BMW vs. Mercedes


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

ko je ono rekao da je merc bolji, da ga odma spalimo na lomachu u korist opstanka svijeta... ;) :D :D

nisam kriv sto se od rodjenja vozim u mercedesima, ucio da vozim i polagao na njima.jebiga i ortak otkad zna za sebe vozi se u kecu i prirastao mu za srce :D .nisam kriv nemoj tu lomachu... :D

Link to post
Share on other sites

Ja se ceo zivot raspravljam sa mercedesovim fanovima,i verovali ili ne niko me jos nije dobio,MOJA JE BILA ZADNJA. U najvise slucaja samo kazem da mercedes AMG ni sa tim njihovim kompresorom ne moze da izvuce preko 100 konja po litru a BMWov svaki M ima preko 100 konja po litru izuzev E34 i E39 M5 i kraj nemaju vise sta da kazu.Sa kojim to mercedesom serijskim sednes i vozis se 330km/h mozese samo 330km/3dana ;)

Link to post
Share on other sites

Ja se ceo zivot raspravljam sa mercedesovim fanovima,i verovali ili ne niko me jos nije dobio,MOJA JE BILA ZADNJA. U najvise slucaja samo kazem da mercedes AMG ni sa tim njihovim kompresorom ne moze da izvuce preko 100 konja po litru a BMWov svaki M ima preko 100 konja po litru izuzev E34 i E39 M5 i kraj nemaju vise sta da kazu.Sa kojim to mercedesom serijskim sednes i vozis se 330km/h mozese samo 330km/3dana :D

mercedes nikada i nikada i nece biti sportski auto koliko god se trudili.

DjI SI KI neces verovati da E61 530xd sa 1500 obrtaja ide kao poludeo,sa 3000 da i nepricam a zadnja mu je cifra na cajgeru 5500 pa ti vidi ;)

zato sto je dizel.ne volim dizele.

Link to post
Share on other sites

hm... tema koja me u zivot vrati ja osobno imam svakodnevno te prepirke mercedes ovo mercedes ono a sve likovi neki sta vozaju mb 123, 124. 190

e pa onda ja fino momcima objasnim sta sve mozes sa bmw i kako njihove mece ostaju u mojim ispusnim plinovima a ima ih dosta jer mi je motor loš ;)

vozao sam dosta jakih mercedesa ono nisam nista novijeg godista ali

S500 124, 190 e32 amg ali nista se tp nemoze mjeriti po meni sa gustom voznje u laganoj trojci sa 2.5 motorom a nedaj boze 2.8 ili 3.5 pa to jede sve ove starije mercedese

po meni najbolji mercedes svih vremena je 123 240d i bio je i ostao najtvrdji i najizdrzljiviji kad crkne ide jos 40 000

nedavno mi u susjeda se zapucao lik sa golfom 2 ih pogine u golfu 123 nije ni sajba pukla

ali jeb ga sta je on siguran i ovo ono ja mercedesa necu nikad voziti

kazu neki merca vozi gospoda e po meni BMW vozi gospoda koja ima para da uziva u ljepotama bavarske auto industrije

dakle moje misljenje UVJEK BMW NA PRVOM MJESTU

Link to post
Share on other sites

jeste da je mercedes sigurno auto,u to sam se i ja uvjerio...nedavno smo sa C klasom proletili covijeku kroz kucu,auta nema ali nama trojici nista nije bilo...ali bas,bas massssssu puta sam se uvjerio da isto tako ni bmw-ov lim ne zaostaje...a sto se ugodjaja u voznji tice to necu ni da pricam...mrzim mercedes,izbjegavam i da se vozim u njemu...a ne da ga vozim...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Kad sam pitao caletovog najboljeg ortaka, koj je inace bas bogat, ali bas ne ono burzuj, nego ozbiljan biznismen,

" e bre cika dule zasto ceo zivot vozis bmw-e a ne mercedese"? A on mi je onako smekerski odgovorio:

"Ja sam jos uvek mlad" sa blagim osmehom, a tada mu je u mom dvoristu na placu bila parkirana x5, e i od tad,

mercedes odlazi u zaborav. Lik je promenio 20 bmw-a do sad, a kad je imao e38 crni pa kad me je vozio, uh nema mu ravnog.

Link to post
Share on other sites

Najbolje automobile Mercedes je pravio pod rukovodstvom legendarnog Uhlenhauta i Waxenbergera u periodu od '55-'75., serije W100, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 115, 116, 123, sa izuzetkom W126 koji je 80ih dugo bio na tronu dok ga E32 nije "skino".

To je period kada je Merc posle rata gradio svoje ime i postao broj jedan u auto industriji.

Lično sam koristio W108 280S/SE modele koji su rađeni do '72.

Bila je to najlepša voznja, bez ijednog kvara i veoma brza!

Ono što bi svakog ljubitelja BMW-a oduševilo je W109 300 SEL 6.3 ('68-'72).

V8 6.3 lit., 250 KS, 520 Nm, vazdušno ogibljenje!, 0-100 za 6.1 sec, 402m 14.2 sec.

Ovaj automobil je po ponašanju na cesti i stilu vožnje najbliži upravo BMW-u, a AMG je iz njega izvlačio i preko 420 KS, za trke i 600 KS!

Da FIA nije donela odluku o limitu motora na 5.0 lit., bio bi verovatno jedan od najboljih "trkalica" iako je dobio nadimak "crvena svinja-slon" zbog boje i težine (tadašnje gume, težina, enormna snaga i glad = svakih par krugova u box). Za zainteresovane: http://www.m-100.cc/

Sve posle ovog perioda opterećeno je "predizajniranim" rešenjima u želji da se bude ispred svih i naravno najvećom boljkom - uštedom u proizvodnji.

Epilog je poznat, velik pad u kvalitetu, skupo održavanje, a konkurencija poput BMW-a i Audija je počela da tuče njegove do tada najjače adute, kvalitet, pouzdanost, komfor, udobnost i ponašanje na putu...

No Merca ne treba otpisati unapred, jer u zadnje vreme se dosta radi na "glancanju" zvezde, a kad se ova mašinerija zahukta, biće izazova poput odlične AMG black edition serije.

Do tada, BMW ima prednost kao dinamičniji, zabavniji i sa više duha.

-------------------------------------------------------------

ja bi o ovom mogao još danima, ...naravno kada bi znao

Link to post
Share on other sites

Evo 10ak dana gledam po bugarskoj sta se vozi i vido sam samo novi M3 i e46 M3 cabrio dok na svakom cosku ima po neki AMG. Najvise se voze sedmice i X5 a polako pocinje i X6

Link to post
Share on other sites

pricao o mecki je tacna ittitt ali dok bembara ne zarezi i katapultira te onako iz mesta to je filing koji se pamti celog zivota i ko uhvati volan bmw-a u ruke tesko se ratosilja toga celog zivota bembara je ko zaraza ali jjjjjjjjjaaaaaaaaakkkkkkkkkooooooooo pozitivna!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Da budem iskren, ja i ne vidim ulogu ove teme. Mislim....ovdje Merc ce biti porazen od BMW-a 100-0, na Merc forum ce biti totalno drugacije.

Mada, Merc forum i ne postoji, jer vlasnici su previse matori da bi koristili internet.

Link to post
Share on other sites