Bord za E36


Recommended Posts

Drugari kupio sam senzor temperature pre nekog vremena i danas kad sam otisao kod majistora da mi namontira jednoredni bord sve je lepo covek povezao i sve radi,osim temperature,tj. ocitava -37c. Kasnije smo taj senzor temperature ispitali putem unimera,ali ne pokazuje nikakav otpor...da li je moguce da je senzor crko,posto mi 2 elektricara kazu da jeste...?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzet i razbit i bord i senzor i sve!!! Grrrrrrrrrr :)

Vec se 2 nedelje zezam sa bordom. Sve sam povezao i sve radi osim jedne stvari....pokazuje mi -37c. Imam i senzor temperature i on po ovoj semi treba da se kaci na pin 12. Kod mene na pinu 12 nema struje. Da li to tako treba?

Link to post
Share on other sites

pa i ne treba da ima struje,jer je to povratni vod tj info sa davaca ka bordu

edit

nego mi sada nije jasna sema....senzor na sebi ima dva kabla,jedan ide na bord a drugi mislim da ide na masu,ali ne znam zasto to nije prikazano na semi

Link to post
Share on other sites

Treba da ima neki napon na kontaktu za davac temeperature. Nije prikazana na semi masa od davaca jer je to verovatno blok sema borda a ne elektricna.

Taj napon na izvodu za davac mozda neces videti probnom lampom vec instrumentom treba gledati.

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imao sam jednoredni bord sa 11 dugmica i mrtvim pikselima. Drugar mi je poklonio dvoredni ispravan koji mu je ostao

od starog e36 ali bez belog dzeka. Sad mi fali beli dzek da bih mogao to da povezem, ako neko ima mnogo bi znacilo.

Pozdrav

Sale, bg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...