Recommended Posts

1600cc, 122HP, najveca dostignuta brzina u 5 stepenu prenosa 225km/h, u sestom 205 km/h.

Licno konfigurisan, do najsitnijih detealja. Od opreme ima, pored standardnog paketa:

1. Promo paket koji ukljucuje: manuelnu klimu, naslon za ruku, sitne pregrade, svetla za maglu i jos neke sitnice, nemam pojma sta...

2. Kozni volan bez multi tastera, jer sam vec vozio 1 seriju sa ovim tasterima i nalazim da su besmisleni.

3. Letnji set tockova na alu felnama Continental PremiumContact SSR 205/55/16"

4. Zimski set tockova na alu felnama Pirelli SnowSport 195/55/16"

5. Hromirana lajsna oko prozora

6. Zadnji parking senzori

7. BMW Business CD/MP3

Mislim da je to sve sta je neophodno za istinsko uzivanje u ovom malom RWD Hatch Coupeu, registrovanom za cetiri osobe :)

[dsc05193g.th.jpg

dsc05195.th.jpg

dsc05196.th.jpg

dsc05197.th.jpg

dsc05198m.th.jpg

dsc05200h.th.jpg

dsc05201.th.jpg

dsc05202.th.jpg

dsc05203t.th.jpg

dsc05204.th.jpg

dsc05205.th.jpg

dsc05207g.th.jpg

dsc05208h.th.jpg

dsc05209.th.jpg

dsc05210.th.jpg

dsc05211.th.jpg

dsc05212.th.jpg

dsc05214.th.jpg

dsc05216.th.jpg

dsc05217.th.jpg

snowsport.th.jpg

205limit.th.jpg

70152865.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Novo je novo...nema tu sta da se dira :)

Verovatno ce i ostati tako. Postujem iskljucivo stock varijante. Bez subjektivnih tjuning - stajling doprinosa -_-

Link to post
Share on other sites

nije prva jednici na forumu, slabo ti to pratish, s obzirom da si root admin -_- :)

lep je malisha, svidja mi se shto nema ram oko prozora na vratima :)

Link to post
Share on other sites
nije prva jednici na forumu, slabo ti to pratish, s obzirom da si root admin -_- :)

lep je malisha, svidja mi se shto nema ram oko prozora na vratima :)

Nije prva, ima jos jedna nova :acute: Admini ko admini, samo zabuzavaju i cepaju Kanter (videti dnevnik jednog administratora :acute:))

Ram nema jer je kupe, registrovan za 4 osobe i ima veeeelika vrata :) Po meni popilicno bolji od onog sa 5v, vozio sam i taj. Kod njega mi je smetao centralni stub, morao sam da izvirujem kada gledam levo u raskrsnici. Prednja vrata su suvise mala, a s obzirom na mojih 180cm jedva sam ulazio, mogu misliti kako je onim vecim od mene. Mada i 5v ima svoj smek, ponekad pomislim da su to dva potpuno razlicita automobila. Cim budem imao prilike, slikacu ih zajedno, jedan pored drugog. Diskutaiblno je koji je lepsi, nekako kazem kao da su dva razlicita automobila... Jedno je sigurno: OBA SU SJAJNA!

Link to post
Share on other sites

HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA, HVALA... Svima!

Digitalna klima... Pa i ovu imam jer sam je dobio dz. I ne koristim je. Suvise je slab motor, tako da auto jedva ide :acute: a ja bas i nisam nezan vozac :acute: Salim se, klimu ne palim, retko, retko, retko kad, a za to malo mi i ova AC odraduje posao. Inace neuporedivo se lepse vozi sa otvorenim nego sa zatvorenim prozorima :)

Ksenon nema, nisam ni to hteo. Jednostavno sam konfigurisao sve po mojoj zelji, jedino sam hteo benzinac 2000cc motor od 170KS, ali me je sama promena motora kostala 5000, tako da sam za jos 3K vise mogao uzeti i 130i, sto bi bio logican izbor, jer da sam odvojio jos 5, navukao bih se i za te 3. Medjutim, nisam se pokajao, ovih 122 grla gura Micu podjednako dobro kao i tih 170 neku trojcicu.

Od koga je brzi:

Bilo kog 1.9TDi, bez obzita koje mu slovo farbali u koju boju.

Audi A6 2.5TDi

Bilo kog 1.9 JTD

Nije brzi od 2.0TDi najnovije generacije, gubi ladno na preko 150, cak mi se cinilo da se Oktavija nije ni mucila od 150-200. Kada sam nabio 200, baja je brzo odustao -_-

BTW. Pokidao sam X5 3.0d uz Avalu. Po krivinama ni nista nije mogao, gde ga je Mica oduvala, ali zato mi se nadisao auspuha na svakom, i najmanjema pravcu, gde me je stizao u tren oka... :)

Link to post
Share on other sites

nije prva jedinica,ima jos jedna ;)

btw,jel te smara malo kvacilo,nekako je previse mekano i treba da se navikne covek na polazak u prvoj npr. ja sam imao problema u pocetku,nisam mogao da potrefim nikako a da ne dam ili previse gasa ili premalo. sada posle 19000 km je sve kako treba. i ono sto me odusevljava jeste kako ide taj mali 1.6. tj,uopste ceo auto kako je podesen,pocev od ogibljenja pa do kocnica. jeste slab,ali moze da se nosi sa mnogo jacim autima...

