Recommended Posts

Jutros da otkljucam auto kad ono mrtav...

Kad sam uso ispod zadnjeg sedista se cuo relej non stop...

Releji1.JPG

Ovaj pod 1 se cuje non stop sitno znaci ne staje samo cak, cak, cak, cak.....

Ovaj pod 2 se cuje periodicno na 4-5 sekundi...

Znaci kad nisam poludeo...

E sad za sta su ovi releji i da nisu oni krivi za nestanak struje....

Akomulator je Ok sigurno.....

a da auto je PROKLETI E34 M20...

Svaka pomoc dobrodosla....

Link to post
Share on other sites

a da ti se slucajno nije ispraznio akumulator potpuno,pa kada si pokusao da otkljucas auto aktivirao ci releje mislim da su oni od centralne brave,a posto nema dovoljno napona oni samo cakcu.pokusaj da napunis akumulator i prestace za cakicu

Link to post
Share on other sites

Pa moguce jer sinoc nisam nista cuo...

A akomulator se ispraznio potpuno...

Znaci ni da zavergla...

Verovatno negde vuce struju a sad gde, jebada dok se nadje....

Sumnjam na vozacevu bravu jer se sve nesto glavi, pa cas otkljucava cas ne, pa zimus mi ostala podignuta i isto mi ispraznila akomulator zbog onog grejaca u samoj bravi...

Link to post
Share on other sites

Prebacio drugi akomulator.

Kleme varnice, znaci negde vuce struju a releji su prestali da luduju....

E sad nemam pojma gde ide struja, mislim nista vidljivo nije ukljuceno... Izgleda da cu morati kod elektricara.

Ako jos nekom nesto padne na pamet, nek tipka...

Hvala ti Wice.

Link to post
Share on other sites

4 releja su stalno pod naponom, i to je tako jbg. Mada i to zavisi od opreme koju nosi. Tako da stalno mora da vuce po malo struje. Ali 20 dana da stoji tako ne moze da isprazni 'kumulator.

Link to post
Share on other sites

jos da dodam, mislim da su ti jedan od ova dva od grejaca zadnjeg stakla. Nakaci unimer na kleme meri voltazu. Onda skidaj jedan po jedan osugurac i prati napon. kada ti napon skoci na klemam taj uredjaj od kog je bio osigurac ti vuce struju. To ti je jedan od prvih koraka koje mozes sam da preduzmes. Vidi proprati sta ti koliko vuce.

Link to post
Share on other sites

Ako imas cd plejer onda on vuce struju da bi cuvao memoriju za radio stanice i podesenja ekvilajzera i slicno.

Probaj da iskljus plejer pa vidi oce li da varnici na klemama.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pa da to cu i da uradim, ovo za unimer i osigurce...

A plejer vuce struju ali ne toliko, ispitacu sutra pa ljavljam...

Hvala momci.

Link to post
Share on other sites

Radio aparat kada je ugashen, kao i alarm, pod uslovom da su ispravni ne vuku vishe od 30-50mA. Takodje, ako imash CB kada stavish klemu neke CB odrade motorima, kada mogu da povuku vishe struje - u trenutku 1.5A po motoru, ali to veoma trenutno.

Meni se desilo da mi je ostalo upaljeno svetlo u kabini, samo neshto da bih pogledao, koje sam, naravno, zaboravio da ugasim, tako da mi je tu izvukao akumulator. Rasturio sam pola auta da bih na kraju shvatio da je ljudski faktor bio kriv za sve :)

Kada smo vec kod unimera, mozesh izmeriti koliko ti prolazi struje u Amperima, ako vezesh redno unimer sa nekom od klema akumulatora, samo morash paziti da su dobro postavljene pipalice na unimeru i da je dobro podeshen opseg, najbolje na najveci moguci, pa postepeno smanjujesh mozesh videti koliko auto u celosti vuce stuju. Za sve potroshace, kada se ustali, posle povezivanja na akumulator normalno je da troshi do 150mA, ako troshi vishe, mozesh skidati osigurace, pa videti kada padne potroshnja, onda na tom osiguracu uredjaj vuce struju.

Poz.

Link to post
Share on other sites

bane bmw ja sam to upravo napisao par postova iznad.

Specificno je za neke modele E34-ke kao sto rekoh da imaju oko 4 releja koja su stalno pod naponom. POstoji takozvani "emergency unlock". Napaja modul centralne i kada centralna otkaze crkne, izgori...sta ja znam tom funkcijom se moze otkljucati. Tako da jednostavno on vuce stalno odredjenu struju ali to nije nista.

Link to post
Share on other sites

Ne imam ja to na mom E34. Pre dve godine ostao je zarobljen u poplavi, voda je usla unutra napunio se do prozora vodom, ukljucio alarm i blokirao brave. Samo sam tako uspeo da ga otvorim. To je bio jedini nacin izuzev razbijanja stakla. Kljuc u suvozaceva vrata i dve pozicije ulevo. Smer kontra od kazaljki na satu. Nije ovo tema, izvinjavam se za off.

Link to post
Share on other sites

sistem o kojem ja govorim u sluchaju prevrtanja treba da otkljucha vrata, upali svetla u kabini u upali sve migavce da blinkaju

kako bi shatro pomogao putnicima da izadju i drugima da ih nadju

Link to post
Share on other sites
bane bmw ja sam to upravo napisao par postova iznad.

Specificno je za neke modele E34-ke kao sto rekoh da imaju oko 4 releja koja su stalno pod naponom. POstoji takozvani "emergency unlock". Napaja modul centralne i kada centralna otkaze crkne, izgori...sta ja znam tom funkcijom se moze otkljucati. Tako da jednostavno on vuce stalno odredjenu struju ali to nije nista.

Ok, ali sam se samo nadovezao na tvoju ideju, jer ako merish jacinu el. struje [A], sa vecom sigurnoshcu saznash da li ima potroshnje i kolika je, jer je direktno proporcionalna potroshnji. Mada varijanta sa merenjem napona je jednostavnija, ali pad napona je posledica vece potroshnje stuje, odnosno ubacivanje potroshaca u kolo. Shto je akumulator slabiji, to ce pad napona biti veci.

Jedan standardni rele koji se cesto koristi u automobilima kada je u radnom rezimu troshi oko 750mA, shto uopshte nije malo, a i ako dovoljno dugo stoji tako moze da pusti charobni dim, kojim opominje da mu je bilo suvushe vruce. :)

Link to post
Share on other sites

Cackao sam malo pre i ustanovio jedno veliko nista...

Unimer nije reagovao ni na jedan osigurc,relej... E pitanje je da li sam ga lepo podesio (toliko o mom znanju tacnije neznanju)

teram auto kod elektricara pa nek on cacka...

Pozdrav momci i hvala.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pa grejac je negde u ili pored brave vozaca...

Valjda kad se podigne brava ili tako nesto on greje prostor gde ulazi kljuc...

E sad to se meni nesto zajeb.... pa mi grejao kad zakljucam

I mogu da ti kazem kad dugo radi taj grejac bas zagreje samu bravu bude skroz vrela...

Ja sam izvuko te kablove dok ne kupim drugu bravu i sve to..

A kad smo kod tih grejaca u prskalicama kako se oni aktiviraju bas sam skoro skidao tapacir sa haube i bas sam se pitao sta traze kablovi tu.... verovatno su za te grejace

Link to post
Share on other sites

da li pokazivac spoljne temperature ima veze sa tim grejacima u prskalicama, bravi i retrovizorima? Logicno je da se preko sonde za temperaturu salje info da li da se pale grejaci ili ne, a obicno kad se sonda pokvari, pokazuje stalno minus, tako da kad se i sonda pokvari, grejaci ne zakazu....

Link to post
Share on other sites