Ventilator hladnjaka klime


Recommended Posts

Imam problem sa ventilatorom hladnjaka klime, bio je crko motorcic i njega sam zamenio ispravnim, dovedem mu napajanje direktno i radi ali kad radi klima on se ne pali, bio sam kod nekog elektricara ali on nije moga da nadje relej za ventilator i nezna koji su osiguraci, mada su svi ispravni.E39 535i v8 98g je u pitanju, znaci gde su releji za taj ventilator?

Link to post
Share on other sites

Jesi gledao onaj prekidac sto dodje ispod desnog fara?

auxventi.jpg

Ako je taj prekidac los onda AUX ti ne radi.

Drugo, AUX ventilator ne radi odmah kad upalis klimu, on radi samo kad ti dize temperaturu.

Osiguraci za AUX ventilator su - 7, 20, 22, 75.

post-e39-fuse-guide.gif

Osigurac 75 se nalazi iznad nogu suvozaca, skini plastiku i trazi ovo mjesto:

pointed.jpg

Ajde sad, od*****i. ;)

Link to post
Share on other sites

Eto, posto si ti lijen ko Ivan posle sexa, skinuo sam dzek da vidis koje zice treba da konektujes da bi znao da li ti radi senzor:

1. upalis motor

2. upalis klimu + pahulicu

3. uzmes zicu i povezujes pin 2 i 3

24052009283.jpg

Ventilator tada treba da vrti, a ako ne vrti onda trazi relej i osigurac broj 75 ispod POLICE ili kako ti kazes KASETE ;)

Link to post
Share on other sites

Kao sto 528 kaze, on se ne pali odmah kad ukljucis klimu kao kod nekih drugih vozila, posto visko i ovako radi, on se pali samo kao dodatak visku kada ovaj ne moze da izadje na kraj sa temperaturom. I proveri nivo rashladne tecnosti, desava se da fali tecnosti pa termoprekidac posto je visoko postavljen ne moze da odreaguje.

Link to post
Share on other sites

Ajd sad posto ti nisi lenj(vrlo retka vrsta Crnogoraca), skini sve plastike pa mi detaljno objasni kako se dolazi do osiquraca 75.

Link to post
Share on other sites

Kakvi ste vi kraljevi. Vili sedi na charter let do LE i molim te popravi mu to. Alex bre, covek ti je bukvalno nacrtao sve...

Link to post
Share on other sites