BMW vs. Mercedes


Recommended Posts

Mislim glupo je i pitati,ali me zanima kako vi gledate na sve to, imam par drugara koji gotive BMW,ali takodje imam i one koji su MB fanovi (nazalost ima ih vise) , svaki put kad se sretnemo prozivke su nevidjene, pogotovo sada kad sam uzeo E36,to su rasprave da ko nas ne zna misle sad ce tuca, samo sto nije :D

Svi znamo da gomila ljudi kaze da se automobili dele na Mecku i ostale,da je to kvalitet, udobnost bla bla i ostalo, a opet kad im dokumentujes da na svakom testu gde bmw ima manje konja ide brze, da bolje lezi i koci , da je jeftiniji oni se vade na G klasu pa na SL coupea kako je 91god i kosta do 12-13000e isl. kako je S klasa coupe nesto sto bmw nema, kako ni jedan bmw nema konkurenciju Brabusu i da ne pricam sta sve nisam cuo od njih suze bi Vam isle,kazu a gde je BMW-u kamion :D iako ih ubijem u pojam sa novim podatcima svaki put kako bmw odnosi sve zive nagrada sto se tice motora, kako bmw-ovi dizeli jebu kevu svaki dan sve vise, kako se M3 prodaje koliko oces vise od AMG-a i ostalo, opet ne vredi tvrdoglavi su kao mazge,ali ako sta bi pricali kad se sretnemo :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ti samo teraj svoju pricu.Bre alo oni voze mecke pa to je za penzionere :D ja licno sebe nikd ne vidim u mb-u moj drugar je skoro uzeo ,to jest cale mu kupio mb CLK 230 kompresor 1998.kabrio,cipovan itd..on i njegov cale bolidi su za meckama i kao brz auto ja reko sto mu nisi kupio m3(e36) ima skoro 100 konja vise pa da vidi sta je auto.... :P :D

Ma kakva mecka sve su to lenji lesevi B)

Link to post
Share on other sites

I jedan i drugi su na svoj nacin dobri ali BMW je BMW i Mercedes nikad ne moze da priusti zadovoljstvo u voznji kao jedan bmw.Imao sam priliku da vozim ML 55 sa 347ps koji ama bas nije interesantan osim odlicnog zvuka i za Dzipa je stvarno brz moze bez problema da ostavlja prilicno brze aute posebno na manjim brzinama ali npr vise sam uzivao dok sam se vozio sa E36 325i(onaj sto je palio gume na zadnjem skupu u ZR) nego dok sam vozio AMG-ov Dzip.

Po mojoj nekoj logici MB je vise za starije ljude,doktore i tako to.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku da vozim E55 AMG. Mogu vam reci da auto nije nista posebno. Ide on brzo, lepo vuce ali jednostavno sav taj luksuz koji je mecka stavila u njega mi je pokvario sportski dozivljaj. Motor je nekako prigusen, ocekivao sam da ce se mnogo bolje osetiti ubrzanja... Tacno ono sto je neko gore rekao, auto je za doktore, penzose... BMW uvek i zauvek.

Link to post
Share on other sites

uhhhhh , ubices me sa otvaranjem ovakvih tema ...... godinama se vucaram po raznim forumima i ovakvih rasprava je bilo mnoooogo.....

elem , svaka se zavrsila sa zakljuckom da mercedes jako godi starijim i ozbiljnijim ljudima koji su zeljni tisine i komfora , sto je slozicete se i prednost ovog auta u odnosu na druge......

ali ...... kad se spominju performanse , muzika za usi , snaga , dizajn , mrstenje , stabilnost , ......... onda znamo o cemu pricamo........

daleko od toga da tvrdim da su i mecka i audi losi automobili ...... ali jednostavno nemaju to " nesto " sto ima bmw......

skoro svaka marka auta ima svoje fanove ali jednostavno bmw se voli na neki svojstven nacin ...... malo ko bi znao to da objasni ....

Link to post
Share on other sites

uhhhhh , ubices me sa otvaranjem ovakvih tema ...... godinama se vucaram po raznim forumima i ovakvih rasprava je bilo mnoooogo.....

elem , svaka se zavrsila sa zakljuckom da mercedes jako godi starijim i ozbiljnijim ljudima koji su zeljni tisine i komfora , sto je slozicete se i prednost ovog auta u odnosu na druge......

ali ...... kad se spominju performanse , muzika za usi , snaga , dizajn , mrstenje , stabilnost , ......... onda znamo o cemu pricamo........

daleko od toga da tvrdim da su i mecka i audi losi automobili ...... ali jednostavno nemaju to " nesto " sto ima bmw......

skoro svaka marka auta ima svoje fanove ali jednostavno bmw se voli na neki svojstven nacin ...... malo ko bi znao to da objasni ....

i time je sve recheno ! bravo !

