Recommended Posts

malo malo!druze za tebe je tds iz 91 teska prepreka u medju ubrzanju a ne neki dizel novije generacije!Za auto svaka cast prelep je!

A mi ovde pricamo o medjuubrzanjuuuuu... Ahaaaa... Onda izvini :)

Link to post
Share on other sites

jeste,ogibljenje je tvrdje kod svakog bmw-a,to stoji.. ali verujem da su run flat gume isto krive za to,ali sto kazes,koliko sam do sad puta uleteo u gadne rupe i nista se nije desilo.a ne moram da mislim upste na menjane gume ako dodje do pucanja,tako da su dobra opcija :)

sto se tice ove male prozvike.. ne znas koliko nisi upravu,ali zasto bismo se sad ubedjivali? ja isto mogu da potvrdim da su 1.9 jtd i motori tog tipa sasvim pristojni protivnici,verovao ti ili ne. samo treba da vozis kako i treba da se vozi jedan bmw,i nema zime. kakva sad medjuubrzanja. uostalom,na prvoj krivini padaju i mnogo jaci od tog 1.9 dizela. ja sam audija 2.0tdi ostavio niz kosutnjak da mu nije bilo dobro,dok mi se tamo uz hajducku cesmu lepi za branik... tako da nije sve u motoru :) i naravno,u vozacu.

Link to post
Share on other sites
jeste,ogibljenje je tvrdje kod svakog bmw-a,to stoji.. ali verujem da su run flat gume isto krive za to,ali sto kazes,koliko sam do sad puta uleteo u gadne rupe i nista se nije desilo.a ne moram da mislim upste na menjane gume ako dodje do pucanja,tako da su dobra opcija :)

sto se tice ove male prozvike.. ne znas koliko nisi upravu,ali zasto bismo se sad ubedjivali? ja isto mogu da potvrdim da su 1.9 jtd i motori tog tipa sasvim pristojni protivnici,verovao ti ili ne. samo treba da vozis kako i treba da se vozi jedan bmw,i nema zime. kakva sad medjuubrzanja. uostalom,na prvoj krivini padaju i mnogo jaci od tog 1.9 dizela. ja sam audija 2.0tdi ostavio niz kosutnjak da mu nije bilo dobro,dok mi se tamo uz hajducku cesmu lepi za branik... tako da nije sve u motoru :) i naravno,u vozacu.

Ma Ok, verovatno nikada nije vozio keca od 122KS, koji je u rangu 320i. Verovatno ce promeniti misljenje prvom prilikom, sto mu od srca zelim. Inace 120i je ozbiljan sportski auto a 120d je izuzetno tezak za voznju po gradu, zbog prenaglasene agresivnosti. Uostalmo, posveticu malo vremena temi Serija 1, cisto da drugarima podignem svest o ozbiljnosti ovih automobila, koje masa ne matra pravim BMWom, sto on defakto jeste... I to VEOMA jeste :)

Link to post
Share on other sites
Uostalmo, posveticu malo vremena temi Serija 1, cisto da drugarima podignem svest o ozbiljnosti ovih automobila, koje masa ne matra pravim BMWom, sto on defakto jeste... I to VEOMA jeste :)

upravo to.. moj drugar je do skoro mislio da bmw 1 ima prednju vucu. tako da je sasvim ocigledno zasto onda ljudi kod nas smatraju da ovo nije pravi bmw,da je zenski itd. doduse,ja stvarno vidjam dosta devojaka i zena da ga voze,ali auto nikako nije za podsmevanje. mozda ga zovu baby bmw,ali to ne znaci da je smesan i neozbiljan za voznju. inace,meni je zelja 123d ili 130i,mada pre ovaj prvi zbog registracije i odrzavanja. ali svakako da me vuce redni sestak sa 265ks :)

Link to post
Share on other sites

Inace, neki Golf sa crvenim Di (a mozda mu je i sve bilo crveno :) , ne znam, kratko sam se zadrzao iza njega), nije mogao da me stigne na povratku iz Zr. Dobro se drzao prvih par krivina :)

Milorade extra ti je auto,neverujem da je to bio tdi sa 150 konja,sa njim ne bi imao sanse a sa DI crveno moze imati 101,115 i 130 ps.A taj golf tdi 130 konja pokazuje na cajgeru 225-230 isto kao tvoj auto.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
ja mislim da je ovo prva jedinica na forum :)

Ima jedna cura koja je clan foruma a vozi jedinicu, znam da mi se obratila nekoliko puta jer je imala nekih problema sa njim.

Link to post
Share on other sites

@Mile

Moguce, moguce. cak i verovatno.

@Andrej

130i kosta koliko i 135i, s tim sto je 135i kupe a 130i hatch. 135i je tako dobar auto da ne postoji bolji u cenovnom rangu do +10k evra. Volim hatch, ali 306KS je 306KS... Bi-Turbo.

Link to post
Share on other sites