Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepo,lepo,ali puno zavisi kako vozishja u moj e3o m52 2.0 preshao 191000 km sipao,i utisci:

castrol tws,10000 voznja pun gas,+1litra,exta ali skupo,

castrol edge 10w 60,za bmw-a,isto extra kvalitetno,pod uslovom da nadjesh original ulje naravno,

mobil 1 5w40,takodje pun na punom gasu,3dl na 1000 km,strashno...

U radulovicu gde kupujem mobil kazu,zamislite,da se mobil menja na 9000

,leti na 8000,a ako gazish papucicu tolerishu potroshnju od 7 dl na 1000 km?!castrol je zakon...

Opet,brat vozi e 36 m40 '94,preshao 270000 trpa seleniu pijacharsku polusintetiku,i menja na 11000,ali nije preshao 3000 obrtaja,i ne troshi mu ni grama ulja

Link to post
Share on other sites
Lepo,lepo,ali puno zavisi kako vozishja u moj e3o m52 2.0 preshao 191000 km sipao,i utisci:

castrol tws,10000 voznja pun gas,+1litra,exta ali skupo,

castrol edge 10w 60,za bmw-a,isto extra kvalitetno,pod uslovom da nadjesh original ulje naravno,

mobil 1 5w40,takodje pun na punom gasu,3dl na 1000 km,strashno...

U radulovicu gde kupujem mobil kazu,zamislite,da se mobil menja na 9000

,leti na 8000,a ako gazish papucicu tolerishu potroshnju od 7 dl na 1000 km?!castrol je zakon...

Opet,brat vozi e 36 m40 '94,preshao 270000 trpa seleniu pijacharsku polusintetiku,i menja na 11000,ali nije preshao 3000 obrtaja,i ne troshi mu ni grama ulja

Dobro, e sad, jedno pitanje, zasto tvoj motor je potrosio ovaj Mobil vise nego Castrol?

Link to post
Share on other sites

Sad ona prica kako je taj mobil redji,bolje podmazuje...

Iskustva coveka koji od '80.god radi u BMW-u u Minhenu,posedovao skoro sve modele,vozio i dizele i benzince, i on se kune u Castrol,pa koju gradaciju koji zahteva!

Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi, ali meni je Mobil 10w40, 3500 presao ni malo ga nije potrosio. Ne cuju se ventili nista, motor extra radi! Da ne pominjem da je presao 87000 :) Nasao sam extra stranca i ocarinio motor, inace je bio 2.8 pa mi pukla glava jer crko visko, sad je 2.0...

Link to post
Share on other sites

pravi se zbrka oko tog ulja sipajj ovo ili ono.......ko ti garantuje da kad mupis mobil da je to stvarno mobil a ne neko divlje!!!

naravno da ne treba uzimati neko smece a sad dali castrol 5-40 ili mobil neces pogresiti.

Link to post
Share on other sites

bravo,bitno je da nadjes original......sto je jako tesko

ali ipak, u radulovicu kayu da je taj mobil original,aj da verujemo....

cackao sam po nekim americkim forumima gde kayu ljudi ovako:PRILIKOM PRELASKA SA DRUGIH ULJA NA MOBIL,SINT S, NARAVNO, DOGADJA SE DA PRILIKOM PRVE PROMENE MOTOR POTROSI MALO VISE ULJA, JER NAVODNO MOBIL SADRZI NEKE DETERDZENTE,KOJI RASTVARAJU KOJEKAKVE NASLAGE U MOTORU,I NAVODNO SLEDECA ZAMENA NEMA POTROSNJE....NAVODNO,ali meni motor radi i lepse,i ne trosi ulja, na castrolu,naravno zavisi kako vozis, a ja mojh bas gazim.moje iskustvo....

Link to post
Share on other sites

ja sam bas danas zamenio ulje sipao sam castrol 10w-40,pre toga 3 puta elf 10w-40 bio je dobar i menjao sam na 10000,prekljuce mi se upali lampica inspection izvadim merac a uljo crno kao barut a presao sam 7000,pre toga i kad prodje 10000 kad ga menjam nebude tako crno dali je moguce da sam kupio nekog divljaka. Videcu kako je sa castrolom,mislim sta vi kazete za castrol 10w-40 za 318 96

Link to post
Share on other sites

Mobil 5w40 oce da pocrni kad se tek predje na njega...cak i na drugoj zameni oce da pocrni dok ne ispere motor...moze se dogoditi da ga i zafali.

Sta ja znam ja sam sipao 5w40 u prvu kocku koju sam gazio do bola....najmanje je njega trosila,a klackalice se sijale ko da su nove.

u ostale aute sam sipao sve i svasta..cak mesao 5w i 10w pa cak 5w i 15w....nikad nista.

Sad prelazim na shell 10w40 sinteza jer ima najbolji odnos ulozeno dobiveno.

REZIME:nek ulje nije staro i neka ga ne manjka.

sto se tice potrosnje ulja cini mi se da negde pise za m20 ovako ''max. oil spend 100ml/100km''...strasno...

Link to post
Share on other sites