Staro za novo!!!


Recommended Posts

Kada sam isao u Zastavu da registrujem sluzbeni Jugic, licno sam bio svedok 3 primedbe na Punta od razlicitih vlasnika, i sve to u roku od pola sata. Jednom je ostala rucica menjaca u ruci, drugom se pokvario podizac, trecen pumpa za tecnost za brisace. Svi su bili u garantnom roku. Lepo je rekao neki potencijalni kupac, kad se pregovaralo o prodaji Zastave, na pitanje sta cete uraditi. Rekao je da bi poravnao sve, i uzgajao nesto na tom zemljistu :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nisam hteo nista da komentarisem ali moram!!!

imali smo priliku,cisto iz zajebancije , da testiramo Fiat Punto 1.1 i Zastavu 10 1.1....razlika je nenormalna,udobdost,upravljanje,buka u kabini,oprema i delovi,enterijer.....ipak fijat je fijat ....

a sto se reckliranja tice ne bi dao auto za soma eura,pa pre bih tih 8400eura koliko das za 7 godina za punta pardon za zastavu 10 , ulozio bih u moju peticu i onda vozis bolji,bezbedniji,opusteniji i najlepsi auto na svetu makar jos 10 god bez inakvih problema...

Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam verovao da cu ikada izgovoriti ovako nesto, posto poslednjih 13 godina vozim samo BMW, ali zelje su jedno, a stvarnost je sasvim drugo. Da bi ga doterao u "ekstra stanje" kako neko rece, treba mi dosta novca. Tako nesto sam vec pre 8 godina radio, auto je bio tip-top, k`o lutka. Ali onda ti se rodi dete, pa prioriteti pocinju lagano ne tvojom voljom da se menjaju. Ti se upires da odrzavas auto koliko mozes, trudis se, dete raste, prohtevi rastu, u jednom trenutku zena ostane bez posla i onda sa jednom platom radi sve kao i ranije. Oces, klinac, sem ako nemas bogatu tetku...

I ja sam imao slican stav o kolima kada sam ga kupio - samo BMW i nista vise. Ali tada sam ziveo sam, trosio pare po svom nahodjenju (prvo na BMW, pa onda na mene). Ali nije bilo ovako kao danas. Zato me i ne cude komentari pojedinih clanova, bez namere da ikog uvredim. Kada se porodica prosiri sa novim clanovima, koliko god voleo omiljenog clana porodice sa plavo-belim znakom, ipak se mora biti malo realan u nekim zivotnim razmisljanjima.

Sto se tice isplativosti i sigurnosti, trenutno mislim da mi je bolje da klinca vozim u novom YU-NTU nego u 24 godine starom BMW-u, koji mi je toliko prirastao za srce da mislim da cu svisnuti ako se budem odlucio da ga recikliram.

Budimo realni, ipak je auto star 24 godine rupa bez dna. Moze da prica ko sta hoce. Taman jednu zatvoris, druga se otvori, i tako u krug. Mislim da je moj auto presao granicu isplativosti odrzavanja, sem mozda za nekog "entuzijastu" za koga nije bitno koliko sta kosta. Ako ima takav, rado cu prodati auto za 999 evra. :lol:

Mada, da se razumemo, kada bi imao para, bez razmisljanja bi kupio e46 320d 2004-2005 godiste. To mi je sledeci san. Onaj prvi, e30 318i sam "odsanjao".

Link to post
Share on other sites

BMW za 1o-u?NIKAD!jer i da hochu,nemam ostatak love za rate.mogu da im dam tristacha ali opet nemam za rate i kad na kraju pogledas njihove uslove za zamenu,sve je to jedan veliki q....!

Link to post
Share on other sites

Slazem se da je polovan auto rupa bez dna. Mada, mislim da ce za 7-8 osam godina i 8000-9000 evra kasnije Punto biti kanta, koju ces samo moci da gurnes u Savu, a polovan BMW ce ostati manje-vise isti. I sto se tice kredita (vec sam pisao o tome, ali ponovicu), zakleo sam se: nikakav kredit, lizing, stednja, bar ne u ovoj nasoj nazovi drzavi. Prvo te oderu na carini, pa PDV, pa onda zelenaski krediti, kamate, akciza na gorivo, i jos te vredjaju da das svoj auto za mizernih 1000 evra!!! Nek ih stave tamo gde sunce ne sija :)

Link to post
Share on other sites
.....trenutno mislim da mi je bolje da klinca vozim u novom YU-NTU nego u 24 godine starom BMW-u, koji mi je toliko prirastao za srce da mislim da cu svisnuti ako se budem odlucio da ga recikliram.

Nazalost, tacno......

EMOCIJE vs RAZUM...

...svako zna za sebe:)

Link to post
Share on other sites

@Vanyonni,

"Mada, mislim da ce za 7-8 osam godina i 8000-9000 evra kasnije Punto biti kanta, koju ces samo moci da gurnes u Savu, a polovan BMW ce ostati manje-vise isti."

