Recommended Posts

Interesuje me da li moze da se u e21 320 6 cil.ubudzi neki m50 ili m52.

Kolike su peripetije i koliko bi trebalo novaca za to.

Sta bi pored motora moralo jos da se promeni?

Pozdrav.

P.S. Koja je razlika u praksi izmedju m50 i m52

Link to post
Share on other sites

Nema sta ne moze ali ti to nikako nece izci jeftino!!!Komplet instalacija sa kompom i opet sex dok sve izvezes u tablu,menjac i jos gomila prepravki oko drzaca i nosaca!!!To ce KLINIK bolje znati!!!

A za M50 i M52,razlika je u vanosu...M50 nema vanos!!!! :)

Link to post
Share on other sites

Sve moze pitanje kakvog ti je stanja auto i zelis li to finansijski da ispratis,moj glas za nepoderivi m50 :)

Link to post
Share on other sites

Ma znam za vanos.Hocu reci citao sam o njemu. :) Kakva je razlika u voznji?

Znaci m20 i m50 nisu istih dimenzija.Naleteo sam na dobar e21.

Razmisljam o nekom projektu.e21 mi je upecatljiviji od e30.e30 se jos uvek dosta vozi.Ima ih dosta.

Interesuje me i da li moze instrument tabla od e30 da se bucne.

I jos nesto-novci su bitni.Koliko? :)

Link to post
Share on other sites

Skoro smo nabavili e21 u skoro idealnom stanju onaj jadni 1,8 leti napolje a unutra jos vecamo sta da spustimo :)

Link to post
Share on other sites

Ajde kazi sta sve moze.Kad ne moze tabla od kocke,verovatno ni kocnice pogotovo sto 318 ima dobose pozadi.Da li moze to da se poboljsa sa vecim diskovima i kljestima napred i diskovima pozadi.

Interesuje me jos i ta tabla posto je kod e21 ruzna,dobra sedista,farbanje,felne,spustanje i motor.Nista vise.Nikakva me kicerica ne interesuje.I naravno dooobra zvucna izolacija. :)

Link to post
Share on other sites

Vec je obecan a i ne znam kakav je atuo je uvezen 1990 i stajao u garazi sve vreme nije ni paljen,jer vlasnici zive u svajcarskoj

Link to post
Share on other sites