Link to post
Share on other sites

ima i alfa romeo tu dusu ..... ali nije putnicki auto ..... ne smes na put sa njim.... pokvarice se ...hahahaha

Link to post
Share on other sites

Kad smo kod alfi kupio bratov drug 156 2.5 V6 192ps 2000g 173km automatik,nisam je vozio ali me provozao i uopste nisam bio impresioniran osim zvuka i obrtaja blokira na 7300rpm.Posle jedno mesec dana smo se vozili u 325i presao otprilike 300hkm i razlika je neverovatna koliko je BMW brzi i kad bi se trkali 325i bi ga oduvao.

Link to post
Share on other sites

cek, cek da kazem i ja nesto

moji celog zivota samo mecke voze

ja sam ucio da vozim na mercedesima, posle dosta vozio iste i na kraju polagao na mercedesu, a sad vozim BMW :acute:

sve zavisi sta trazite od auta.

licno volim kad auto (za svaki dan) vuce iz niskih obrtaja kao blesav, po cemu su mercedesi sa kompresorima odlicni, i saltas ga na niskim obrtajima a ides sasvim fino, na 100 ne prebacujes iz seste u nizu da bi pretekao nego samo stisnes gas, ali sad dolazi cuveno ali volan ne da nije direktan nego ni ne zna sta to znaci, tako da bi mecku poterao do maksimuma treba dosta vremena da se naviknes na auto , a i tad osecaj nije kao u BMW-u

mecka ima stvarno fenomenalne sportiste ali su preskupi i retki (mislim na one male serije replika DTM automobila) tako da je veca verovatnoca da kupim porshe nego takav neki mercedes.

skoro svaki BMW-e mozete sportski da se vozi i da osecaj bude do jaja i po tom pitanju je najbolji odnos cene i dobijenog

dok je mecka najbolja po pitanju kvalitet , udobnosti i elegancije

da imam para za svaki dan bi vozio mecku a kocku bi sredio za zezanje, a kako nemam para vozim BMW-a i zezam se po gradu :)

ne razume ljude koji ne podnose mercedes ili one koji ne podnose BMW kada su oba auta odlicna

Link to post
Share on other sites

Ma, sto jes,jes.. Najsportskiji auto je oduvek bio i uvek ce biti BMW. Mercedes je genije za udobnu, komfornu voznju sa prestizom, ali to je,brate, dosadno... Ako hoces uzivanje, BMW je jedini!!! Nije ni cudo sto im je slogan Uzivanje u voznji. Nesto je Mercedes kao probao sa novom C klasom, Audi sa A5, ali BMW je ostao nedostizan po pitanju sportske voznje!!!

Link to post
Share on other sites

Dji Si Ki uiljez aaaaaaaaaaaaaaaaa :acute: :acute: :)

Pa niko nije rekao da je mecka krs, jebi ga to ti je kao Zvezda i Partizan :D samo sto je zvezda bolja :D

Stranu na salu, vozio sam se u nekim mercedesima i u ni jednom se nisam bas odusevio, vozio sam 124 cuope 230, vozio i 200D, i 250TD, vozili me u 300CE i to jebacki sve pun gas i nisam osetio nikakvu zestinu a daleko da sam cuo bar 2% BMW-ovog zvuka sto motora sto na auspuh, par puta sam gledao pokusaje da se zavrti taj 124 ali sve mi je to smesno bilo, te gura nos, te mu slajfuje jedan tocak kao na traktoru isl. dok sam se ja tada vrteo u E36 318tds kao da je M5, a mali imao nesto oko 1600ccm i cca90ks :D , zatim komsija sa CLK 230 Kompressor, surio nas GSi 8v 88god :D , Vozio sam G500 u vojsci i to je stvarno zajeban prevoz,ali to je jedan od 1000 mercedesa i svasta jos nesto, jedino od MB sto sam se usrao kako ide je C60 AMG karavan ali Carlson dorada ono je strasno kaze mi ortak idemo mi pored sajma oko 04h ujutru, dolecemo sa jedno 130km/h kao prolazimo pored njega i u delicu sekunde auto odlece sa 50km/h kao da ga je top ispalio, kaze kao da smo udarili u zid, jbte sta bi :acute:

Sve to bese lepo dok se skoro nisam gistro potrkao sa M6 :acute: ja ga malo pecnuo sa yugom a on dobi krila u K.Milosa , jebo sve kad je zagrmeo ccc :D

Link to post
Share on other sites

Xexe... Mercedes je bato deo klishea, svaki ljakse ili tatin sincic su u fazonu kupio mi tata mecu!

Patetichni su...

Salu na stranu, ako mene pitate Mb je za taxiste, ljude u godinam i sl.

