Recommended Posts

Novčane kazne i kazneni bodovi

1 bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa

2 boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja pijane ili drogirane osobe na biciklu i motoru, vožnja s probnim dozvolama između 23 i pet časova...

3 boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i korišćenje antiradar uređaja, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, vožnja u stanju umerene alkoholisanosti...

4 boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veća od dozvoljene, nepropuštanje dece, slepih, invalida i osoba sa štakama na pešačkom prelazu

5 bodova - upotreba mobilnog telefona vožnji, neispravni pneumatici i uređaji za upravljanje, za vlasnike probne vozačke dozvole vožnja bez prisustva iskusnijeg vozača koji bar pet godina ima vozačku dozvolu za tu kategoriju vozila

6 bodova - prolazak kroz crveno i žuto svetlo, preticanje i obilaženje s desne strane, vožnja deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe na prednjem sedištu, vožnja pod dejstvom alkohola za srednju alkoholisanost

7 bodova - vožnja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje

8 bodova - vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred, nezaustavljanje ako se vozilo kreće ispred policijskog vozila koje daje znake upozorenja

10 bodova - vožnja u stanju teške alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja

12 bodova - vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti

14 bodova - vožnja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, vožnja noću bez svetala, vožnja za vreme isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge...

15 bodova - nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom

16 bodova - prekršaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je prouzrokovana saobraćajna nesreća

17 bodova - saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje

nece potrajati zakon je nepotpun

Link to post
Share on other sites

Ljudi zna li neko sta se desava sa BROJEM MOTORA brise li se on iz saobracajne ili sta, kakva ce procedura biti za zamenu motora i ostalo, kaci li ovaj zakon nesto u vezi toga mi smo koliko znam jedini sa brojem motora u saobracajnoj??????

Link to post
Share on other sites

Nema broja motora....

ПРАВИЛНИК

О РЕГИСТРАЦИЈИ МОТОРНИХ И ПРИКЉУЧНИХ ВОЗИЛА

http://www.mup.sr.gov.yu/cms/resursi.nsf/P...ih%20vozila.doc

Члан 16.

Образац саобраћајне дозволе садржи:

1) Предња страна обрасца у средишњем делу садржи текст: "Република Србија" исписан на српском језику, ћириличким писмом и на енглеском језику, међународну ознаку "СРБ", а испод тога, назив: "САОБРАЋАЈНА ДОЗВОЛА" исписан на српском језику, ћириличким писмом и на енглеском језику.

Испод назива дозволе налазе се рубрике са текстом: "Регистарски број возила", "Датум издавања", "Регистарски број дозволе", "Документ издаје", "Матични број власника", "Презиме (назив) власника", "Име власника", "Презиме (назив) корисника", "Име корисника" и "Матични број корисника", исписаним у десет редова, на српском језику, ћириличким писмом и на енглеском језику.

У горњем десном углу је Мали грб Републике Србије на правоугаоној подлози.

У горњем левом углу налази се простор за ознаку документа, а испод тога стрелица која указује на смер убацивања саобраћајне дозволе у читач документа.

У доњем десном углу налази се простор за серијски број саобраћајне дозволе.

2) На полеђини обрасца налазе се рубрике са текстом: "Врста возила", "Марка", "Тип и модел", "Боја возила", "Број шасије", "Година производње", "Радна запремина", "Снага мотора", "Маса возила", "Носивост", "Број седишта", "Број места стајања", "Број осовина (за прикључна)", "Датум прве регистрације" и "Напомена" (са подрубрикама: "дупликат" и "ограничење отуђења до"), исписаним у шеснаест редова, на српском језику, ћириличким писмом и на енглеском језику.

Link to post
Share on other sites

Uh komplikovano je ovo za mene :2u4pvecna8: pitanje moze biti prostije priliko zamene motora benzin u dizel dizel u benzin manju kubikazu u vecu....., mora li da se carini ili se zavrsava na tehnickom ili sta????

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja jedva cekam reviziju ovog zakona, prava je patnja voziti po ovakvim pravilima... Naravno da je zakon u vecini stvari ok, ali to nije ni blizu dobrog zakona. Ovo ogranicenje u naseljima je najveca glupost, jer ako vozis 60 ubices 4 od 5ljudi, a sa 50 na sat 2 od 5 ljudi. Najbolje da vozimo dvadeset i niko nece poginuti :). Neko je vec pomenuo da uslovi za dobijanje vozacke dozvole treba da budu rigorozni i totalno je u pravu. Iz auto skole sve krece...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo jedne cake...

Ukoliko su tramvajske sine postavljene s desne strane u odnosu na kolovoznu traku -> MORATE propustiti pesaka koji stoji na pesackom prelazu ispred ili na tramvajskim sinama !

....Kaznjeni taksista se vadi na to da pesak nije stupio na kolovoznu traku...

....Pandur objasnjava da pesacki prelaz "vazi" i na tramvajskim sinama

Link to post
Share on other sites
Pa da ali trazi ce valjda poreklo motora??? ili se varam?? zna li neko nesto vise o ovome?

ja koliko sam procitao u novinama pre mesec dana,sto se tice brojeva motora i uvodjenja motora kao rezervni deo,tj. brisanja brojeva iz saobracajne,nazalost od toga nema nista iako su pricali da ce biti tako....

Valjda im zao da se odreknu taksi za uvodjenje novog br.motora u saobracajnu i izdavanja nove saobracajne,kao i placanja carine za strani blok motora ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

'ladno su mi panduri zapisali podatke na izlazu za Tempo, ispod autoputa, zato sto mi nije promenjeno prebivaliste u saobracajnoj <_<

Sad samo da cekam da vidim da li ce nesto poslati :unsure:

Link to post
Share on other sites

Nažalost hoće, mom kolegi se isto desilo i išao je kod sudije za prekršaj koja se (kako on kaže) i sama zgranula zbog debilne prijave. Važno je da nema više kriminalaca, svi su se zaposlili u policiji i maltretiraju narod.

Link to post
Share on other sites

Smeta mi sto lepo vidi u dokumentima da sam vojno lice i to oficir, i drnda me tamo na sred ulice zbog gluposti, hteo sam da pitam - izvinite jesam li mnogo ugrozio bezbednost saobracaja.. Jel za takve treba sutra ne daj boze da idem u rat

Link to post
Share on other sites

Ajde odem danas da promenim prebivaliste, sa starom vozackom..

i sta kazu, aaaa pa ne mozemo da ti upisemo na staru, moras da izvadis novu vozacku, i ja lepo poplacam to i cekam sad mesec dana

Ono jeste, bolje voziti sa potvrdom nego sa vozackom gde nije tacno prebivaliste :D

A plus je bilo jos dosta njih tamo koji su cekali, isti slucaj, neki i sa napisanim prijavama

Razumem ja da moraju nekako da nateraju ljude da zamene vozacke do 2014, ali moja istice 2014 tako da bih je svakako i morao zameniti..

Nije se covek dovoljno dobro pripremio za zadatak :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Smeta mi sto lepo vidi u dokumentima da sam vojno lice i to oficir, i drnda me tamo na sred ulice zbog gluposti, hteo sam da pitam - izvinite jesam li mnogo ugrozio bezbednost saobracaja.. Jel za takve treba sutra ne daj boze da idem u rat

Link to post
Share on other sites