Ako sam dobro shvatio, moj auto za 8 godina imace 32 godine, oko 350.000km iza sebe po srpskim putevima, 3 x radjenu limariju, 2 x motor, da ne pricam koliko puta promenjene potrosne delove. Gde je tu zamor materijala? Volim ja BMW, ali u jednom trenutku prosto osetis da pare dajes bez veze.

Namerno nisam pisao u postu "koliko ste potrosili na odrzavanje BMW-a" posto ga vozim 13 godina i poceo sam da kupujem delove kada je u Beogradu bilo samo 2-3 radnje koje su drale sa cenama. Mada, te `96-`97 imao sam platu oko 2.000 DM, pa to i nije bio problem. Vidim da su pojedini clanovi davali po 1.500 - 2.000 ojra godisnje. E pa pomnozite to sa mojih 12-13 godina......

I licno ne verujem da ce na YU-NTO da ode toliko para za odrzavanje. Ipak je to novo, pa kako god.

Opet ponavljam, RESPECT za svakoga ko ima dovoljno finansija i ljubavi prema autu da to istera do kraja, ali da mu to nije jedina preokupacija u zivotu. I meni je BMW bio centar svemira, pa se vasiona malo pomerila....

Link to post
Share on other sites

apsolutno si u pravu, jbg menjaju se uslovi, mislim...nije isto voziti auto koji je nov i koji je 15-20-25 godina star, zapravo kad si sam onda te boli qur...ali kad imash zenu dete e onda to vec menja situaciju, a onda finansijska strana cele te priche..jbg shto je auto stariji sve vishe i vishe morash da ulazesh u njega a za bmw-a za 50-100 evra nemozesh ni rezervoar da napunish a kamo li neshto drugo. Mislim pazi, ja nebih bio na ovom forumu da nevolim bmw zaista ga najvishe volim ali ako bih sad kupio bmw kad bih imao pare to bi bio u najmanju ruku e46 320d i to onaj restyling

Link to post
Share on other sites

@GRUJA BG

Kako to mislis, za one kojima treba samo prevoz?

Pa i sa BMW-om se prevozis, samo je pitanje COST/BENEFIT.

Ako je COST veci nego BENEFIT, o cemu pricamo?

Da treba da vozim auto koji je spolja uglancan a ostalo je u stanju polu-raspada samo da bi vozio BMW?

Ne razumem?

Link to post
Share on other sites

@vkijacic

Potpuno se slazem sa tobom, i sve je stvar izbora. To sam rekao za PUNTO, ali moglo bi da se generalizuje za veci deo novijih automobila: danas se sve dosta losije radi nego ranije! Automobili su nekada radjeni da traju, a sada su stavr mode, pa se i rade tako da se cesce menjaju.

Dok imam svoje pare, mogu da radim sa njima sta hocu, ali sigurno cu i ja doci u situaciju da porodica bude na prvom mestu. I ne kazem, nov auto je ipak nov auto, samo opet, nisam siguran da li je Punto, a kamoli zastava 10 vredna te investicije. Pre bih se opet mozda odlucio za polovan, par godina stariji auto nemacke proizvodnje, nego novog Italijana, a kamoli kola gde je Srbin upetljao prste.

Link to post
Share on other sites
@GRUJA BG

Kako to mislis, za one kojima treba samo prevoz?

Pa i sa BMW-om se prevozis, samo je pitanje COST/BENEFIT.

Ako je COST veci nego BENEFIT, o cemu pricamo?

Da treba da vozim auto koji je spolja uglancan a ostalo je u stanju polu-raspada samo da bi vozio BMW?

Ne razumem?

Brate, vecina ljudi na forumu vozi Bmw zato sto ga volimo i zato sto su ljubitelji, mnogim ljudima nije bitno da li je Bmw, merc, reno i dr. vec samo da radi i da mogu da idu na posao, pijacu itd...

Zato je za takve ljude dobra ova akcija da mogu da dodju do neceg novog i koliko toliko bezbednog a da se ratosiljaju krsa medju kojima moze biti i neki Bmw. A za to se mnogima ovde dize kosa na glavi u fazonu kako moze Bmw za neki Fiat bez obzira sto taj Bmw moze biti lesina na kubni!

Link to post
Share on other sites

@ Vanyonni

Pa ja sam lepo napisao na kraju mog prvog posta:

"Mada, da se razumemo, kada bi imao para, bez razmisljanja bi kupio e46 320d 2004-2005 godiste. To mi je sledeci san. Onaj prvi, e30 318i sam "odsanjao".

Tako da nam se misljenja poklapaju.

Nazalost, lovostaj (citaj CASH-FLOW od 10-12 soma kes eura) mi ovih dana nije jaca strana, zato je i cela ova prica o YU-NTU, jer je to 85 eura mesecno.

Kao sto je rekao HERMES: Emocije vs. razum

Link to post
Share on other sites
Brate, vecina ljudi na forumu vozi Bmw zato sto ga volimo i zato sto su ljubitelji, mnogim ljudima nije bitno da li je Bmw, merc, reno i dr. vec samo da radi i da mogu da idu na posao, pijacu itd...

