Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cekaj meni tu nista nije jasno, kako visko ukljuci na trenutak? Sta ukljuci? On mora da vrti konstantno, kada se zagreje auto on mora da "zalepi" i pri dodavanju gasa da vrti. Ako se ne vrti u opste pukao ti je kais verovatno. Termostat pogledaj odmah, skini ga dok ne nadjes drugi pa vidi sta ce se desavati. Kreni od viska prvo i ujedno termostat skini. Kakva je voda u sudu kada je u hladnjaku vrela? Proveri jesu li u tom trenutku sva creva vruca ili neko ostane hladno.

Link to post
Share on other sites

ја тај проблем са прегревањем имам од кад сам купио мог e30 325iX (више од 2 год), исто је аутомат као ваш

са потпуно истим симптомима, на успону или при добром чепању папучице гаса температура полуди, да не уђе у црвено спашавам тако што палим грејање у колима

што је баш идилично на 40'C

покушавао сам да решим проблем 2 пута, тј два пута сам скидао главу

а пре тога, заменио виско, водену пумпу, чантру за воду :), опрао хладњак, и ставио сам 2 пута термоста, јер сам један потуно нов исекао, тј исекли су мајстори

све то ме је коштало, као што знате сами, Папрено!

иначе та два пута када сам скидао главу, први пут када сам носио главу на обраду у ваљеву код неког селаковића (читај коња) исти није проверавао да ли је глава уреду

онда сам опет скидао главу и тада сам је носио у бгд тада су ми рекли да глава пуста око неког чепа на глави, онда су тај чеп нечиме залепили и...

кад сам наместио ту исту главу и додао нов антифриз и то све по ПС-у опет је био исти проблем :))))

све ове глупости су ме не сумњам изашле преко тисуће евра, и то за бадава, баш

тако да вам је мој закључак да свако послушате Клиника, ту је у питању глава и нећу да будем несигуран да вам кажем 99,99% већ ћу рећи 100% јер сам ја дебело ту школу платио.

а ако и то не помогне мој савет вам је мотор из неког странца.... хабајте тај мотор још неко време док се по новом закону мотор не постане резерни део а онда по гасу и уживајте у звуку BMW машине

пс надам се да није проблем што пишем ћирилицом

Поздрав!

Link to post
Share on other sites

ma glava ili dihtung a najprije oboje jer prvo ode dihtung pa se onda dolijea hladna voda i to je aj zdravo.....

Ovaj sto mu se greje auto uz brdo...hladnjak 99%....

Kad ti se ugreje auto do pola,ugasi ga i ispipaj lagano hladnjak od vrha do dna...videces da je pri dnu hladan.

A to sto vadite termostate to samo pogorsava situaciju jer onda nema usmerivaca vode u sistemu i vode na zna kud da ide i najcesce se voda vrti bzv....termpostat mora da bude u bmw ..ispocetka je hladan motor a onda kad pocne da se greje nemoze da se ohladi...

Link to post
Share on other sites

најгоре је овде што ми, ја и ови људи који имају овај проблем, возе и даље свој ауто

што значи да ће ускоро смрт наших мотора, има да за пар хиљда да оперута карике и збогом

а након тога генерална, где сви добро знамо треба погодити добре делове и доброг мајстора

ако се то не деси онда ће да испадне већа дара него мера, и опет се све своди на то да је јефтиније купити странца. посебно ови који имају старије BMW-e и лепо имају за делове пошто сви знамо да су половни делови са странаца 10х бољи него ови нови турски који су са ценама као оригинал баварски

све у свему желим вам пуно среће и решавајте проблем што пре.

Link to post
Share on other sites

Na svu srecu nije pukla glava,znaci samo dihtung je otisao.sad je glava na sredjivanju.Novi ventili,gumice,obrada,itd,sta vec sve ide i u ponedeljak pocinje vracanje nazad.Nadam se da posle nece biti problema.

Link to post
Share on other sites

hehe,vracena glava i.... opet isto radi.ne mogu da verujem.u svakom slucaju je bio pukao dihtung ali je nesto drugo zapocelo bitku pa je usled toga i pregrevanja i dihtung otisao.ne znam vise sta da radim.znaci sve je ok dok ne otvori termostat.malo posle toga kao da nema gde da gura vodu i izbacuje je na cepu od posude pored hladnjaka.mislio sam da se nije ono crevo sto ide od hladnjaka zapusilo ili tako nesto pa nema protok dovoljan i izbacuje ali nije to.molim vas za neki savet jer sam poludeo vise.

Link to post
Share on other sites

jesam,hladnjak je svuda jednako topao.posto vise ne znam sta moze da mu bude,sutra ide kod majstora pa nek se on *ebe sa njim.sve sam zameniop,termostat,glava,pumpa,creva.....a i kad odzracujem jedva malo vode izadje,skoro nista.sutra kod cika doktora.100% je neka glupost.

