Recommended Posts

Radi se o kockici 316 sa m10 motorom,zanima me da li je sve uredu...prilikom jutarnjeg paljenja lampica za ulje mi svetli recimo 3,4 sekunde pa se ugasi,kad se ugreje i otvorim cep na poklopcu pritisak je odlican!!!Razmisljam o uljnoj pumpi,ali mislim da nema razloga za uzbunu?!Vasa misljenja...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Preretko je to ulje za ovaj motor....a tek ide leto.

Ako hocu da budem optimista, ja tipujem na los filter, ali mi je izvesnije da u nekoj blizoj (ili malo daljoj) buducnostu tom motoru sleduje otvaranje....

Link to post
Share on other sites

Motor je ekstra,prede i suv je kao barut...ali sam to preimetio od kada je sipan Motul i zamenjen filter,pre 2000 km!!!Pre toga je bio Castrol Magnetec 10-40,ali po preporuci predjoh na Motul!5-30...mislim da bi mi trosio tu gradaciju,zasto preporucujes to i koje ulje?!Napominjem da mi se to desava od poslednje zamene ulja....

Link to post
Share on other sites

A kad palis zagrejan motor? Koliko sam razumeo lampica ostaje duze da svetli samo prilikom jutarnjeg paljenja. tj kada je ulje gusto zbog temperature nize. Kako je gada se zagreje auto?

Link to post
Share on other sites

Jedino sto sam primetio je da je filter nosio drugu oznaku u odnosu na predhodni servis i dao sam oko 600 din za njega,a Motul je kao original i dao sam skoro 650 din. za litar!!!Ono sto sam odokativno video,mozda je opticka varka je da je taj Motul u odnosu na Castrol (oba 10-40) nekako kao gusci,bem li ga!!!Da,lampica svetli malo duze samo prilikom prvog paljenja,kada se motor ugreje,gasi se za sekundu!Dovodite me u razmisljanje da ga menjam,nemam pojma?!Ne bih menjao gradaciju,tek dolazi leto...mozda ce mi trebati i nesto gusce!?S'obzirom da servis radim na 6000,na Castrolu mi je trosio oko 100-150 ml na 1000 km!!!

Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo na pasatu, nije na BMW-u isti problem, odnosno i nije nikakav problem bio. Samo tamo sam sipao 15-40 i kada je jako hladno, mraz...lampica svetli duze. Stegne se ulje a i onako je 15-40 pa dok ne napravi pritasak i to ona svetli. Kada je zagrejan i razredi ulje gasi je odmah. Ne verujem da je neki problem to, bar mislim da nije nesto sto moze ostaviti posledice. Ali opet konsultuj se na vreme. Iskreno ja nemam poverenje niti u jedno ulje.

Link to post
Share on other sites

Evo danas sam bio po Bg-u i kada se motor ugreje i ulje razredi ugasim i odmah upalim auto lampica se gasi iste sekunde...dakle to se javlja samo prilikom prvog paljenja!!!Ipak je kastrol fuserej kod nas pa je 10-40 nekako redji a Motul je kao original i manje mi trosi njega,ne znam da li nesto da diram ili jos da teram pa da na sledecem servisu uzmem nesto drugo?!

Link to post
Share on other sites

Nemoj da dizes paniku oko 3-4 sec. Ako je tako samo kada je hladan i toliko kratko onda to i nije bas neki problem. Vidi koliko ti ulja trosi ako si zadovoljan samo teraj i uzivaj.

Link to post
Share on other sites

Prosto,kao nov je je kupljen,menja se prilikom svake zamene ulja!Je li moguce zameniti samo filter bez zamene ulja?

Link to post
Share on other sites