kn filteri i protocni lonci


Recommended Posts

ako sam te dobro razumeo , stavio si pletenu izduvnu granu????

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
ja sam nasao na sajtu kn-a da imaju za bmw e 30 324d filter koji je kao originalan(nije pecurkica)on je po meni ok.

Upravo ja to i imam na svom E36, fazon je sto ga samo ocistis i naspricas uljem, ne moras da kupujes novi.. :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Evo sad ovako za sve, K&N filter i protocni lonac ne donose nikakvu snagu motoru, cak sta vise ako imate ugradjen plin na autu imacete stetne posledice jer vam nece raditi najbolje motor u slucaju KN! Ove dve stvari mogu vam samo dovesti do toga da auto malo prodise!

ja kad sam imo e 34 2.0 motor 24v 150ks sa plinom stavio sam KN i odma mi otiso protokomer ZATO KO IMA PLIN NEBI MU PREPORUCIO

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

nije do plina...nego zbog uljenja sport filtera....to sam vidio na mnogim bmw forumima da ne preporucuju ni slucajno te filtere jer to ulje usis uvlaci i zaprlja sensor kasnije imas problema i ne ocitava ti dobro protok tako da vis esjebes nego sto dobijes. imaju ti isti filteri koji idu u box ali nije ih potrebno uljiti. mada ja sam kupio jedan takav i kolko sam ja mogo da ustanovim kad duvam u njega da kroz standardnio papirni vazduh prolazi jos lakse nego kroz taj sto ga netreba uljiti jer je kao gusci :rolleyes:

mislim da je najlakse kupit gljivu koja je jako jeftina i napravis od lima pregradu da ne vuce vazduh od motora koji je vreo. il kupis taj komad lima vec napravljen za astronomskih 200eur hahahha mislim da s emoze vrlo jednostavno napravit i nagornji rub stavis keder s otpada od nekih vrata da dihtuje na haubu i eto ga da nemoze bolje. hladan vazduh, sportski filter, dobar zvuk i bez ulja

Link to post
Share on other sites

gljiva + lim je ok rjesenje ali ako se kupi apex fleksibilno crijevo i odvede sa mafa dole pod branik i onda na apex se stavi gljiva,onda je to najbolje rjesenje.

treba obratiti paznju da je gljiva namjenjena za stacionirani vazduh.,ne za vazduh koje je u naletu na nju.....

Link to post
Share on other sites

ja sam mislio dole da je odvedem a onda sam vidio sta se desilo s jednim 750 V8 kad je povukao malo vode u usis....sve je polomio nisam ni znao da malo vod emoze da unisti motor...tako da kontamipak je sigurnije da ga gore ostavim i malo zastitim limom....inace obozavam proletit kroz sto vecu baru s punim gasom ehheheh narocito kad su poplave...naviko s X5 da to radim al sad s ovim filterom neznam dal cu vise hehehe

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav drustvo. Je l moze neko da me uputi malo oko usisa/izduva za e34 2.5 24V non wanos? Ovako, zanima me sta znaci uklanjanje silencera?? To je u prevodu prigusivac...

I ako stavim pletenu granu, uklonim katalizator da li ce auto biti prebucan? Ako moze neko da mi predlozi ili postavi slike nekakvog projekta i objasni sta je poluprotocni a sta protocni lonac??? Jednostavno dosta vremena provodim u autu a ne bih volio da je bas bucan a opet kad ga stisnem da grmi... A sretao sam takve, ali u prolazu...

Pa ako ima ko volje da pise bio bih zahvalan...

Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da imas katalizator? Stavi neke poluprotocne lonce, to ti je neki najbolji odnos, da u normalnom rezimu voznje ne bude preglasan, a da ima dovoljno "ventilacije" kad zatreba ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Čitao sam na clio197.net da je uglavnom sa KN filterom pad snage od nekih 2% bio u praksi u odnosu na stock filtere. Jedino što se dobije zvuk. A može doći i do zaprljavanja senzora ako se natopi previše uljem. Mislim da je najbolje naraniti svinje...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 years later...

Dobar video za poredjenje raznih stock i performance vazdusnih filtera. K&N filter, odgovarajuci model postavljen u fabricko kuciste dodaje nesto snage i poboljsava zvuk narocito kod turbo motora. Posto nisam u dokumentaciji nasao da je prethodni vlasnik mog auta mijenjao vazdusni filter, sto se mene tice bez obzira na stanje filtera - nije, tako da idemo sa K&N fiterom. Naruceno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stavih juce taj K&N filter. Razlike u odnosu sa starim? Pazljivo uvo ce cuti maaalu razliku u zvuku turbine kad se daje gas. Razliku u performansama i nisam bas opazio, ali nisam ni ocekivao. Navodno nekih +5 KS ali to se lako izgubi medju ostalih 306. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Boban_m said:

Stavih juce taj K&N filter. Razlike u odnosu sa starim? Pazljivo uvo ce cuti maaalu razliku u zvuku turbine kad se daje gas. Razliku u performansama i nisam bas opazio, ali nisam ni ocekivao. Navodno nekih +5 KS ali to se lako izgubi medju ostalih 306. 

Na osnovu cega mozes dobiti 5ks? Kompjuter i dalje ravnomerno kao i ranije pravi smesu vazduha i goriva, nema veze za prenosom na tockove, turbo potpune iste gasove istom snagom vraca u interkuler pa u klipove... Ne znam, evo neko pametan nek kaze bolje, zaista pitam, nisam zlurad :D :) 

Link to post
Share on other sites

Pitanje je na mjestu. Jedino ispravno bi bilo staviti na dyno pa izmjeriti. Upravo to je uradio lik sa klipa iznad koji sam postavio. On je mjerio na cini mi se Subaru i dobio je nekih 2.25-2.5 % povecanje KS (sto bi na mom autu bilo proporcionalno i vise od 5 KS) i nesto malo veci procenat povecanja obrtnog momenta. Na par drugih recenzija sam cuo da je dobitak bio oko 5 KS za auto kao moj, pa sam to i naveo. 

Smjesa (odnos) benzina i vazduha ostaje ista, to je tacno. Ali posto K&N filter ima vecu propusnu moc, dakle dobije nesto vise vazduha za jedan srk turbine😄, kompjuter doda i odgovarajuce vise gorive = veci rad, tj veca snaga. Nije bog zna kakav dobitak ali eto. 

Link to post
Share on other sites