Recommended Posts

Jel zna neko gde da nadjem gumene odbojinke za opruge?Elem sta je problem porucim ja opruge 60/40 i posle mesec i po cekanja stignu one ali kad sam ih namontirao auto padne napred na zemlju, dobro nije bas na zemlji ali nekih 4-5 cm je prednji kraj i karter od zemlje . Sad mi ne preostaje nista drugo nego da stavim gumene odbojnike izmedju opruga da bi ga digao za bar 2-3 cm. Znam da ce neki reci da nije dobro ali stvarno nemogu da cekam vise drugi set tako da moram sa gumama da resim problem . Pa ako neko zna gde da nadjem te gume znacila bimi informacija

E da da napomenem da nisam mislio na one gumene parcice od 2-3 cm debljine sto idu izmedju opruge vec na umu imam gumu koja se postavlja da prati oprugu( uvija se zajedno sa oprugom ).

Ako neko razume sta sam hteo da kazem i zna gde to da nadjem nek puca ....HVALA

Link to post
Share on other sites

ja ne znam da li moraju biti original opruge, ja sam to ranije vidjao na buvljaku kod nas i bilo je nesto za dz? Ako hoces mogu ti pogledati da li ima jos toga ali licno mislim (ja sam nivo ispod pocetnika, citaj:ameba:) da je bolje da sacekas vise opruge nego da stavljas odbojnike, pozzz

Link to post
Share on other sites

Promeno sam prednje gume , imao sam 195/45/16 pa sam stavio 195/50/16 to je podiglo auto za oko 2 cm pa sam otisao na buvljak i kupio 4 seta gumenih odbojnika od 2 cm , 4 seta su ukupno 24 odbojnika , onda sam ih poredjao na donjem kraju opruge jedan uz drugi -ukupno 12 po strani (tako da ne trpi opterecenje opruga samo na nekim delovima nego na celom donjem kraju) ,to je podiglo auto za jos 2 cm i sad mogu da se vozim. Jeste malo pajser zahvat ali sta cu . Inace sto se tice voznih karakteristika ostao je isti, ekstremno tvrd kao sto je i bio.Poduhvat nije za preporuku ali mi za sada zavrsava posao, VOZIM SE a ne kacim na gumene lezece policajce.

Uzgred nisam ocekivao da je odnos 60/40 toliko nizak bar mi na slikama nije delovalo...

Link to post
Share on other sites

Tek sad videh da si otvorio temu, ne mogu da verujem da ga je 60/40 toliko spustilo????

Nesto se tu ne slaze..

Link to post
Share on other sites

Neverovatno........, vidi se da je poljubio zemlju!!!

Ja sam kod mene stavio 60mim krace opruge napred i 40mm nazad, pricam u milimetara jer po oznaci nisam nasao koliko su propisane fabricki pa sam merio razliku, imas slike u mojoj temi, slikao sam opruge u gepeku, krace pored fabrickih....

A auto mi se spustio napred svega 25-30mm a nazad mozda 15-20?????

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sad si napravio totalni aut sto se ogibljenja tice, te gume kad ubacis, rad opruge nema veze sa zivoto, i dobro je za stil voznje gangsta ( 20 na sat i glasan rep!)

Link to post
Share on other sites

ma zavisi sve od tvrdoce opruga otpora njihova amotrizera bla bla kod mene bile ljubicaste boje nekakve i 17ke felge usle 2 cm pod rub to sam rijesio istokarenom podloskom pod spirale a sad sam uzeo plave koje su po visini iste ko ljubicaste ali auto mi je vise za 2.5 cm i netrebam podloske nit mi gume kace uopce

Link to post
Share on other sites