Recommended Posts

Juce nisam citav dan palio auto i danas popodne krenuo do grada i da upalim auto kad trtttt, samo vergla, ne moze da sastavi boga nema... to mi se vec jednom nedavno desilo tako kad ga nisam palio nekoliko dana... i ja reko da provjerim svjecice, i kad sam dosao do trece po redu sva je masna bila i gledam u rupu ima ulja, ove ostale su ok... e sad neko mi kaze da je dihtung dekla a neko da su gumice ventila... moze li mi neko pomoci? jel imao ko slican problem?

ps. jedva ga upalih na kraju, kupio novu svjecicu, stavio je i opet dugo dugo verglao i jedva sastavi na kraju... i onda jedno 5 min nije radio na svih 6 cilindara nego je trokirao i poslije se sve normalizovalo :)

Link to post
Share on other sites

Dihtung dekle je 100% ja sam imao taj problem,jer dihtung ide oko cele dekle i oko svake rupe gde idu svecice pa ti je tu malo flisovalo i nalilo ulje do svece,a sto ti trokira to ne znam.

Link to post
Share on other sites

Stari, nisam vidio post.

Da, u pitanju je dihtung dekle, rekao sam ti prosle godine da ga mijenjas.

Kupi ga u Bulatovic Auto Shop, ja mislim da kosta oko 30-40 eura, Victor Reintz, dodje ti u kompletu.

Onda, kad budes skinuo deklu i bobine, cijev za svjecice ocisti dobro nekom krpom da ti ne pari ulje i bobine ocisti sa contact sprejom. Prilikom skidanja dekle i onih okruglih cepica oko svjecica, budi oprezan jer te plastike su lako lomljive i mogu da ti se zaglave oko ventila.

I problem rijesen.

Link to post
Share on other sites

pa ja isto menjao svecice i pune ulja ,crne masne fuj....meni kazu kao otisle ti karike,klip,itd.....a ja kazem da su to gluposti kad m je motor nov...eto sad znam u cemu je problem ...jos jednom hvala...:):):buba::)

Link to post
Share on other sites
Sve zavisi koji dio svecke je pod uljem. Gornji ili donji?

pa j....m li ga onaj deo svećice koji ulazi u motor sto mia navoj....

Link to post
Share on other sites

ne brate nisam ludak toliki... ne znam, meni je i dalje nelogicno da je dihtung... kakve to npr veze ima sa tim ako jedan dan ne upalim auto da ga poslije dva dana ne mogu upalit?

Link to post
Share on other sites

Ovako, ja sam te krivo shvatio.

Ovo je svecka:

NGK-6458_540.jpg

Vidis, sastoji se od dva dijela, bjeli i metalni dio.

Kad je VCG (Valve Cover Gasket, ne Vojska Crne Gore) ili dihtung dekle los, moze doci do curenja ulja u ovaj bijeli dio. Puni se onaj cijev gdje ide svecica, tada moze da crkne i bobina. Auto trokira i tako dalje.

Ako je, metalni dio, celo metalnog dijela zamasceno, onda nesto nije u redu sa autom:

1. bobina

2. svecica

3. karike

4. instalacija, zice koje idu na bobinu

Daj boze da je svecica u pitanju.

Kako ti radi sad?

Ako nije OK, ako ti trokira zbog trece svecice, promijeni bobinu, stavi bobinu cetvrte na treci cilindar a bobinu treceg na cetvrti, da vidis oce li problem da prelazi na cetvrti cilindar. Ako prelazi onda znaj da je bobina u pitanju, ako ostaje tu gdje je bio onda instalacija ili karike.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao ovaj problem, prekjuce. Stavio sam kaiseve, podmazivao sve klizace i posle upalim auto, vrtim ga malo i pocne da trese, ajde reko u q. Stavim mu OBD, pise P0303, trokira prvi cilindar, a prije toga je bio ful OK. Skinem trecu bobinu, skinem svecku...vidim crna. Stavim drugu i sve OK.

Moze i svecica da crkne, visok napon ili sto ja znam.

Gle ovo, tebi radi 5 min lose pa je sve OK? Moze biti da imas ulja prostor za sagorijevanje, mozda imas lose gumice na ventile treceg cilindra, mada tebi ne dimi. Ne znam, da radimo jedan check kad dodjes u PG.

Link to post
Share on other sites

dimi malo al nista strasno.... bijeli dim... sad ga vozim svaki dan tako da nemam problema, ne znam sta bi se desavalo da ga opet na palim jedan dan...

Link to post
Share on other sites