Imaju i oni reprezentativnih modela, ali kao sto je vec neko rekao BMW je BMW i sa dosta nizom klasom

pruza vece zadovoljstvo! :)

Link to post
Share on other sites

ccc odma sam uljez :)

kako da ne volim mecke kada se ceo zivot vozim u njima :acute:

pazi vozio sam ja c klasu 230 kompresor i E36 325i koji su slicne snage ali E36 mogu da osetim tek posle 3, 3500 obrtaja sto malo smara jer moram stalno da ga izvlacim i kad dodjem dotle nastavim da ga razvlacim i to postaje zarazno i ne bas prakticno za svaki dan.a mecka vuce dojaja na malim obrtajima i ne moram da ga razvlacim da bi isao brzo.ali zato kako E 36 izgleda, kako lezi na putu,zvuk, kako se lako kontrolise kad prokliza, jedino kad sam seo u E36 da mi je nekako skuceno naspram mecke ali kad sam poceo da ga gazim shvatio sam da je to zapravo super jer su mi sve komande tu. osecao sam se kao da sam ga ceo zivot vozio.

znaci ja obozavam BMW :acute: ali volim i automobile koji vuku iz niskih obrtaja (sta ces kad sam ucio da vozim od taksiste niski obrtaji ali i da ide) tako da sam nasao resenje vozim kocku 325e i niko mi neveruje da je njegov obrtomer svi misle da je sa dizela. :acute: jedino sto je malo slabasan ali i to ce se promeniti

Link to post
Share on other sites

ima i alfa romeo tu dusu ..... ali nije putnicki auto ..... ne smes na put sa njim.... pokvarice se ...hahahaha

hehe DRAGANCE to si u pravu,rizik uzvek postoji........... :)

Link to post
Share on other sites

igranje sa zadnom vucom je najsladje , iako meska ima istu vucu , nisam bas vidjao da je to toliko isforsirano kod nje....

Link to post
Share on other sites

eee pa dragi moji, izdvojite 1.20 eur. i kupite novo izdanje "Auto Bild-a" i od 15. do 27. stranice uzivajte u pobjedniku uporednog testa BMW vs. Mercedes vs. Audi.... Prvi duel je BMW 330d CUOUPE vs. Audi A5 3.0 TDI QUATTRO, svaka cast audiju al u ovom slucaju ispao je "mala maca" za 330d... uglavnom rezime glasi ovako: "BMW TROJKA BOLJA OD A5"... sledeci duel je vrlo zanimljiv BMW 335i vs. Mercedes C350, iz kog takodje BMW izlazi kao pobjednik....

e onda slijedi uporedni test po klasama:

1.kompaktna klasa

BMW 120i vs. Mercedes B200 turbo vs. Audi A3 sportback 1.8 TFSI

prvo mjesto ovdje je osvojimo audi, drugo BMW, a trece mercedes.... rezime glasi: "Mercedes je ovdje porazen. Samo agilan "A3" moze da stane ispred dinamicne jedinice"

2.roadster klasa

BMW Z4 3.0si vs. Mercedes SLK 350 vs Audi TT 3.2 quttro roadster

opet BMW na prvom mjestu, a mercedes i audi djele drugo mjesto... rezime glasi: "Z4 je prvi prosao pored crno-bijele zastavice. To je odlicna masina, dakle pobjednik. Audi i Mercedes djele drugo mjesto. Takodje su odlicni - za svakodnevnu voznju"

3.visa klasa

Audi A6 3.0 TDI quattro vs. BMW 530d vs. Mercedes E320 cdi

BMW pod brojem jedan naravno, audi je zauzeo drugo mjesto, a Mercedesu ovog puta trece.... Rezime glasi: "Motor je presudio. BMW je pobjedio u ovoj klasi, prije svega zbog SAVRSENOG rednog sestocilindrasa."

4.luksuzna klasa

Audi A8 4.2 TDI quttro vs. BMW 745d vs. Mercedes S420 CDI

Mercedes ni ovoga puta nije izasao kao pobjednik, ispred njega je stao Audi, BMW je treci... Rezime: "Manja masa olaksava zivot - prije svega na trkackoj stazi. Audi je pobjedio zahvaljujuci pogonu na svim tockovima i aluminijumskoj konstrukciji."

5.terenci

BMW X5 3.0d vs. Audi Q7 3.0tdi quattro vs. Mercedes ML 320 CDI

I na kraju klasa "terenci" u kojoj je naravno X5 ubjedljivo uzeo prvo mjesto, dok Q7 i ML djele drugo mjesto... Rezime: " Cak i u klasi teskih terenaca BMW slijedi svoj moto. Q7 je pretezak za sport a ML je previse spor"

Toliko o uporednim testovima na kojima niti u jednoj klasi Mercedes nije izasao kao pobjednik ;-) Veliki pozdrav i ne zaboravite da kupite "Auto Bild" :mrgreen:

... eeeh da i jos nesto, kao slag na tortu vezano za ovaj uporedni test iz "Auto Bild-a" na 78. strani mozete da uzivate u jos jednom uporednom testu: Alpina B5 vs. BMW ///M5 vs. Mercedes E63 AMG...

hmmmm, sta mislite ko je na zadnjem mjestu???? citajte upravo ovim redom kako je napisano i sve ce vam bit jasno....

Link to post
Share on other sites

ovo bi trebalo nekako staviti na sajt .... cim kick dodje u LE

Link to post
Share on other sites