Recommended Posts

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/12...%BB%D0%B0+.html

Од децембра, аутомобили старији од 15 година мораће два пута годишње на технички преглед. Новим правилником уводи се видеонадзор, строжи критеријуми за издувне гасове, исправност пнеуматика, трапа и кочница. Стручњаци кажу да би правилник, ако се буде доследно примењивао, могао да искључи и до 50.000 возила из саобраћаја...

Link to post
Share on other sites

nije to nista strasno za ove sto pisu zakone mi smo birali ali zlo ce biti kad oporezuju prozore na kuci.... za kola pa to jos i nije strasno.........a plate sve manje kazu svetska kriza......

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Iz Zakona o bezbednosti saobracaja.....ZA VOZILA STARIJA OD 15 GODINA....

Član 264.

Redovni tehnički pregledi su godišnji i šestomesečni.

Redovnom godišnjem tehničkom pregledu vozilo se podvrgava pre izdavanja

saobraćajne dozvole, odnosno izdavanja registracione nalepnice. Ovaj tehnički

pregled se može izvršiti do 30 dana pre podnošenja zahteva za registraciju, odnosno

nakon isteka roka važenja saobraćajne dozvole.

Izuzetno od odredbi stava 2. ovog člana novoproizvedeno vozilo nakon

registracije se podvrgava sledećem redovnom tehničkom pregledu nakon dve

godine.

Redovni šestomesečni tehnički pregled se mora obaviti pre isteka roka od

šest meseci od dana početka važenja saobraćajne dozvole, odnosno registracione

nalepnice. Redovni šestomesečni tehnički pregled se može obaviti najranije 15 dana

pre isteka napred navedenog roka.

Link to post
Share on other sites

isti taj zakon u makedoniji se doneo pre jedno 3-4 godina, vanredan tehnicki kostao je 25 eura, ali nije ni godinu dana trajao......hvala bogu sad je po staro znaci samo jednom godisnje. nadam se da i kod vas nece da potraje dugo.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Agonija se odlaze.... Vezano za tehnicki pregled 2x godisnje - vozila starija od 15 godina

Pravilnik o tehnickom pregledu jos nije usvojen...a ocekuje se da bi najranije stupio na snagu u avgustu 2010..

Predlozena cena tehnickog pregleda je 2500 din...

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id...regled%20vozila

Link to post
Share on other sites

Da i ja sam danas procitao u novinama da bar jos 6 meseci nece poceti da cimaju za tehnicki,koliko ja vidim nece toga biti kod nas bar jos godinu,a mozda i nikad.

Valjda i ovi nasi politicari vide sta se vozi po ulicama srbije da izostavimo Beograd.

Link to post
Share on other sites

Posto sam ja polagao nedavno za posao na tehnickom i za koji dan bi trebalo da pocnem sa radom,mogu vam reci da ce se cele ove godine raditi po starom principu..Ako bude nekih promena,bice tek krajem godine..

Link to post
Share on other sites

OK....mene interesuje da li ce, u skladu sa ovim odlaganjem, i dalje tolerisati xenon svetla na starim modelima a bez automatske nivelacije i uredjaja za pranje (kako je predvidjeno novim nacrtom Pravilnika o tehnickim uslovima za vozila)?

(Grujo, ukljuci se...) :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Heheheh :pleasantry:

Hoce, dok pravilnik ne stupi na snagu. Ne znamo kakav ce pravilnik biti usvojen. Cak i da usvoje ovaj po nas najgori, ako je verovati vecernjim novostima, sve je cool do avgusta :D

Link to post
Share on other sites
Agonija se odlaze.... Vezano za tehnicki pregled 2x godisnje - vozila starija od 15 godina

Pravilnik o tehnickom pregledu jos nije usvojen...a ocekuje se da bi najranije stupio na snagu u avgustu 2010..

bilo na vestima da se odlaze za pocetak 2011.

Link to post
Share on other sites

Члан 246. Zakona o bezbednsoti saobracaja (jedino usvojen do sada...)

Возило у саобраћају на путу мора да испуњава прописане техничке услове, техничке прописе и да буде технички исправно.

Возило је технички исправно ако има исправне све прописане уређаје и опрему и ако задовољава све техничке нормативе за возило.

Министар надлежан за послове саобраћаја доноси ближе прописе о условима које морају да испуњавају возила у саобраћају на путу у погледу димензија, техничких услова и уређаја, склопова и опреме и техничких норматива."""

.....Ovi "blizi propisi" jos nisu usvojeni a to su "Pravilnik o tehnickom pregledu vozila" i "Pravilnik o tehnickim uslovima za vozila"

.....ALI... onda imas i ovo:

Члан 252. (istog Zakona)

Уређаји за погон возила на гас који су уграђени у моторна возила морају се подвргавати периодичном прегледу код правног лица кога овласти Агенција.

Прегледи из става 1. овог члана морају се обављати у роковима који не могу бити дужи од пет година.

О исправности уређаја правно лице из става 1. овог члана издаје потврду.

Правна лица из става 1. овог члана дужна су да преглед врше прописно и на савестан начин.

Возило у које су уграђени уређаји за погон на гас, не сме да учествује у саобраћају на путу, док се на прегледу из става 2. овог члана не утврди да су исти исправни .

Возач возила са уграђеним погоном на гас мора поседовати код себе потврду из става 5. овог члана и исту пружити на увид овлашћеном лицу.

Послове из става 1. овог члана Агенција обавља као поверене."""

.....Takodje, policija ima ovlascenje da upucuje na vanredni tehnicki pregled ako vizuleno oceni da je vozilo neispravno i ostalo...

....Ja izvodim zakljucak da su taj atest i ostale stvari oko plina neophodne

....Ono gore sto je navedeno da se odlaze do pocetka 2011 mislim da se odnosi na tehnicki pregled 2x godisnje i za videonadzor tehnickih pregleda i svih uslova koje treba da zadovolje oni servisi koji treba da dobiju licence za tehnicke preglede....

Link to post
Share on other sites