kn filteri i protocni lonci


Recommended Posts

Evo sad ovako za sve, K&N filter i protocni lonac ne donose nikakvu snagu motoru, cak sta vise ako imate ugradjen plin na autu imacete stetne posledice jer vam nece raditi najbolje motor u slucaju KN! Ove dve stvari mogu vam samo dovesti do toga da auto malo prodise!

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da sa K&N filterom kako vecina nasih ljudi postavljaju-dobija se kontra efekat,stavlja se filter u

motorni prostor gde uvlaci vreo vazduh i gubi se snaga, ako se stavi sve kako treba tj da dobija leden vazduh dobijas bolji odziv na gas i to je to.

Link to post
Share on other sites

to sto svi spekulisu da na k&n dobijas neke konje ili oduzimas konje.To su gluposti samo nek se smesti i izoluje sto dalje od motora i onda se primecuje razlika na sam prvi udar gasa :D :lol:

Link to post
Share on other sites

lepo si rekao mile , nista bez hladnog vazduha , bolji zvuk je osiguran ali neka drasticna razlika u konjima ......ne

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja mislim da sa K&N filterom kako vecina nasih ljudi postavljaju-dobija se kontra efekat,stavlja se filter u

motorni prostor gde uvlaci vreo vazduh i gubi se snaga, ako se stavi sve kako treba tj da dobija leden vazduh dobijas bolji odziv na gas i to je to.

Upravo tako !!

Ja sam stavio na drift drlu k&n gljivu i dobijo veliku k...., banana skroz !! Vuče topli zrak , auto se guši počne štucati !! Zato je danas na auto ufrađen kompletan kit ok K&N -a i osjetno se vidi razlika !!

Što se tiče auspuha puno ljudi stavi zadnji top i poskida sve lonce, katalizatore i tako to , navare se cijevi ( kao fol auto ide ko kuga ) a kad ono samo se dera a od konja ništa ! Što se tiče filtera najbolje riješenje je K&N filter u kutiju ili kompletan kit !!

Za auspuh treba dobro razmisliti koji staviti perporučam Supersprint, Sole , ali obratiti dobro pozornost na srednji lonac zbog povrata ispušnih plinova !!

Link to post
Share on other sites

Da li je kod BMW-a prednji lonac protocni ili nije konkretno e36 2.0 i da li je istina da se spali sonda kada se skine katalizator, u planu mi je da stavim protocni zadnji lonac samo ne znam koji profil cevi i ne znam da li da skidam prednji lonac i katalizator pa da stavim protocni umesto prednjeg jer kada sam na kocki to uradio osetila se promen u ubrzanju, a i zvuk je bio super

Link to post
Share on other sites

sonda ti se nalazi nekih 3 cm pre katalizatora , skidaj ga slobodno , ni ja ga nemam ....... srednji ti nije protocni ...... i u njega ti idu dve cevi a izlazi jedna , tako da ces i to morati da resis ...... skidaj sve i stavljaj zadnji protocni .....

Link to post
Share on other sites

Sto se tice fabrickog prednjeg lonca nije protocan, sto se tice spaljivanja sonde po informaciji koju sam dobio nije istina, sonda se nalazi ispred katalizatora tako da ocitava izduvne gasove direktno iz motora nepreciscene katalizatorom i skidanjem samog katalizatora sonda radi kao i sa katalizatorom. U slucaju da postoji sonda posle katalizatora skidanjem katalizatora sonda pocinje da ocitava pogresne podatke i tada dolazi do zaglupljivanja kompletnog programa paljenja i ubrizgavanja i posledice toga znate.

P.S

Dragance

Ide prvo sonda pa prednji lonac pa tek onda katalizator

Link to post
Share on other sites

Ide prvo sonda pa prednji lonac pa tek onda katalizator

Mislim da je sonda na cijevi , pa katalizator , pa mali lonci neki

Link to post
Share on other sites

momci kako sam Vas ja razumeo treba se kloniti spoljasnih filtera, a lonce izbaciti sve osim zadnjeg koji treba da bude protocni jesam li u pravu? Ako jesam vozim 323i kockicu da li da skidam prednji a zadnji da zamenim sa protocnim ili ne?

Link to post
Share on other sites

Sto se tice fabrickog prednjeg lonca nije protocan, sto se tice spaljivanja sonde po informaciji koju sam dobio nije istina, sonda se nalazi ispred katalizatora tako da ocitava izduvne gasove direktno iz motora nepreciscene katalizatorom i skidanjem samog katalizatora sonda radi kao i sa katalizatorom. U slucaju da postoji sonda posle katalizatora skidanjem katalizatora sonda pocinje da ocitava pogresne podatke i tada dolazi do zaglupljivanja kompletnog programa paljenja i ubrizgavanja i posledice toga znate.

P.S

Dragance

Ide prvo sonda pa prednji lonac pa tek onda katalizator

zajebao si se , kad krenes od motora pa nazad , ide bas kako sam ja rekao .....sonda , katalizator pa prednji lonac

Link to post
Share on other sites

sad sam i sa klinikom pricao , i on kaze da prvo ide katalizator pa tek onda srednji lonac , a pricao sam sa jos jednim drugom koji radi u bmw servisu , kaze isto sto i mi

Link to post
Share on other sites

hm.. ja sam na svojoj kockici izvadio cijeli sustav od grane do izdivne cijevi , unutra je sad schnitzer ispusna grana polirana, i dve cijevi 60mm u srednji lonac a i njega po jedna 60cm na obe strane i zavrsavaju sa dvostrukum zavrsetcima.

a bila je na njemu i simotina gljiva koju sam uklonio bas iz razloga sto stuca.

sta mislite koliko je pametan taj ispušni sistem koji sam osmislio

p.s.auto se cuje kao grom kad prodjem po gradu pri vecim obrtajima ljudi se nakostruse kao da su babarogu vidjeli :)

Link to post
Share on other sites