Bord za E36


Recommended Posts

Pa treba naci takav displej... tesko da ce ti neko prodati samo displej za njega, bolje kupi drugi board

Ja sam probao da prikacim ovaj svoj dvoredni na dzek u kolima i ne daje znake zivota. Jel mora da bude i beli dzek prikacen ili je bord neispravan?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Promenio sam jezik ali mislim da bese kad drzim 100 i 1 pa Typ:01 ali mi i dalje resetuje sat i datum kad upalim auto.

Jesi rijesio ovaj problem,posto imam isti samo se meni desava kad upalim svjetla xenone,istina ne svaki put?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posto planiram da ubacim dvoredni bord, pa sam malo trazio na stranim forumima, sta, kako?

Samo da dopunim ovaj dijagram...

diagram.jpg

Link to post
Share on other sites

Jos jedan info, za ovu zajebanciju...

Ako nemate odgovarajucu rucicu zmigavca tj. onu koja je usto i dzoistik za bord, mozete sa konektora X1071 tj. preciznije Pin-a 4, uzeti vezu i povezati na neko dugme (ono koje se vraca tj. drzi kontakt samo dok se pritiska) to dugme trebate samo da uzemljite i to je to.

Imate posebno dugme za fungcije OBC-a ili ti bord-a i ne treba da menjate rucicu zmigavca.

P.S. Naravno to dugme mozete sprovesti gde vam volja :preved:

Link to post
Share on other sites

Ja na touring-u imam mogucnost da rukujem bordom preko rakete za pokazivace pravca, a na cuope-u, posto nije fabricki ford, morao sam na njemu da menjam funkcije. Tako da je Sickov savet dobro dosao.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Da li neko ima problema sa netacnoscu pokazivanja potrosnje goriva na bordu, nahnadno sam dodao dvoredni bord (E36 318 97g) tako da mi je na Testu 20 stojalo 1000 i tada mi je pokazivao potrosnju oko 23l/100km, pa sam tu vrednost spustio na 750 (najmanja vrednost) i automatski sam spustio potrosnju ali je i dalje netacna sada pokazuje 15-16l/100km kada prebacim na Test 2 za trenutnu potrosnju np na instrument tabli analogno kada je na 10l potrosnje na bordu mi pokazuje 12.8l. Pa bih molio ako je neko vec imao isti problem i otkloni da mi kaze kako funkcionise Test 20 (posto mi bas nje sve jasno sta i kako) da dovedem potrosnju da realno pokazuje.

Link to post
Share on other sites

I kod mene na bordu pokazuje 2 l vise nego na tabli trenutnu, a sve je fabricko. Tacna mi je potrosnja po bordu.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

mislim, original, jelte. isto je blaupunkt kao i onaj u bmwu samo nema sve funkcije. recimo, komande na volanu, ocitavanje brzine, automatski volume i slicne gluposti.

Link to post
Share on other sites

Postavio sam dvoredni bord an 4-5 e36, samo sledite shemu koja nije komplikovana i nece biti problema.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jedva nadje ovu temu,kod mene se ne pojavljuje u rezultatima pretrage

elem

ugradio sam bord ali ne radi

tj ocitava temperaturu i radi vreme,ali ne ocitava brzinu,potrosnju?

gde sam pogresio?

na belom dzeku u tabli zica koja ide na pin 21 trebalo bi da ide na prazan pin medjutim kod mene je tu vec bila zica pa sam je samo spojio.ove druge dve sam spojio na zice po boji kako pise u uputstvu posto ne pise koji su pinovi,jedino nisam povezao onu zicu koja ide iza kasete jer nemam taj modul ali koliko sam razumeo ona se koristi samo za check opciju. ima li neko resenje?

i kako se menja jezik?

kada dam kontakt pise mi chini mi se reglerar heure ili tako nesto.el to normalno?

i tek kada stisnem temperaturu ispise mi temp i onda se pojavi sat kako treba

Link to post
Share on other sites

probao sam sada testove

otkljuccao sam bord

upalio auto

test 1 sve ok sve sija

test 2 ,3, prikazuje 0

test 4 12,8l

test 5 107km

test 8 0

test 9 14v

e sad dali se iz toga vidi nesto ili ne?

a kada izadjem iz test moda ima samo da pokazuje range 107km

temperaturu i vreme

ne pokazuje brzinu,ne pokazuje prosecnu potrosnju , ne pokazuje distance ili kako vec bese,da li treba nesto da se podesi ili nesto nije ok?

hvala

Link to post
Share on other sites