pozdrav i u zdravlju da te sluzi,kao i mene do sad :)

Link to post
Share on other sites
nije prva jedinica,ima jos jedna :)

btw,jel te smara malo kvacilo,nekako je previse mekano i treba da se navikne covek na polazak u prvoj npr. ja sam imao problema u pocetku,nisam mogao da potrefim nikako a da ne dam ili previse gasa ili premalo. sada posle 19000 km je sve kako treba. i ono sto me odusevljava jeste kako ide taj mali 1.6. tj,uopste ceo auto kako je podesen,pocev od ogibljenja pa do kocnica. jeste slab,ali moze da se nosi sa mnogo jacim autima...

pozdrav i u zdravlju da te sluzi,kao i mene do sad :preved:

Hihihihi, naviknut sam ja odavno. Upravo sam probio sa ovim 10k km od 10og februara, a pre njega imam jos 110k na drugom, sa 5v. Jedino na sta ne mogu da se naviknem, a ima veze sa noznim komandama, jeste to sto ne mogu da ih vozim u papucama ili jos gore japankama.... Mozda zato jer ne umem polako :preved: A mali ide... Za sve pare. Nadam se da si i ti sa svojim uspeo da probijes 220, ja sam uspeo 225 na povratku iz NS, pre naplatne rampe. Inace do 200 ide opusteno a krivine prolazi kao pegla :)

Inace, neki Golf sa crvenim Di (a mozda mu je i sve bilo crveno ;) , ne znam, kratko sam se zadrzao iza njega), nije mogao da me stigne na povratku iz Zr. Dobro se drzao prvih par krivina :)

Fantastican deo za voznju je onaj deo pre i uz Rudnik, kada ides preko Topole. Ako imas priliku, i ako znas lepo da ga vozis kroz krivine, preporucujem ti da odes tamo, ako vec nisi, i prodjes ih. I Avala je super...

Link to post
Share on other sites
Hihihihi, naviknut sam ja odavno. Upravo sam probio sa ovim 10k km od 10og februara, a pre njega imam jos 110k na drugom, sa 5v. Jedino na sta ne mogu da se naviknem, a ima veze sa noznim komandama, jeste to sto ne mogu da ih vozim u papucama ili jos gore japankama.... Mozda zato jer ne umem polako :) A mali ide... Za sve pare. Nadam se da si i ti sa svojim uspeo da probijes 220, ja sam uspeo 225 na povratku iz NS, pre naplatne rampe. Inace do 200 ide opusteno a krivine prolazi kao pegla :preved:

Inace, neki Golf sa crvenim Di (a mozda mu je i sve bilo crveno ;) , ne znam, kratko sam se zadrzao iza njega), nije mogao da me stigne na povratku iz Zr. Dobro se drzao prvih par krivina :)

Fantastican deo za voznju je onaj deo pre i uz Rudnik, kada ides preko Topole. Ako imas priliku, i ako znas lepo da ga vozis kroz krivine, preporucujem ti da odes tamo, ako vec nisi, i prodjes ih. I Avala je super...

a pa ti si onda vec iskusan,110k je lepa cifra :preved:

ja nisam uspeo preko 210 (po cajgeru),doduse,bio je napakovan sa koferima i 4 osobe,tako da sam zadovoljan. a sto kazes,na autoputu bg-nish mozes da ga vozis 200 konstantno,jedino sto onda malo jace trosi.. a vozio sam ga preko topole,ali bila je neka guzva i kamioni,tako da nista od uzivanja. ja volim da ga pocepam kroz kosutnjak,bas mu lepo lezi taj deo. :)

i da,kupe je dosta lepsi,sad gledam sa slika. moj je sa 5v ali slozices se,dosta prakticniji ovako. i jos jedna stvar koja me nervira su ove run flat gume,imam osecaj da je auto mnogo tvrdji nego sto jeste. kamen iz bubrega mi izvadi kad predjem preko sina :)

Link to post
Share on other sites
i jos jedna stvar koja me nervira su ove run flat gume,imam osecaj da je auto mnogo tvrdji nego sto jeste. kamen iz bubrega mi izvadi kad predjem preko sina :)

Druze, slavi ti run flat gume... Jel ti se izbusila neki put do sada? Imas li predstavu koliko sam ja i kakvih rupa, pri kojim sve brzinama, pokupio za ovih 120k...? Nikada se ni jedna nije izbusila niti pocepala. Nije zanemarljiv ni vek trajanja. Ja ih menjam na predjenih 50K, sto je od prilike na dve godine, jer izmedju vozim i dve sezone na zimskim. mislim da bez problema mogu da predju 80-100k. Zato i kostaju 1.5x vise od ostalih.

To sto se tice sina, da, jeste, ali mislim da je to pre zbog ogibljenja, placas danak brzim prolascima kroz krivine :) kada iz Ruzveltove skrecem levo na Bulevar, imam osecaj da ce auto da mi se uvije u spiralu :preved: U svakom slucaju ne znam, moguce je da si u pravu, nikada nisam razmisljao da bi gume mogle biti problem...

@nidza crveni

Jel to malo sarkazma...? ;)

Link to post
Share on other sites