Zato je za takve ljude dobra ova akcija da mogu da dodju do neceg novog i koliko toliko bezbednog a da se ratosiljaju krsa medju kojima moze biti i neki Bmw. A za to se mnogima ovde dize kosa na glavi u fazonu kako moze Bmw za neki Fiat bez obzira sto taj Bmw moze biti lesina na kubni!

Jel to znaci da ja nisam ljubitelj BMW-a, iako ga vozim kao jedini auto poslednjih 12 godina?????

Link to post
Share on other sites

danas sam bio do Vojvodjanske i cisto onako popricao sa sluzbenicom bas oko z-10 i zena mi kaze sto nema veze sa automobilima --kradja nevidjene vrste.odvezes auto na reciklazu oni ti izdaju potvrdu odes u banku da trazis kredit kad oni nisi podoban i tako si ostao bez svog auta pa se sad vozi na potvrdi--...

Link to post
Share on other sites
Ne vidim kakve vezi ima tvoje pitanje s mojim postom ali vidim da imas svadjalacki ton pa ne nameravam da sirim diskusiju :)

Sorry, pogresno si me razumeo, zaista nemam nameru da se svadjam. Samo mi nije bilo jasno to za "prevoz".

A sto se tice ljubitelja, ja sam u BMW seo kada si ti posao u prvi razred.... :)

Link to post
Share on other sites

Opusteno :)

Evo ti primer komse iz kraja. Vozi 316i kocku 4v. Auto je zreo za farbanje, probio je na par mesta, enterijer je u losem stanju, motor se vec zamorio, a stvari tipa guma, kocnica i ostalih potrosnih stvari samo staju u red za zamenu. Da bi taj auto bio u stanju za pozeleti kao od Nidze crvenog treba dosta para. On ne razmislja kao mi ovde i njemu je ulaganje u tu kocku ulaganje u samo jos jedan star auto. Za njega bi ova akcija bila idealna prilika da dodje do finog autica u kome moze da vozi klinca u skolu i da se odsofira do posla.

Neki ce reci kako moze Bmw za Fiat ali nemaju svi ista merila vrednosti i to treba respektovati :)

Nadam se da sam sad objasnio.

P.S. Seo sam ja i ranije u Bmw ali ne za volan :)

Link to post
Share on other sites
Opusteno :)

Evo ti primer komse iz kraja. Vozi 316i kocku 4v. Auto je zreo za farbanje, probio je na par mesta, enterijer je u losem stanju, motor se vec zamorio, a stvari tipa guma, kocnica i ostalih potrosnih stvari samo staju u red za zamenu. Da bi taj auto bio u stanju za pozeleti kao od Nidze crvenog treba dosta para. On ne razmislja kao mi ovde i njemu je ulaganje u tu kocku ulaganje u samo jos jedan star auto. Za njega bi ova akcija bila idealna prilika da dodje do finog autica u kome moze da vozi klinca u skolu i da se odsofira do posla.

Neki ce reci kako moze Bmw za Fiat ali nemaju svi ista merila vrednosti i to treba respektovati :)

Nadam se da sam sad objasnio.

P.S. Seo sam ja i ranije u Bmw ali ne za volan :)

K'o da si opisao moj auto, a ne komsijin. Situacija ista....

P.S.

Nadam se da se ne ljutis za ono - prvi razred

Link to post
Share on other sites
.... i tako si ostao bez svog auta pa se sad vozi na potvrdi--...

hahaha jao pa zar je moguce da ima ludaka koji bace svoj stari auto i pre nego shto se uopshte raspitaju o uslovima kupiovine novog hahahahaha

Link to post
Share on other sites

Cuo sam i da traze da auto bude u voznom stanju i stariji od deset godina da bi mogli da ti uvaze zamenu. "Vozno stanje" je sirok pojam. Ko ima bembaru u voznom stanju, sigurno mu se vise isplati da prvo proda auto, pa da uzme Punta na kredit :)

Link to post
Share on other sites

Da ponovim...Pod pojmom da je auto u voznom stanju,podrazumeva se da je sa svim delovima i da se nekako kotrlja,da nije mladji od 9 god.,i da je registrovan(u slucaju da je autu skoro istekla registracija nije potrebno ponovo ga registrovati kako bi zavrsio u mlinu),izvade se probne tablice i cao!!!Da bi bio kreditno sposoban,potrebno je da si prijavljen radnik i da ti je prosek plate od 300-320e!!!Na reciklazi se slika auto,broj motora,sasije,tablice...auto se odjavi ti dobijes potvrdu reciklaznog centra i dobijas popust od 1000 jevreja!!!Podrzavam akciju,novo je novo....Danas u novinama citam najvise je interesenata sa"Yugicima","Vartburzima","Ficama","Moskvicima","Skodama","Golfovima"!!!Punto,ce se sklapati na novoj liniji"robotizovana" 'talijanska oprema!!!Pazite,fuseraja ne sme biti,strendzer je strendzer...primer "USS-A" nema zezancije,proizvod mora biti kvalitetan inace kupce gubis samo tako!

Link to post
Share on other sites