Recommended Posts

KORACI

1.Nabaviti automobil sa pogonom na zadnje tockove i manuelnim menjacem.

2. Pronaci cist prostor.

3. Ubrzavati sa automobilom do 50 km/h i drzati ga u drugoj brzini

4. U toku ubrzavanja, pritisnite kvacilo da se ubrzavanje zaustavi a motor ode u visoke obrtaje

5. Lagano okrenite volan levo-desno da automobil pocne da gubi trakciju za podlogom, i nikako ne pustajte gas, znaci pun gas

6. Okrenite volan naglo u jednu stranu i pustite kvacilo u tom trenutku i dozirajte gas

7. Oseticete kako zadnji kraj automobila sustize prednji, automobil se krece u driftu.

SAVETI

Najbolje bi bilo da automobil za pogonsko gorivo koristi benzin i da ima najmanje 80Ks, a automobili sa 100 i vise Ks su idealni

Nigde netreba zuriti, koncentracija je jako bitna, da bi mogli da osetite automobil i predvidite njegovo kretanje

Vezbajte. Ako vam prvih 5 puta ne uspe/ zapitajte se! Gde gresim? Sta sam uradio pogresno? Da li moj automobil moze ovo da podnese?

UPOZORENJA

Nemojte ovo pokusavati sa automobilima starijum od 30 godina. Njihov motor i menjac, kvacilo mogu da puknu u svakom trenutku.

Nemojte pokusavati ovo ukoliko nemate bar godinu dana vozackog iskustva

Nemojte driftovati ukoliko imate nove ili retko trosene gume

STA VAM TREBA

Zadnja vuca - manueli menjac

Vestina i iskustvo

Strpljanje

Potreba za adrenalinom

a evo kako to objasnjava zenska osoba :)

http://video.yahoo.com/video/play?vid=c860...d934330b.842385

Link to post
Share on other sites

ako uradite ovo sto je opisano u tekstu dragog nam draganceta automobil ce vam se okrenuti na putu zavisno od brzine jedan ili vise krugova . Ono veoma bitno a izostavljeno u tekstu je da volan u trenutku zanosenja zadnjeg kraja treba okrenuti u stranu zanosenja zadnjeg kraja ( kontrirati ) i tad nastupa doziranje gasa i zadrzavanje auta u bocnom polozaju (driftu)

Link to post
Share on other sites

hvala erosu na dopuni .. . .. . . .

Link to post
Share on other sites

4. ne po uskim ulicama prepunih kamencica, jer u suprotnom mozete lako ostetiti automobil :)

Link to post
Share on other sites

4. ne po uskim ulicama prepunih kamencica, jer u suprotnom mozete lako ostetiti automobil :)

verujte ovom coveku na rec :) :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

U svakom slucaju ne pokusavajte ovo ako nemate bas DOSTA prostora...

Bar ne dok ne dostignete neko iskustvo, a posle mozete da se igrate na razne nacine, recimo uz pomoc rucne... :) Prvo i najvaznije je da dobro poznajete svoj automobil, postujete njegove mogucnosti, stanje i godine...

Link to post
Share on other sites

na banjici ima extra prostora hahahaha , pitajte urosa .... veceras mu je je...ao kevu

Link to post
Share on other sites

na banjici ima extra prostora hahahaha , pitajte urosa .... veceras mu je je...ao kevu

Zabolese me ruke od okretanja sinoc......nema serva..... :acute: :acute: :acute: :D :acute: :)

Link to post
Share on other sites

Zabolese me ruke od okretanja sinoc......nema serva..... :acute: :acute: :acute: :D :acute: :)

a shto se digla prashina.....a tek goriva shto si potroshio za to....heheheheh

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

meni najdraze bilo po ulicama sa malo prometa i starim seoskim cestama :) jeb ga nazalost ovde u blizini mene nema nijedna drift staza dje bi mogao nesto ozbiljnije da naucim jer su sve ovo sta znam djecje igre :o

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 month later...