Recommended Posts

imam problem,

malo pre dam kontakt upalim auto ugasi sve lampice i ponovo upali od abs-a.

neznam sta bi mogao biti kvar?gde da trazim problem?

nista nisam radio da bih nesto pokvario.

probao sam ga upalim ga u mestu,ugasi sve lampice i posle 10-15 sekundi ponovo upali od abs-a

Link to post
Share on other sites

pogledao sam osigurace,mislim da su svi u redu,provozao sam se opet ali i dalje sija,sada je i mrak pa ne mogu da vidim vise nista,dali smem da vozim ovako?

Link to post
Share on other sites

ne smrdi ali provericu punjenje....

prvi put kada se upalila,ugasio sam auto upalio i za vreme dok je bila ugasena probao sam na prasini i abs radi,ali nisam probao kada sija,ali pretpostavljam da neradi abs

Link to post
Share on other sites

kada sija lampica, ne radi abs, to je sigurno!

proveri punjenje, ako ti puni vishe nego shto treba, zameni regler, i to je to!

ako je punjenje ok, trazi dalje... :lol:

Link to post
Share on other sites

ok ,nije problem,razumem se u mehaniku,skinucu i ocistiti,ali mi je trebala smernica odakle da krenem.

jos nesto sam primetio,tek kada upalim auto i krenem,znaci za onih 10ak sec dok se ne upali lampica kada prikocim,nemoram cak ni previse jako ,aktivira mi se abs na prednjim tockovima,cak mislim da se aktivira samo na desnom,pa kontam mozda je tamo vrisnuo senzor,pa zato prvo aktivira njega jer nema ocitavanje?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Momcino, to zaboravih da ti kazem, kad prodjes kroz veliku vodu ili posle jake kise to sranje se upali, radi dan, dva, tri i ugasi se. Sve vreme ABS radi kako treba, probaj pa ces videti, samo je signalizacija lazna, kontakt neki, sta li.. :)

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nisu u pravu. Kad se pali sijalica ABSa, nesto nije u redu sa ABSom i sistem ne radi.

Kad su senzori i sve drugo kako treba, mozes da vozis i 20 metara pod vodom i ABS sijalica ne smije da se pali.

Link to post
Share on other sites

ovako danas sam chistio senzore,na prednjima je bilo dosta opiljaka tj ljuspica od rdje.ocistio sam i vratio.ali kada sam pokusao da skinem zadnje jedan sam slomio...tako da mi i dalje sija lampica od abs...cak i da je problem bio u prednjim senzorima,sada sigurno sija zbog zadnjeg jer ga nema ;)

tako da moram naci negde drugi pa da probam...

koliko kosta senzor?pozdrav

Link to post
Share on other sites