Link to post
Share on other sites

Ajde ja malo da osvezim moj problem, ako se secate naglo pregrevanje je u pitanju, pa bez ikakvog razloga ponekada na preliv izbaci vodu. Vozim ga par dana i nista a onda dobije neki pritisak i na preliv izbaci do 2l vode odjednom. Pre par dana sam bio do Zlatibora ganjao ga uz ona brda ubijem oko 500km. Grejao se na najvisim usponima do one druge crte, znaci do 4/6 negde od prilike. Visko mi je otisao jos pre mesec i nesto jace, hladim ga ventilatorom klime. Ne dize temp i ne neaduva creva. Kada sam se vratio kuci ni jedna kap vode nije falila. Sve je stajalo kako treba, a onda posle dan dva, u lokalu iz cista mira nije se posteno ni zagrejao pisti bord da fali voda u sistemu. Sta se desava to?

Link to post
Share on other sites

Ja sam napokon resio problem.Pukla mi je bila posuda od pritiska i tu je uvlacio vazduh kad se ugasi.Isto tako mi je i pukla plasticna cev koja ide u blok.Sve to zamenjeno i sad izgleda da radi.Sad imam sve novo i nadam se da nece vise da mi pravi probleme.Pozz

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...

pozz svima,citam komentare ne bih li naso resenje za svoj problem ali nista od tog,pa vas molim i nadam se da mi neko moze pomoci,pokusacu u stavkama da objasnim u pitanju je bmw 318i n43 motor
1 pocelo je sa pregrevanjem i izbacivanjem vode iz ekspanzione posude
2 odem kod majstora zamenim termostat(behr) rezultat ostao na putu posle pola sata ,auto digao temperaturu
3 odem kod sledeceg posto se ovaj pravio pametan,otvorili haubu auto je bacao baloncice kroz ekspanzionu posudu(dihtung ili glava ) inace voden pumpa radila lepo
4 ok odradi se hidro test ravnanje glave promene dihtunzi
5 dolazi majstor po mene da isprobamo auto ,voznja trajala 10 min auto izbacio ponovo vodu
6 ponovo u radionicu posle dva dana kaze otisla je vodena pumpa malo radi malo neradi ,i naravno zamenim i to
7 dolazi majstor po mene auto kaze evo radi ,isprobam auto ,naravno auto ponovo ne valja ( donje crevo do termostata hladno)
8 posto sam stari termostat bacio misleci da mi nece trebati ,zrtvujem novi termostat i probusimo ga da auto ima cirkulaciju vode
9 sve ove stavke pratio sam stanje temeprature preko obd i telefona posto ovaj e91 nema polazivac(ima al ...)
10 kad su probusili kaze majstor izasla ladan antifriz
11 ponadam se kraj mojim mukama,reko kupicu orginalni termostat i to je to samo da auto radi
12 dotera majstor auto kaze juce smo ga vozili sve je u redu ,stvarno jesu vidi se po rezervoaru ali....
13 uzmem ja auto prikopcam obd i krenem,provo se temperatura kretala oko 72 zbog otvorenog protoka i sad sledi zesca voznja po coskovima,od do .1 2 3 pa ponovo,
14 dosao sam posle nekih 10-15 min do zeljene temperature od 102 , posto je auto dok je valjao konstantno tu drzao tem,
15 posle 102c uskoro ponovo sledi razocarenje 103 104 105 106 107 108
16 nek me neko ispravi ako gresim al ventilator se trebao upaliti i klapne na hladnjaku otvorit(da vetar moze cirkulisati) znam da su se ranije otvarale dok je auto valjao,sad kao sto sam napisao niti ventilator niti klapne se nisu otvorile al su ispravni posto su paljene preko racunara i rade i ventilator i klapne
17 sta moze biti ja vise niti imam novaca niti zelje ,totalno sam razocaran,dal je neki senzor ili sta vise moze biti,auto mi lezi skoro 2 meseca ,majstor kaze da nema baloncica posto je posle remonta bacio vodu 2 puta i da nije napravljena steta na onom sto smo radili
auto je luftiran ,odrzavan ama bas sve sto mu je trebalo dato mu je,al vise nemam snage ni zivaca pa ako ima neko da mi pomogne...
unapred hvala

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
a cep od posude rashladne tecnosti?


Sent from my iPad using Tapatalk
to ce pokusati u ponedeljak valjda je narucio pa cemo pokusati i to,sa tim cepom je radio normalno al da i to pokusamo,bas me zanima dal zbog cepa nece da otvori ventilator i klapne

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Neki od simptoma govore da se mozda radilo o nepravilnom pritisku u sistemu do koga moze doci zbog defektnog cepa. 

Cep sluzi da rashladni sistem "dise" jer kada dostigne tacno odredjeni pritisak, on se otvori kao neka vrsta oduska i zatvara. To nije obican cep vec ima u sebi ventil. 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
Cep je problem ako ne drzi pritisak, jer pritisak je tu da bi se digla tacka kljucanja. Citam tvoj post, i jedna stvar se provlaci, a to je voda. Jel stvarno voda u sistemu ili antifriz?
antifriz drug samo sam permutovao

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites