on other sites

I mi ovde pravimo kola, pogledaj malo bolje po forumu, a to sto pravimo samo BMW, e to je zato sto je to najbolji auto sto je svet video. A sto se pravila tice, ona moraju da postoje da svi oni koji nemaju dobre namere, vec samo zelju da nesto prodaju budu odvraceni od ovog foruma jer OVO NISU OGLASI!!!

Link to post
Share on other sites