Recommended Posts

Jutros kad sam isao na posao grejanje na jedinoj ispravnoj brzini 4, super greje. Kad odjednom pocne da izduvava paru, u roku od par sekundi su se svi prozori zamaglili, stanem pored puta prebacim na hladjenje i prozori se odmagle, vise neubacuje paru samo kad je na grejanju. Ima li neko neku ideju? Hladnjak za grejanje, creva, mogu li sta sam da probam? gde se tacno nalazi hladnjek grejanja i kako se dolazi do njega?

inace u pitanju je stari model kockice.

Link to post
Share on other sites

verovatno je procureo mali hladnjak,nalazi se ispod table iza centralne konzole,pokusaj da sipas ono sretstvo za zaptivanje hladnjaka,mada ako dosta curi nece ti pomoci...u svakom slucaju ako ti je on procureo bice ti mokar tepih unutra i pazi da ne ostanes bez vode.dok to ne resis ako vozis auto najbolje bi bilo da premostis creva od malog hladnjaka da bi mogao voziti auto

Link to post
Share on other sites

ipak pokusaj pre skidanja sa onim prahom za dihtovanje,mozda resis problem o n je jako jeftin,samo mora auto da bude zagrejan na radnu temperaturu i da mu bude pusteno grejanje,i kada sipas vozas 10 15 minuta

Link to post
Share on other sites

Jedini savet koji mogu da ti dam je da nikako ne sipas one tecnosti za zaptivanje hladnjaka ... i jos jedan skokni do prvog servisa da ti prevezu creva da ti ne bi curela tecnost dok ne resis problem zamene da mozes da se vozis normalno doduse bez grejanja ali idu topliji dani... Srecno...

Link to post
Share on other sites

jbg 100 ljudi 100 razlicitih iskustava,ja sam sipao kod mene i na par prethodnih automobila i nisam imao problema....

u svakom slucaju premosti grejac dok ga ne sredis

Link to post
Share on other sites

Skidao sam bar 5 puta.

Nije lako, ali jednostavno se skida, samo plastika oko menjaca prvo i sa vozaceve strane (izvlaci se ceo hladnjak kao fijoka- na levu stranu), stoji pravo ispred pepeljare.

Nekoliko nezgodnih srafova (iznerviraces se mnogo) i naravno, prvo otkacis creva ili jos bolje premostis -spojis.

Link to post
Share on other sites

Znaci izvlacim ga na stranu prema papucicama, a mogu li da pristupim tim crevima iz haube, gde se ona nalaze, pretpostavljam da su do najbliza kabini ali kako da znam koja su? Pretrazih sve zivo da vidim ima li kakav DIY za skidanje ali nisam nasao, ako neko ima bio bih mu mnogo zahvalan.

Link to post
Share on other sites

JA sam imao isti problem....Sipao sam WURTH sredstvo i sve je reseno,auto se sasvim normalno ponasa,tecnost u posudi nije mutna i nema problema sa temperaturom!!!Moji ti je savet da probas prvo to!!Mislim da kada ti je grejanje iskljuceno tecnost u opste i ne ide kroz radijator za grejanje tako da ovo prespajanje nije potrebno,ali u to nisam siguran!!!! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
ipak pokusaj pre skidanja sa onim prahom za dihtovanje,mozda resis problem o n je jako jeftin,samo mora auto da bude zagrejan na radnu temperaturu i da mu bude pusteno grejanje,i kada sipas vozas 10 15 minuta

Potpis.

Link to post
Share on other sites

Radili smo Dragance i ja na mom autu prosle godine, ako ti je premosten mali hladnjak moj ti je savet da sacekas toplije dane jer moras da podizes tablu a to nije mala zajebancija, a kad resis da menjas, javi, pomocicemo.

Link to post
Share on other sites
Skidao sam bar 5 puta.

Nije lako, ali jednostavno se skida, samo plastika oko menjaca prvo i sa vozaceve strane (izvlaci se ceo hladnjak kao fijoka- na levu stranu), stoji pravo ispred pepeljare.

Nekoliko nezgodnih srafova (iznerviraces se mnogo) i naravno, prvo otkacis creva ili jos bolje premostis -spojis.

Kako si uspeo da ga izvuces od vratila-osovine volana?

Link to post
Share on other sites

Ne doseze dotle hladnjak; govorim o starijem tipu, za koji je covek i pitao,

hladnjak je kraci i deblji i malo se teze nalazi.

-FAK

Link to post
Share on other sites

Mali savet ako se jos nekome ovo desi, nestavljajte obicno crevo jer ce se saviti i smanjiti protok vode, meni je zato ledio isparivac, mora da bude fabricki profilisano crevo da bi protok vode bio normalan...

Posto sam od sutra na odmoru pokusacu da ga skinem jedan dan od nedelje, koliko sam video kad pomerim onu plastiku pored nogu mogu da vidim hladnjak...koliki je problem skinuti ga onda, eone je pomenuo neke nezgodne srafove...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da prenesem moje utiske o skidanju malog hladnjaka za grejanje...

plastika oko menjeca se skida odsrafljivanjem matice 10mm koji je ispod zadnje pepeljare, drugi deo plastike od menjaca pa do nogu se skida sa dva plasticna srafa na samom kraju i jednim srafom isto 10mm iznad pepeljare s desne strabe, pre toga treba naravno izvaditi prednju pepeljaru i raskaciti struju. i onda samo izvuci kompletnu plastiku.

E onda nastupa sex...prvo treba skinuti dva creva koja se kace na hladnjak kljucem osam (to sam uspeo tek kad sam presekao kljuc na pola jer nisam mogao da pridjem drugacije a i onda je bas nezgodno), posle toga treba odvrnuti cetiri + srafa, u mom slucaju bas zapekla,i osloboditi hladnjak...e sad po eoneovom savetu i jos par nadjenih na netu hladnjak bi trebalo samo da se izvuce ali...NEMA SANSE! Mogu da ga izvucem ali udara u onaj zakrivljeni lim iznad papucica i nemoze da izadje dalje od toga, u prevodu nemoze da se izvadi na taj nacin a nisam imao hrabrosti da skidam kompletnu tablu.

Sad ako ja nisam nesto uradio kako treba svaki savet je dobrodosao...

Link to post
Share on other sites

I ja sam sam menjao hladnjak, lakse se otkace creva iz motornog prostora pa ove krajeve koji su na hladnjaku skines posle. Skidanje table nije bauk ali nemoj to da radis bez nekoga ko je to vec radio posto ima par domisljatih fora za skrivanje srafova. Kada otkacis tablu ostaje ti da iz motornog prostora oslobodis kutiju grejanja (u kojoj se hladnjak i nalazi) Na vrhu pozarnog lima imas jednu pravougaonu limenu plocu, nju oslobodis odvrtanjem srafova koji je drze, ispod nje je ventilator, videces 4 navrtke, cini mi se 10, mozes ih odvrnuti jedino cevastim kljucem ili gedorom. Kad odvrnes te srafove kutija grejanja je slobodna i mozes da je pomeris i izvadis hladnjak. Tablu ne vadi skroz napolje vec je samo malo podigni. Ako treba pomoc tu smo.

Link to post
Share on other sites