Bord za E36


Recommended Posts

E ovako, kada sam kupio auto nisam imao nikakav bord, vec se tu nalazio anlogni sat sa pretincem za sitne stvari

5.JPG

U zelji da imam bord kupio sam jednoredni bord na otpadu i povezao samo da sija kada se ukljuci pozicija

IMG_1647.JPG

Kasnije sam isti zamenio sa boljim bordom i u medjuvremenu sam se raspitivao kod mase elektricara da li isti moze da se stavi u funkciju. Pojedinci su mi govorili, ako ima vec izvedenu instalaciju da moze, a ako ne nista od toga.

P1230015.JPG

Medjutim nas drugar Bata, je nasao na netu shemu i sinoc smo povezali stari jednoredni bord. Deo potrebne struje je dovodio da MP3 plejera, a deo sa klime. Jutros sam otisao i kupio dvoredni i sa jos dve zice ( koje su bile izvedene) iz dzeka novog borda povezao da radi. Shema je extra uradjena.

22032009258.jpg

22032009260.jpg

Ko se odluci na ovako nesto, mora voditi racuna, da se ne vodi bojama zica koje su oznacene na semi, vec rasporedom pinova, ostalo mi je jos da izvucem 3 zice iz instrument table, da bi mi radila digiitalna brzina i kolicina goriva u rezervoaru, kao i jos par korisnih funkcija.

Takodje sam uzeo i senzor za spoljnu temperaturu koji treba da povezem ispod podkrila u kuciste da ne bi bilo -37 stepeni

22032009266.jpg

Evo je shema dijagrama, jos jednom napominjem morate se voditi brojem pinova, a ne bojom zica kojih u jednorednom bordu ima 18, a na dvorednom bordu 18 u jednom i 18 u drugom dzeku . Ko zeli neka proba...

diagram.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aaaaaaaaaaaaaaa ocu i ja ovoooooooo :) :D B) :preved: al mi nekako djeluje komplikovana ova shema... :(

ps. leone sta se u medjuvremenu (na drugoj slici) desilo sa ekranom tvog mob. telefona? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

moze, medjutim bord sa 13 dugmica za e30 je redak kod nas, tesko ga je naci. imam kompletnu shemu u pdf-u kako se montira. moze na bilo koji e30.

na ebayu ih ima koliko hoces, ali su preskupi i uglavnom su svi iz amerike, znaci veliki troskovi transporta do nas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
E meni treba taj dvoredni, ako neko ima ek javi.. I da te pitam, kod mene isto pise da je temperatura -37C ??? sta se to desava?

Ili ti je vrisnuo senzor spoljne temperature ili ga nemas ( nije povezan za bord).

Link to post
Share on other sites

Izvuci zice iz sheme sa borda ( vidi koji su pinovi za temperaturu, vec smo Bata i ja to radili i funkcionise), i zicu provuci do podkrila gde ces pricvrstiti senzor. Problem resen.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sat i datum ti je verovatno do nekog kontakta jel kad skines bord isto se gubi...

Jezik sam znao da promenim, ali trebam da nadjem kako, sad ne mogu zurim u vojsku :-)...

Do nedelje ti nalazim ako ne i ranije....

Link to post
Share on other sites

Niko ne zna?

Sve moze da se podesi. Jezik biras na testu broj 10, a kada upisises vreme i datum umemorisi ih na RESET.

Link to post
Share on other sites

pitanje je odakle napajas bord,moguce kada zaverglas da u tom vodu zbog loseg kontakta ili slicno ima veliki pad napona pa se resetuje.probaj da skines bord,pa ispitaj na kom vodu ima stalni + pa mu do njega dovuci nov vod direktno sa akumulatora za probu pa vidi dali se ponasa isto,isto probaj i sa -

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja imam ovaj u kocki, ali je displej crkao , skroz!

interiorlo.jpg

Da li se nakvasio ili nesto slicno,...

Ima li mu spasa, moze li to neki elektronicar da sredi?

ili zameni kompletan displej?

Link to post
Share on other sites